Субота, 11.05.2024, 17:13
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Пристрої для спалювання палива
Залежно від виду спалюваного палива в печах пристрої діляться на пальники для спалювання газоподібного палива і на форсунки для спалювання рідкого палива. 

Пальники і форсунки повинні забезпечувати максимально повне згоряння палива, визначену довжину і форму факела, хорошу регулювання кількості спалюваного палива, вони повинні бути надійними в роботі і мати достатню довговічність. 

Нижче розглядаються типи пальників і форсунок, що застосовуються в невеликих ковальських печах камерного типу. 

 Пальники. Завдяки більш повному горінню і зручності в експлуатації і регулювання процесу горіння газоподібне паливо все ширше застосовується в ковальському виробництві. Газові пальники поділяються на пальники низького і високого тиску пальника. 

 Пальник низького тиску конструкції Стальпроекта представлена на рис. 33. Газ під тиском 600 - 1000 Па (60 - 100 мм вод. ст.) подається по патрубку 1 через кільцеву щілину між трубкою 8 і корпусом 7 футерованное вогнетривким матеріалом отвір пальника 4. Повітря під тиском 1,2 - 1,5 кПа (120 - 150 мм вод. ст.) подають в камеру 6 по дотичній до його корпусу 3, що призводить до завихрению потоків повітря при його виході через кільцевий отвір 2. На виході цього отвору газ і повітря добре перемішуються й через отвір 5 викидаються в піч.Полум'я регулюють зміною тиску газу і повітря вентилями, встановленими на газо - і повітропроводах. Розглянута пальник забезпечує горіння палива коротким факелом і тому широко застосовується в невеликих камерних печах.

 Пальник високого тиску (рис. 34) працює на газі з тиском 0,03 - 0,15 МПа (0,3 - 1,5 кгс/см2). Вона складається з інжектора 2, змішувача 4 насадки і 6 з косинцем 5. Через вентиль і отвір 11 під фланці газ проходить через отвір малого діаметру в насадці 3. При русі через насадку 3 швидкість газу різко збільшується, що викликає розрідження повітря в камері 10 і підсмоктування його в змішувач 4 через отвір в корпусі інжектора 2.

При русі через змішувач 4 газ і повітря перемішуються, і готова горюча суміш згорає на виході насадки 6 виготовленому з вогнетривкого матеріалу пічному тунелі 7. Полум'я регулюється вентилем на газопроводі і шайбою 1, від стану якої залежить величина щілини 9, через яку відбувається підсос повітря.Суміш від одного пальника може подаватися як в одну, так і до декількох насадкам, розташованим в різних точках на стінці 8 печі.Розглянута пальник називається інжекційного, так як її робота заснована на засасывании (інжекції) повітря із навколишньої атмосфери під дією швидко рухається струменя газу.

 ФорсункиНа багатьох заводах в якості палива для нагрівання печей застосовують мазут. Для спалювання мазуту використовують форсунки низького і форсунки високого тиску, основним призначенням яких є ретельне розпилювання мазуту і створення гарячої суміші з повітрям. 

 Форсунки низького тиску ФК-VI (конструкції А. В. Карабіна) (рис.35) працює на стислому повітрі при тиску 3 кПа (300 мм вод. ст.) і вище. Мазут з труби по каналу 8 через пази 6 регулювальної голці 7 і отвір в насадці 5 надходить у повітряне насадку 4. Тут паливо підхоплюється потоками повітря, які вилітають з корпусу 2 повітряної насадки в сильно завихренном вигляді. Завихрення повітря забезпечують розташовані по дотичній спеціальні прорізи 8. Мазут распыливается повітрям, перемішується з ним і згорає на виході з пальника.Полум'я пальника у широке і короткий (до 0,6 м), що дозволяє застосовувати цю пальник в невеликих ковальських печах. Полум'я регулюють, змінюючи кільцеву щілину голкою 7 обертанням штурвала 9. Подачу повітря змінюють заслінкою на воздухопроводе 1.

 Форсунка високого тиску конструкції інженера В. Р. Шухова (рис. 36) працює на стислому повітрі при тиску 50 кПа (0,5 кгс/см2 і більше). Мазут, що надходить із труби 4 в канал 3, распыливается на виході з сопла стисненим повітрям, що поступає з труби б. У цій форсунки повітря використовується тільки для розпилювання мазуту, решті повітря, необхідний для горіння, підсмоктується через форсункові отвору печі.Полум'я регулюють зміною кількості подаваного мазуту вентилем на мазутопроводе і кількості повітря маховиком 5, з допомогою якого змінюють розміри кільцевої щілини між повітряної насадкою 1 і насадкою мазутної трубки 2. Розглянута форсунка дає вузьке і довге (до 4,5 м) полум'я, має високу продуктивність.

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 1375 | Рейтинг: 0.0/0