Вівторок, 07.05.2024, 00:39
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Безстикової шлях на мостах і в тунелях
На мостах з баластними шаром безстикової шлях приймають тієї ж конструкції, як і на земляному полотні. Такий шлях може застосовуватися при будь-яких прольотах і довжинах мостів. 

Оскільки безстикової шлях укладається при комплексному оздоровленні та посилення шляху, прогонові будови малих металевих мостів замінюють на залізобетонні з їздою на баласті. 

Баластна призма повинна бути повного профілю, земляне полотно на підходах до мосту повинно мати достатню ширину, а в сполученні його з мостом передбачають пристрої, що не допускають осипання баласту.

На однопрольотних металевих мостах з мостовим полотном на дерев'яних поперечках (мостових брусах) безстикової шлях дозволяється укладати при довжині прогонових будов до 55 м, а на багатопро - при сумарній довжині прогонових будов до 66 м з дотриманням наступних умов: 

контруголки повинні бути перерізом не менше 160х100х14 мм і протиугінні (охоронні) куточки перерізом не менше 160х100х12 мм; 

рейкові пліті в межах від шафовий частини стінки засад до черевиків контррельсов повинні бути закріплені противоугонами з обох сторін кожної шпали;

на мостах з сумарною довжиною прогонових будов до 33 м рейкові батоги повинні прикріплюватися до мостових брусів милицями або клемними кріпленнями так, щоб не защемляти підошву рейки.

На мостах з сумарною довжиною прогонових будов більше 33 м рейкові батоги прикріплюють до мостових брусів наступним чином. У нерухомих опорних частин клемні скріплення затягують на протязі, залежить від довжини прогонової будови. Якщо ця довжина менше 33 м, ділянка закріплення дорівнює 0,2 довжини прогонової будови. При довжинах прогонових будов 33,44 і 55 м довжина ділянки посиленого закріплення відповідно дорівнює 6,8 і 10 м. На іншому протязі прогонової будови закріплення рейкових ниток здійснюється так само, як і при довжині прольотної будови до 33 м.

Кожен третій брус на дільниці посиленого закріплення додатково кріпиться до протиугінним куточках. 

Пліті безстикової колії подовжують за межі моста не менше ніж на 100 м з тим, щоб в безпосередній близькості від мосту не розташовувалися зрівняльні прольоти, які піддаються розладів значно інтенсивніше, ніж шлях протягом зварної пліті. 

При довжині мосту до 33 м ця відстань може бути зменшена до 50 м.

Елементи верхньої будови безстикової колії в тунелях довжиною до 300 м повинні бути такими ж, як і на підходах до них. Зрівнювальні рейки розташовують, як правило, за межами тунелю. 

Якщо батіг розташовується повністю всередині тунелю, то розрахункова температура рейки приймається такою ж, як і за його межами із зменшенням позитивної температури на 20' С при довжині тунелю до 1500 м і на 25 С при довжині тунелю понад 1500 м.

У тунелях довжиною більше 300 м, як правило, укладається безстикової шлях з рейок типу Р65, на дерев'яних шпалах епюрою 2000 шт/км на щебеневому підставі (за винятком випадків, коли конструкція колії виконана на бетонній або блочному підставі).

Рейкові пліті, що лежать всередині тунелю з батогами, укладеними за його межами, з'єднують двома - чотирма зрівняльними рейками.Якщо на підходах до тунелю укладено ланковий шлях, то він з'єднується з батогом, розташованої в тунелі, двома парами зрівняльних рейок на дерев'яних шпалах з тими ж прикрепителями, що і в тунелі. При цьому кінці зварних плітей закінчуються всередині тунелю на відстані 10 - 15 м від порталів. Довжина рейкової пліті в тунелі може бути прийнята рівною довжині тунелю мінус 20 - 30 м. 

Якщо в тунелі влаштовується ізолюючий стик, то він повинен бути клееболтовым.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1326 | Рейтинг: 0.0/0