Понеділок, 29.04.2024, 02:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ручна ковка

Вибір режимів нагріву металу перед обробкою тиском
Поняття вибору режимів нагріву включає вибір температурного інтервалу обробки тиском і визначення часу нагріву. 

 Вибір температурного інтервалу. Температурний інтервал обробки тиском залежить від марки оброблюваного сплаву.Низьковуглецеві сталі мають широкий (до 500'С) температурний інтервал обробки. Ці сталі добре кувати, так як їх час охолодження досить велика і коваль встигає виконати велику кількість операцій без додаткового нагріву заготовки. Проте в сучасному машинобудуванні все частіше доводиться обробляти сплави, що мають дуже вузький температурний інтервал деформування. Наприклад, алюмінієві сплави ВД17, Д19 та інші необхідно обробляти тиском в інтервалі від 400 до 470' З, тобтотемпературний інтервал обробки складає всього 70' З

Температуру початку кування Тн вибирають такий, щоб з розрахунком подстывания заготовки кування закінчувалася на 20 - 30'С вище допустимої температури Тк (табл. 6).
 

 Визначення часу нагрівуПри визначенні часу нагріву стикаються з двома суперечливими вимогами. З одного боку, з метою зменшення утворення окалини і підвищення продуктивності бажано скоротити час нагріву, збільшуючи його швидкість, з іншого, щоб уникнути утворення тріщин - зменшити швидкість нагріву і збільшити його тривалість. Останнє особливо відноситься до заготовок великого перерізу з високолегованих сплавів.

Заготовки з вуглецевих сталей перерізом до 100 мм, оброблювані ручною ковкою, припускають високу швидкість нагріву і їх можна завантажувати холодними в піч, має температуру 1200 - 1300'С. У цьому разі час нагрівання можна визначити або за табл. 7, або за формулою Н. Н.Доброхотова Т = αКD√D, де Т - час нагрівання в годинах, К = 10 для вуглецевих і низьковуглецевих сталей, До = 20 для високовуглецевих і високолегованих сталей, D - діаметр або сторона квадрата заготовки в метрах, α - коефіцієнт, що враховує спосіб укладання заготовок в печі (рис. 20).Чим щільніше покладені заготовки до печі, тим більше коефіцієнт більший час потрібно для нагріву заготівок.
 

В табл. 8 наведено дослідні дані про час нагріву (мін) заготовок в стаціонарному горні, що працює на деревному вугіллі.
 

Заготовки з високолегованих сталей з-за можливого їх руйнування нагрівають у два періоди. У першому періоді заготовки повільно нагрівають до t = 650'С, а потім, коли пластичність сплаву збільшиться, догревал її з великою швидкістю до кувальної температури. 

Загальний час нагрівання Т = Т₁ + Т₂. Т₁ - час нагрівання в перший період, Т₂ - у другий період, Т₁ = α13,3D√D; Т₂ = α6,7D√D. 

Контрольні питання 

1. Яку довжину буде мати заготівля після охолодження до 20'С, якщо при температурі 1200'С вона мала довжину 1 м?

2. У чому полягає шкода, завдана освітою окалини?

3. Чому заготовки великого діаметру слід нагрівати поступово, з малою швидкістю? 

4. Розкажіть про структурних перетворень сталі 45 і сталі У8. 

5. Назвіть температуру обробки тиском для сталі 45, сталі 40ХН, У10. 

6. Визначте час нагріву до кувальної температури заготовки із сталі 30 діаметром 30 мм в камерній печі (спосіб укладання обираєте самі) і в горні. 

7. Що таке перегрів і перепал і як попередити їх появу?

Категорія: Ручна ковка | Додав: 28.09.2016
Переглядів: 4278 | Рейтинг: 0.0/0