П`ятниця, 17.05.2024, 08:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Бригадна форма організації і оплати праці за кінцеві результати
Впровадження бригадної форми організації праці та її оплати за кінцеві результати в значній мірі сприяє посиленню впливу системи матеріального заохочення на розвиток виробництва і досягнення високих кінцевих результатів. 

У колійному господарстві вже давно використовується метод об'єднання робітників у бригади для спільного виконання різних робіт. 

Так, для виробництва ремонтних робіт створюються комплексні бригади із працівників різних професій, спеціальностей, кваліфікації та посад. В цьому випадку потрібна висока ступінь узгодженості працівників, чітке керівництво їх різнобічною діяльністю. 

 Спеціалізовані бригади, які здійснюють поточне утримання колії, забезпечують повне завантаження всіх членів бригади протягом робочого дня, оскільки чітко виділених спеціальностей для виробництва окремих операцій тут не має місця.

Для підвищення ефективності роботи бригади важливо забезпечити впровадження основних принципів організації робочого місця, мати справний продуктивний інструмент і механізми, використовувати передову технологію, тобто те, що ми називаємо науковою організацією праці.

Переклад на бригадну форму організації і оплати праці з застосуванням коефіцієнта трудової участі (КТУ) здійснюється за згодою робочих рішенням загальних зборів членів бригади. Бригадир призначається наказом начальника дистанції (ПМС), який при цьому враховує також думка бригади. У великих бригадах створюється рада бригади. Він розглядає питання організації праці, виконання виробничих завдань, якості робіт, забезпечення безпеки руху поїздів, сприяє вихованню колективу, підвищенню дисципліни.Таким чином, рада активно бере участь в мобілізації колективу на виконання плану.

Рада також визначає внесок кожного члена бригади в загальні результати роботи і висуває кандидатів на матеріальне і моральне заохочення за підсумками соціалістичного змагання, вирішує питання про розмір коефіцієнта трудової участі кожного члена бригади (КТУ). Отже, частка якісного участі члена бригади обговорюється і затверджується колективом.

У малочисельних бригадах таке обговорення і рішення приймається на загальних зборах бригади. 

Необхідно стежити за дотриманням розрахункової нормативної чисельності робітників, відповідністю середнього розряду робіт середньому розряду членів бригади.

Принципи оплати праці і преміювання повинні бути спрямовані на зацікавленість членів бригади в досягненні кінцевих результатів (відремонтований кілометр, зміст кожного кілометра в справному стані і т. д.). 

У дистанціях колії кожній бригаді, як правило, видається наряд-завдання (форми ПУ-23) із зазначенням розрахункового контингенту, потрібного фонду заробітної плати (акордної суми). 

Планування і облік виконання завдань виробляються за полумесячным графіками (ПУ-74). Бригадам по ремонту колії в дистанціях колії та колійних машинних станціях завдання видаються на місяць.

Результати роботи бригади за місяць, квартал і рік розглядаються на раді бригади, загальними зборами її членів і розширеному засіданні комітету профспілки при підбитті підсумків соціалістичного змагання. 

Для об'єктивного та правильного підходу до оплати праці при бригадній формі його організації необхідно: 

переконатися в правильності встановлення кожному робітнику кваліфікаційного розряду; 

строго враховувати відпрацьований час, обсяг виконаних робіт з тим, щоб заробіток між членами бригади був розподілений в залежності від фактично витраченого праці;

передбачити освоєння та суміщення членами бригади суміжних професій, що дозволяє забезпечити взаємозамінність членів бригади і повну їх завантаження протягом робочого часу. 

За суміщення професій, розширення зон обслуговування або збільшення обсягу робіт робочим-почасовикам установлюється доплата до 50% тарифної ставки робітника, професію якого він суміщає. 

Вище було сказано (див. п. 8.5), що акордно-преміальна система оплати праці робочих бригад з поточного утримання колії дозволяє виплачувати бригаді заробітну плату в плановому розмірі і при неповному контингенті робітників, якщо забезпечується досягнення або поліпшення кінцевого результату. 

Преміювання бригад проводиться на підставі Типового положення про преміювання працівників підприємств і організацій залізничного транспорту за основні результати господарської діяльності (наказ МШС № 7Ц від 26.01.78 р).

Особливе значення об'єктивної оцінки вкладу кожного члена бригади в досягненні кінцевого результату має застосування коефіцієнта трудової участі (КТУ), який відображає як кількісну, так і якісну оцінку. 

 Коефіцієнт трудової участі для кожного працівника встановлюється радою бригади або на загальних зборах за поданням бригадира.Цим досягається не тільки гласність, але і громадське обговорення, а отже, і суспільний вплив у разі, якщо з тих чи інших причин один із членів бригади не забезпечив належного внеску в кінцевий результат роботи. Адже від цього може бути знижений і загальний результат роботи бригади, а отже, і розмір премії.

Рекомендується, щоб при розподілі між членами бригади відрядного приробітку, а також відрядного приробітку і премії КТУ приймався в межах від 0,3 до 1,5; при розподіленні колективної премії, що належить бригаді,- відповідно від 0 до 1,5. 

Взагалі з урахуванням коефіцієнта трудового участі, як правило, розподіляються відрядний приробіток бригади, премія за виконання і перевиконання встановлених показників, економія по фонду заробітної плати, отримана при вивільненні працівників та інші доплати.

При введенні оплати із застосуванням коефіцієнта трудової участі підвищується відповідальність бригадира за щоденний пофамильный облік досягнень і упущень в роботі, дотримання трудової і виробничої дисципліни. 

При використанні КТУ мінімальний заробіток члена бригади не може бути нижчою від заробітної плати за тарифом за фактично відпрацьований час (винятки допускаються у випадках, передбачених трудовим законодавством) .

Водночас розмір заробітної плати, одержуваної окремими членами бригади, може перевищувати загальний граничний розмір премії, передбачений чинним положенням - 40% без збільшення премії в цілому по бригаді. Це положення є хорошим стимулом у підвищенні індивідуальної майстерності, дисципліни, систематичне перевиконання норм і завдань.

Фактори, що впливають на величину КТУ, можуть встановлюватися в кожному конкретному випадку. Головне управління шляху МПС розробило Методичні рекомендації про вдосконалення колективних форм організації та оплати праці працівників дистанцій колії та колійних машинних станцій, в яких наводиться приблизний перелік таких факторів:
 Фактори, що підвищують КТУ  Орієнтовні величини зміни КТУ
Висока продуктивність праці  0,1 - 0,3
Високу професійну майстерність (виконання більш складних робіт)  0,1 - 0,2
Прояв ініціативи в освоєнні і застосуванні передових методів праці  0,05 - 0,2
Прояв ініціативи в перегляді норм виробітку і трудових витрат  0,05 - 0,2
Якісне виконання робіт згідно з технологією  0,1 - 0,3
Впровадження раціоналізаторських пропозицій та винаходів  0,05 - 0,2
Повне використання робочого часу  0,1 - 0,2
Наставництво, надання допомоги товаришам по роботі  0,1 - 0,2
Бережливе ставлення до механізмів, устаткування та інструменту  0,05 - 0,2
Суміщення професій, для робітників-почасовиків виконання обов'язків відсутнього робітника  0,05 - 0,1
Суворе дотримання правил техніки безпеки  0,1 - 0,2
У сумі не більше  0,5
 Фактори, що знижують КТУ  
Низька продуктивність праці  0,1 - 0,3
Порушення технології і низька якість робіт  0,1 - 0,4
Порушення правил та інструкцій  0,05 - 0,3
Шлюб у роботі, несвоєчасне усунення дефектів, виявлених у процесі роботи  0,05 - 0,5
Втрати робочого часу  0,05 - 0,2
Незадовільне утримання робочого місця, механізмів, устаткування  0,1 - 0,2
Відмова від виконання суміжних робіт або надання допомоги іншим членам бригади (за кожний випадок)  0,1 - 0,2
Порушення трудової дисципліни (запізнення, ранній відхід, прогул, поява в нетверезому стані та ін) - за кожен випадок  0,05 - 0,2
Невиконання конкретних виробничих, нормованих завдань  0,05 - 0,2
У сумі не більше 0,7 при діапазоні 0,3 - 1,5 і не більше 1,0 при діапазоні 0 - 1,5

В цілях підвищення колективної відповідальності та посилення колективного виховання не рекомендується розподіляти між членами бригади суми премії, утримані з працівників за допущені ними випадки прогулів та появу в нетверезому стані. 

Якщо застосуванні КТУ між членами ради бригади, бригадиром і членами бригади виникають розбіжності, то вони можуть вирішуватися на загальних зборах або в порядку, встановленому законодавством.

Бригадна форма організації праці з застосуванням коефіцієнта трудової участі для оплати праці передбачає широку гласність результатів роботи кожного члена бригади і бригади в цілому, наочний показ і агітацію та інші форми мобілізації працівників на головному - на досягненні кінцевого результату.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1881 | Рейтинг: 0.0/0