Вівторок, 07.05.2024, 03:45
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Адміністративна структура колійного господарства
ОРГАНІЗАЦІЯ КОЛІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

Під шляховим господарством розуміються насамперед конструкції та споруди, які безпосередньо забезпечують перевізний процес: верхня будова колії, земляне полотно, штучні споруди, переїзди, колійні та сигнальні знаки, снего - та піско-захисні засоби і т. п.До шляховому господарству належать також підприємства, завданням яких є утримання та ремонт зазначених технічних засобів: дистанції колії (ПЧ) і лісозахисних насаджень (ПЧЛ), колійні машинні станції (ПМС), дорожні дорожні майстерні (ПДМ), щебеневі заводи (РПЗ), баластні кар'єри, шпалопропиточные заводи (ПШ), рейкозварювальні підприємства (РСП). Зазначені підприємства, крім об'єктів виробничого призначення (лінійні будівлі, майстерні, гаражі, виробничі приміщення та ін), мають об'єкти культурно-побутового призначення - житлові будинки, клуби, побутові приміщення і т. д.Для виконання своїх функцій по утриманню та ремонту технічних засобів підприємства шляхового господарства мають машинами, механізмами і транспортними засобами.

У колійному господарстві зосереджено понад 50% основних фондів залізничного транспорту, зайнято приблизно 20% експлуатаційного штату. На частку колійного господарства припадає понад 20% експлуатаційних витрат залізничного транспорту. Ці цифри красномовно говорять про те, яке значне місце займає колійне господарство в системі залізничного транспорту. 

Адміністративна структура 

 Головне управління дорозі Міністерства шляхів сполучення (ЦП) розробляє основні напрями розвитку колійного господарства; складає проекти перспективних і річних планів капітального будівництва та капітального ремонту колії і споруд; планує і розподіляє по залізницях фонди на матеріали, машини і механізми; розробляє технічні умови і стандарти на матеріали і конструкції верхньої будови колії і споруд;організовує здійснення на дорогах заходів з безпеки руху поїздів, зниженню собівартості робіт, підвищенню продуктивності праці, збільшенню вироблення в надаються «вікна», ефективному використанню машин і механізмів; організовує узагальнення, поширення і впровадження передового досвіду; контролює дотримання техніки безпеки.
 
Схема управління шляховим господарством

У своєму складі Головне управління шляху (рис. 7.1) має відділи: поточного утримання, капітального ремонту колійних машинних станцій, технічний, інженерних споруд, механізації, щебеневих заводів і баластних кар'єрів, шпал, зварювально-наплавочних робіт, комплектації матеріалів верхньої будови колії, планово-аналітичний, праці і заробітної плати, гідро-метеорології, лісозахисних насаджень.

При Головному управлінні шляху є: проектно-конструкторське технологічне бюро (ПТКБ), що розробляє технічну документацію на знову створювані і модернізовані машини, механізми та конструкції шляхи, технологічні процеси на роботи з утримання і ремонту колії; путеобследовательские станції (ПОС), нормативно-інструкторські станції (НІК). 

На залізницях колійним господарством керують служби колії (П), які виконують в межах доріг функції, аналогічні функціям Головного управління шляху. До складу служби входять відділи: поточного утримання колії, колійних машинних станцій, штучних споруд, технічний, механізації, промислових підприємств, лісозахисних насаджень, бухгалтерія. На відділеннях доріг (НОД) колійним господарством керуютьвідділи шляху (НОДП). Відділи шляху відділень спрямовують діяльність дистанцій колії та колійних машинних станцій, плануючи і організовуючи роботи з ремонту та утримання колії спільно з відділами експлуатації відділення залізниці.

 Дистанції лісозахисних насаджень здійснюють посадку і вирощування лісозахисних смуг та їх ремонт (рубки догляду, відновлення тощо); вони мають сучасної сільськогосподарської та спеціальною технікою, мають розплідники для вирощування саджанців, квіткове господарство. 

 Шпалопропиточные заводи виробляють просочення шпал, перевідних брусів, дерев'яних стовпів і інших виробів з деревини. 

 На щебеневих заводахвидобувається гірська маса, для чого використовуються потужні екскаватори й автомобілі-самоскиди, які доставляють камінь у дробильно-сортувальний цех, а також виробляються дроблення каменю і сортування його на фракції. Щебеневі заводи останнім часом переведені на автоматизовані системи управління, мають пристрої аспірації і пиловидалення. Відвантаження щебеню в рухомий склад здійснюється екскаваторами, транспортерами або через навантажувальні естакади. 

 Рейкозварювальні підприємства виконують зварювання рейок у батоги бысстыкового шляху, ремонт і зварювання старопридатних рейок. Зварювання виконується контактно-зварювальними машинами. Для ремонту рейок застосовуються рельсоправильные машини, машини для стругання напливів. Кінці рейок і дефектні місця вирізаються спеціальними відрізними верстатами. Виробляються ретельне відбраковування старопридатних рейок перед зварюванням і дефектоскопія зварних стиків після зварювання. 

 Дорожні дорожні майстерні виконують ремонт колійних машин і механізмів, реновацію та виготовлення знову окремих елементів верхньої будови колії, виготовлення деяких нових механізмів і машин. 

 Путеобследовательские станції ЦП МПС здійснюють перевірки шляху з використанням колієвимірювачів, як правило, на цілих напрямках мережі.
 
Структура дистанції колії

Основним виробничим підрозділом колійного господарства є дистанція колії (рис. 7.2). Наведена довжина двоколійних дистанцій колії становить 200 - 300 км і одноколійних - 150 - 200 км. 

Для підрахунку приведеної довжини шляху 1 км першого головного шляху прирівнюють 1 км; 1 км другого (третього і т. д.) головного шляху - 0,75 км; 1 км станційного шляху - 0,33 км; 20 стрілочних переводів - 1 км. 

На околотку механізованих дистанцій колії прийняті наступні структурні форми організації поточного утримання колії.

Форма № 1: на околотку є дві бригади: укрупнена механізована, виконує планово-попереджувальні роботи, і мала для виробництва невідкладних робіт. Перевірки шляхи здійснює дорожній майстер або за його дорученням бригадир малої бригади. Така організація дає хороші можливості для використання при поточному утриманні машин і механізмів, але може бути застосована лише у випадку здорового земляного полотна та відповідності типу верхньої будови колії грузонапряженности, швидкості руху і навантажень на шлях рухомого складу.

Форма № 2: на околотку організовуються два-три робочих відділення. На кожному відділенні працює механізована бригада. Перевірки шляху виробляють дорожній майстер і бригадири колії. Ця форма може бути прийнята при всіх експлуатаційних умовах, однак вона не сприяє ефективному застосуванню машин по виправці шляху.

Форма № 3: на околотку створюються кілька робочих відділень і одна механізована бригада. Бригадири колії отделенческих бригад і дорожній майстер виконують перевірки у порядку, викладеному у п. 9.1. При роботі механізованої бригади на робочому відділенні місцева бригада вливається до складу механізованої. 

Для великих станцій можуть бути застосовані структурні форми № 1ст і 2ст. 

Форма № 1ст: на околотку працюють механізована бригада (17 - 20 чол.) і спеціалізовані бригади (наприклад, за утримання стрілочних переводів);

Форма № 2ст: на околотку є два-три робочих відділення та механізована бригада, яка об'єднується при виконанні робіт з бригадою робочого відділення.

Вибір тієї чи іншої структурної форми залежить від багатьох факторів. Форма № 2 частіше застосовується на лініях високої грузонапряженности, де доводиться виконувати великий обсяг выправочных робіт. Форми № 1 і 3 застосовуються при грузонапряженности менше 30 млн. т км брутто/км в рік. Для перевезення робітників і механізмів механізованої бригади можна використовувати рейковий транспорт - дрезини або робочий поїзд, а при наявності грунтових доріг - автомобілі. На ділянках зі слабким верхнім будовою шляху більш кращою є форма № 3.

Від грузонапряженности залежить і довжина відділень і околотка. Чим грузонапряженность менше, тим більшою призначається довжина відділень і околотка з тим, щоб зберегти чисельність бригад, необхідну для механізованого виробництва выправочных робіт. 

При виборі структури околиці враховують і інші умови: клімат, фактичний стан шляху, можливості укомплектування контингенту, по транспортуванню робітників, матеріалів і т. д.

На чолі околотка стоїть дорожній майстер, а на чолі робочого відділення бригадир. У межах своїх ділянок вони несуть відповідальність за безперебійний і безпечний рух поїздів, своєчасний контроль за станом колії, планування й організацію робіт, правильне витрачання матеріалів, ефективне використання машин і механізмів, дотримання правил техніки безпеки.

Зростання грузонапряженности на багатьох ділянках викликає збільшення обсягу выправочных робіт, виконувати які стає все важче у зв'язку з скороченням при цьому перерв між поїздами. Тому роботи по поточному утриманню колії організуються в «вікна» тривалістю 1,5 - 2 год, спеціально передбачені в графіку руху поїздів.

У зв'язку з великим обсягом матеріалів, що надходять на дистанції шляху, створюються механізовані виробничі бази, обладнані кранами і транспортними засобами. На цих базах здійснюються вивантаження матеріалів, їх комплектація, відвантаження на околодки, сортування старопридатних матеріалів та інші роботи.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2693 | Рейтинг: 0.0/0