Понеділок, 13.05.2024, 06:26
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Метеоритні кратери на Землі

Астроблема Госез-Блаф

Структура Госез-Блаф утворилася в палеозойських осадових товщах. Вона глибоко розмита, і тут розкриті глибинні деформації метеоритної структури. На поверхні Госез-Блаф являє собою кругову вертикальну стіну міцних пісковиків з діаметром кола 4 км. Ця стіна стоїть рівного серед степового простору у платформній частині Австралії. Поруч з нею виявлені алогенні брекчії з ознаками шок-метаморфізму, що однозначно доводить метеоритну природу структури. Госез-Блаф являє собою зону дроблення, нагадує у розрізі «капелюх»Соболевського кратера. Роздувши структури має діаметр близько 7 км, а ширина між краями - більше 20 км (див. рис. 3). В зоні дроблення вдалося встановити ряд маркованих шарів.Вони утворюють круглу в плані антикліналь з дуже крутими, до вертикальних, нахилами в центрі і більш пологими залеганиями на периферії. Кругла стіна пісковиків знаходиться в центральній частині антикліналі.

На сейсмічному профілі чітко видно приповерхневих, бескорневой характер структури Госез-Блаф. Нижня межа зони дроблення і тут, як в Соболевском і Аризонском кратерах, чітка, без поступового переходу між тріщинуватими і масивними породами. Особливо треба відзначити роздувши пласта (купол) на підставі осадового розрізу, який утворився внаслідок руху відбитої хвилі, що зваблює за собою гірські породи.

* * *

З прикладів кратерів, описаних вище, видно, що структури рангу кілометрових в пластичних осадових породах мають лежачий синкліналь на валу, іноді куполоподібної структури центральне підняття. Тріщинуваті породи під ними утворюють дисковидное тіло з роздуванням під кратером. Сейсмічними роботами встановлюється, що нижня межа зони дроблення досить чітка. На Іллінецької астроблеме в метаморфічних породах Українського щита така ж чітка нижня межа зони дроблення розкрита буровими свердловинами.Очевидно, чіткість межі зони дроблення характерна як для кратерів, утворених у м'яких, пластичних осадових породах, так і для метеоритних структур в кристалічних сланцях, гнейсах або гранітах.

Оконтурювальні розломи і грабени є у кратерів Шунак і Декатурвилль і відсутні у Аризонського кратера. В кратерах Шунак і Декатурвилль видно, що освіта навіть таких невеликих структур супроводжувалося появою і довготривалої циркуляцією гідротермальних рудних розчинів і відкладенням рудних мінералів. У невеликих кратерах масштаби цього процесу скромні. У великих структурах, утворення яких супроводжувалося виділенням колосальних кількостей тепла, масштаби гідротермальної діяльності можуть бути порівняні з тими, які характерні для великих рудних родовищ або навіть районів.



Категорія: Метеоритні кратери на Землі | Додав: 27.09.2016
Переглядів: 705 | Рейтинг: 0.0/0