Неділя, 19.05.2024, 15:10
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Боротьба з руйнівними діями весняних і зливових вод

Найбільша кількість дефектів і руйнувань в земляному полотні і частково у верхній будові колії виникає з-за розмивів в період весняного паводку, при таненні снігу або раптовому зливі. З цієї причини підготовці до пропуску весняних та зливових вод повинно бути приділено дуже багато уваги. Заходи щодо підготовки до пропуску весняних та зливових вод зазвичай поділяють на три основних періоди: до льодоходу і пропуску весняних та зливових вод, безпосередньо перед початком льодоходу і пропуску весняних та зливових вод, в період льодоходу і пропуску весняних та зливових вод.

Заходи, що проводяться до льодоходу і пропуску вод

У перший період за результатами огляду земляного полотна та штучних споруд, а також спираючись на досвід минулих років, дистанції шляху становлять оперативний план водоборьбы, що включає заходи щодо підготовки до пропуску весняних та зливових вод.При цьому беруть до уваги в першу чергу об'єкти земляного полотна, схильні до деформацій, заплавні насипу (з тривалим підтопленням), яри, водойми поблизу шляху, водовідвідні споруди, труби, що працюють з підпором, мости та труби з недостатніми отворами, тимчасові, або з незакінченою перебудовою, конуси насипів і мостів, греблі, розташовані вище за течією, та інші подібні об'єкти. Зазначені заходи стверджують в залежності від кліматичної зони.

Заходи щодо підготовки до пропуску весняних та зливових вод включають складання переліку небезпечних і особливо небезпечних об'єктів, необхідних робіт на об'єктах; план постачання дистанцій колії матеріалами, пальним і спецодягом; план формування противоразмывных поїздів. Зазвичай перелік необхідних матеріалів, пального і спецодягу включають камінь, кулі рогожные, мішки, круглий ліс, пилолес, дріт, цвяхи, хмиз, фашины, мотузки, цемент, бензин, гумові чоботи, брезентові костюми і плащі.Готується також перелік необхідного інструменту: пешні, ломи, сокири, багри, лопати і сигнальні засоби.

Противоразмывные поїзди формуються з платформ, завантажених матеріалами та інструментами і при необхідності бульдозером. До складу противоразмывного поїзда включається вагон для бригади.

Щоб не допустити заметів снігом труб, перед початком зими їх отвори закривають щитами.

До настання заморозків по осі нагірних канав, кюветів і водовідвідних канав встановлюють віхи, по створах яких навесні відкопують в снігу траншеї для успішного пропуску води.

Заходи в період перед початком льодоходу і пропуску вод

Перед повінню на дистанціях шляху чітко визначаються відповідальні особи за водоборьбе і пропуску льоду по кожному об'єкту.Найбільш характерними заходами, які повинні бути здійснені перед настанням весняного паводка, є наступні.

 3емляное полотно. Підготовлюють до роботи усі водовідвідні споруди. Це означає, що всі нагірні і забанкетные канави, кювети, поздовжні водовідвідні канави розкривають і очищають від снігу. Для очищення кюветів можуть бути використані шляхові струги.Прибирають сніг з баластної призми, якщо відомі ті місця, де при наявності великої зволоження можливо розрідження. Укоси насипів і виїмок, які схильні локальним (місцевим) зсувів, сплывам, оплывинам, виникнення западин або іншим деформаціям, очищають від снігу.У всіх інших випадках на укосах глибоких виїмок і високих насипів прорізають в снігу поперечні канави, що досягають поверхні укосів.Там, де у щитів (з нагірної сторони) утворилися снігові вали, влаштовують прорізи в цих валах, щоб випустити воду в нагірні канави.Можливий також відвід води вздовж снігових валів.

Особливо ретельно готуються до захисту заплавних насипів і насипів на берегах водосховищ: заготовляють матеріали для пристрою волнобоев (колоди, старі шпали, фашины тощо).

Забезпечують відведення води в місцях незакінчених робіт по ремонту земляного полотна або інших робіт в його зоні.

 Штучні споруди. Розчищають сніг біля входу і виходу в малі мости і труби, прокопують канави по руслу перед входом і після виходу з цих споруд. Сколюють лід, що перешкоджають вільному течією води.

Щити, що закривають отвори труб на зиму, прибирають.

Біля опор мостів і ледорезов сколюють лід, інакше примерзлий лід при зміні горизонту крижаного покриву може призвести до суттєвих пошкоджень опор.

При підготовці до підривних робіт для дроблення льоду біля мостів готують човни і необхідні матеріали.

Там, де за зиму лід намерзає на значну товщину, у ньому роблять прорізи і його підривають, створюючи великі ополонки - майны.

 СтанціїОсновними заходами по підготовці до водоборьбе на станціях є прибирання і вивезення снігу, розтин і очищення всіх водовідвідних споруд. Особливо ретельно це повинно бути зроблено на станціях, де стрілочні переводи обладнані електричною централізацією.

Заходи в період льодоходу і пропуску весняних та зливових вод

При пропуску весняних та зливових вод стежать за тим, щоб водою не були зруйновані укріплювальні одягу земляного полотна, укоси насипів і виїмок, русла кюветів, нагірних і водовідвідних канав, а також щоб вода не підходила до баластної призми.

При загрозі розмиву тіла заплавній насипу швидким плином води або хвилями небезпечну ділянку при невеликій висоті підтоплення зміцнюють дощатими щитами розміром 3х1,5 м. Щоб такі щити не спливли, їх пригружают каменем.

Якщо у відкосі земляного полотна почнуть утворюватися промоїни, то їх закладають мішками, наповненими грунтом, з пригрузкой цих мішків каменем. При розташуванні вимоїн на великій глибині мішки з грунтом опускають вниз по дошках або зліг.

При сильній хвилі влаштовують хвилеломи. Для цього можуть бути використані снігові щити, фашины, бруси, шпали, пов'язані один з одним і заякоренные на відстані 40 - 60 м від насипу.

Якщо вода почне переповнювати кювети або канави, то усувають перешкода для стоку води і по можливості розширюють русло.

Щоб уникнути розмиву баластного шару при підйомі води вище позначки основної площадки земляного полотна укоси баластної призми захищають мішками з піском. Якщо потрібно укласти кілька рядів мішків, то в першому ряду їх укладають поперек узбіччя, у другому - вздовж неї (рис. 17.1).

При необхідності пропустити воду через шлях у протилежний кювет в шпальные ящики укладають дерев'яні лотки перерізом 20х20 см. Лотки можуть виготовлятися з дощок або тесу. У вхідного отвору лотка баластну призму ретельно зміцнюють глиною або іншим місцевим грунтом.

На станціях стежать за станом водовідводів від централізованих стрілочних переводів. Ці водовідводи частіше інших місць замулюються і пошкоджуються при проході станційних працівників.

На великих водотоках вживають заходів щодо запобігання скупчення і заторів льоду у штучних споруд. Такі затори підривають бригади підривників. Можуть бути застосовані і інші засоби, наприклад міномети, авіація і т. п.

За рівнем води ведуть постійні спостереження за водомірної рейки, укріпленої на одній з опор мосту. Систематично перевіряють стан русла у берегових і проміжних опор. Проміри русла виробляють також на відстані 25 м вище і нижче мосту по течії. Якщо такі проміри виявлять початок розмиву русла або підмив опор, то вживають заходів щодо зміцнення русла. Промоїни заповнюють мішками із землею та щебенем, великим каменем і габіонами.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1176 | Рейтинг: 0.0/0