Понеділок, 06.05.2024, 15:40
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Дефекти в штучних спорудах і способи їх виявлення
Про всіх дефектах в прогонових будовах, проїзної частини, мостовому полотні, опорних частинах, опорах штучних споруд, виявлених при оглядах і ремонті колії та споруд, бригадири колії, обхідники колії і штучних споруд, монтери колії повинні повідомляти дорожніх і мостових майстрам для прийняття необхідних заходів по запобіганню подальших розладів і виконання відповідного ремонту.

Найбільш частим дефектом металевих мостів є іржавіння, що виникає у вузлах, де не може стік води і скупчується бруд на мостовому полотні, проїзної частини, нижніх поясах ферм. При ржавлении знижується несуча здатність елементів металевих прогонових будов.Відомі випадки, коли з цієї причини відбувалося повне руйнування таких елементів.

Стан заклепочных сполук, а також з'єднань елементів прогонових будов, виконаних з застосуванням високоміцних болтів, систематично перевіряє мостовий майстер, або під його наглядом слюсар мостовий. Однак і обхідники штучних споруд та бригадири колії повинні стежити за станом і роботою цих сполук, оскільки їх ослаблення призводить до загального розладу всієї конструкції, появі місцевих перенапруг в окремих її елементах. Слабкі заклепки можна виявити за їх вільної вібрації при простукуванні молотком.

При зварних з'єднаннях можуть виникати тріщини в зварних швах або в металі елемента конструкції поблизу шва. Тріщини, крім того, можуть утворюватися в куточках поздовжніх балок, у вузлах з'єднання поздовжніх і поперечних балок проїжджої частини. У місцях прикріплення розкосів до поясів можуть з'являтися втомні тріщини. Ознакою таких тріщин, навіть якщо їх не видно неозброєним оком, є патьоки іржі.

Для нормальної роботи опорних частин колійні бригади і обхідники колій та штучних споруд повинні містити їх в чистоті. Катки і площині кочення і ковзання натирають графітом. При виявленні перекосів катків або їх викрадення необхідно повідомити про це мостовому майстру з тим, щоб були вчасно проведені роботи по виправці ковзанок. Перекіс ковзанок можна виявити візуальним оглядом при відкритих кришках футлярів, закривають катки рухомих опорних частин.

Для забезпечення надійності бетонних, кам'яних і залізобетонних опор важливо не допустити проникнення води в тіло опори через шви кладки і облицювання. Тому треба стежити за тим, щоб шви були ретельно розшиті цементним розчином.

В опорах можуть з'являтися тріщини. Якщо це усадочні тріщини, що утворилися при твердінні бетону, то їх зашпаровують розчином щоб уникнути попадання води і подальшого руйнування опори. Але тріщини можуть виникати і з-за нерівномірного осідання опор або з-за неякісного виробництва робіт при будівництві моста, під впливом проходять поїздів. Ці тріщини небезпечніше, ніж усадочні.
 
Розвиток тріщин в опорі

За розвитком тріщини можна спостерігати, встановивши маяки або відзначивши фарбою кордону тріщини по довжині (рис. 3.6). Маяки виготовляють з цементного розчину і встановлюють таким чином, щоб перекрити тріщину. Якщо маяк розірваний або тріщина подовжилася за зазначену фарбою кордон, то це служить ознакою подальшого розвитку тріщини. Для того щоб визначити, чи змінюється тріщина по ширині при проході поїздів, досить прикласти до неї палець і тоді ці зміни можна відчути на дотик.

При нерівномірному обпиранні опорних частин на подферменники в них можуть виникнути тріщини. Тріщини ці виявляються візуально.

За тріщинами в склепіннях кам'яних і бетонних мостів спостерігають так само, як і за тріщинами в опорах. Поява знизу склепінь світлих потьоків і бурульок вилужені розчину свідчить про порушення ізоляції верхньої частини склепіння. При цьому вода, потрапляючи в звід, вилуговує цемент. У залізобетонних прогонових будовах у цих випадках і при порушенні захисного шару починається іржавіння арматури, що призводить до появи значних тріщин в бетоні. Ознаками цього дефекту є іржаві патьоки на бетоні.

У залізобетонних прогонових будовах можуть виникати такі ж тріщини, як і в опорах. Для того щоб визначити їх характер і ступінь небезпеки, треба про їх появу повідомити дорожнього та мостового майстрів.

Необхідно стежити за станом швів між ланками труб, особливо тих, які працюють з підпором: Якщо шви труби розкриються, то вода може проникнути в тіло насипу і розмити її навколо труби, що призведе до утворення пустот і осіданням тіла насипу. Розмив насипу може статися при руйнуванні зміцнення русла, подмыве оголовка труби або порушення з'єднання оголовка з крайньою ланкою труби. Ці несправності легко визначити при огляді споруди.

Внаслідок слабкості підстави або неякісного виробництва робіт при будівництві можуть утворитися осідання труби в середній її частині.Це призводить до застою води в ній, а взимку - до утворення льоду. Таку несправність встановлюють візуально, переглядаючи трубу від одного отвору до іншого. 

При огляді труби потрібно звертати увагу на її зведення, немає в ньому тріщин.

З метою забезпечення зростаючих обсягів перевезень здійснюватимуться заходи з підвищення провізної спроможності залізниць, насамперед, за рахунок будівництва восьмиосных вантажних піввагонів і цистерн, в тому числі і збільшеного габариту. Такі вагони будуть мати більш високі погонні навантаження (вага вагона, що припадає на 1 м його довжини).

У зв'язку з цим проводяться спеціальні перевірки металевих мостів, побудованих за старими нормами проектування з класифікацією їх під перспективні навантаження. При цьому виявляються прогонові будови, які потрібно буде замінити, посилити або відремонтувати.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1627 | Рейтинг: 0.0/0