П`ятниця, 17.05.2024, 07:05
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Електрифікований інструмент
Застосування електрифікованого інструменту докорінно змінило характер праці робітників колійного господарства. Зріс рівень механізації всіх видів колійних робіт, підвищилася продуктивність праці і кваліфікація механізаторів і монтерів шляху. У колійному господарстві використовуються електричні шпалоподбойки, костылезабивщики, костылевыдергиватели, гайкові ключі, шуруповерти, рельсорезные, рельсосверлильные, рейкошліфувальні, шпалозарубочные верстати, дрилі по дереву.

При підготовці до роботи інструменту необхідно: перевірити надійність кріплення робочого органу механізму та інших сполук; переконатися в надійності пристроїв, заземлюючих робочий агрегат, електростанцію або точку підключення інструменту; перевірити відповідність напруги агрегату напрузі джерела струму; переконатися в надійності ізоляції кабелю і розташувати його на узбіччі або міжколії, не допускаючи перекручування; зачистити контакти вилки і розетки підключення.

У періодроботи з електричним інструментом треба стежити за тим, щоб механізм не відчував навантаження більше тієї, на яку він розрахований, періодично перевіряти, чи не нагрівається чи електродвигун, дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з електричними механізмами.

Після закінчення роботи інструмент повинен бути прибраний з дороги, очищений від бруду і пилу.Кабель слід звернути в бухту таким чином, щоб уберегти від псування дроти і ізоляцію.

Інструмент зберігають у сухому місці. Якщо температура в приміщенні зберігання інструменту на тривалий час знижується, а також якщо допускалося зволоження або замаслювання обмотки електродвигуна, то електродвигун потрібно просушити при температурі +70 С.

 Електричні шпалоподбойки (рис. 11.10) ущільнюють баласт за рахунок вібрації бойків при їх заглибленні нижче підошви шпали. Використовуються шпалоподбойки ЕШП-6, ЕШП-7, хоча шпалоподбойки ЕШП-6 в даний час вже не випускаються.

Електрична шпалоподбойка ЕШП-7 має трифазний електродвигун потужністю 400 - 450 Вт і напругою 220 В. Підвіска рукоятки ЕШП-7 у порівнянні з раніше випускаються шпалоподбойками має кращі амортизаційні характеристики. Маса ЕШП-7 20,5 кг, тобто вона на 2,5 кг легше ЕШП-6.

Промисловість освоїла випуск электрошпалоподбоек ЕШП-9 і ЕШП-9М, що мають масу 19 кг. Випускається також шпалоподбойка ЕПС-3 з високочастотним електродвигуном. Нова шпалоподбойка дозволяє поліпшити якість ущільнення баласту і знизити масу інструмента.

 Електропневматичні костыльные молотки ЕПК-3 (рис. 11.11) застосовують для забивання костилів в шпали. Електродвигун ЕПК-3 має потужність 0,6 кВт і напруга 220 В. В 1 хв бойок здійснює 1100 ударів, що забезпечує забивання милиці за 5 с. Маса костильного молотка ЕПК-3 24 кг. Милиці перед забиванням встановлюють в заздалегідь просвердлені в шпале отвори і наживляють вручну легкими ударами молотка. При забиванні милиці костыльный молоток плавно опускають набійником на милицю і притискають, маючи його при цьому суворо вертикально.Застосовувати костыльные молотки ефективно на звеносборочных базах і у інших випадках, якщо потрібно масова забивання костилів.
 

 Электрогаечные ключі ЕК-1М (рис. 11.12) використовують для загвинчування і відгвинчування гайок стикових болтів. Електродвигун ключа ЕК-1М працює від мережі напругою 220 В і має потужність 0,4 кВт. Частота обертання головки ключа 660 об/хв. Час відгвинчування і загвинчування гайок 5 - 6 с. Маса ключа 21,5 кг, а разом з транспортною візком - 26,5 кг. Перед тим як загвинтити гайку электрогаечным ключем, її наживляють вручну.

 Електричні шуруповерти ШВ-1 (рис. 11.13) застосовують для загортання і отвертывания шурупів, гайок клемних і закладних болтів і свердління отворів в шпалах. Для виконання цих операцій шуруповерти забезпечуються змінними наконечниками. Електродвигун шуруповерта працює від мережі напругою 220 В і має потужність 1 кВт. Маса шуруповерта 59 кг.
 

Перед загортанням шуруп вставляють в отвір, просвердлений в шпале, і забивають молотком на 1/4 довжини, а потім довертывают шуруповертом. Також вручну наживляють гайки клемних і закладних болтів. Час загвинчування шурупів від 7 до 23 залежно від твердості деревини шпал. Шуруповерти ШВ-2 і ШВ-3 загвинчують шуруп за 5 - 11 с. Маса шуруповерта 63 кг.

 Електричні рельсорезные верстати РМ-2 (рис. 11.14) використовують для обрізки рейок типів Р65 і легше. Для обрізки рейок Р75 застосовують верстат РМ-З, дещо відмінний від верстата РМ-2 за конструкцією рами. Верстат РМ-2 має електродвигун потужністю 1 кВт і підключається до джерела електропостачання напругою 220 В. Ножівкове полотно верстата має хід 217 мм і робить 44 подвійних ходу в хвилину. Маса верстата 84 кг. Верстат обрізає незагартований рейок типу Р65 за 17 хв, а типів Р50 і Р43 - відповідно за 10 і 8 хв. Верстат РМ-3 обрізає рейок типу Р75 за 23 хв.
 

При роботі верстат встановлюють перпендикулярно до поздовжньої осі рейки. В іншому випадку торець рейки буде скошений. Під час роботи верстата на ножівкове полотно для його охолодження безперервно подається вода. Після того як глибина пропилу складе 2 - 3 мм, на рейку пільной рами встановлюють вантаж. Регулювати верстат можна тільки при його зупинці.

Для обрізки термічно усталених рейок почали застосовуватися верстати абразивного різання РА-1, РА-2 і РМК.

 Електричні рельсосверлильные верстати 1024В (рис. 11.15) застосовують для свердління болтових отворів в рейках всіх типів.Електродвигун верстата має потужність 0,75 кВт і напруга 220 В. Частота обертання свердла 93 об/хв. Час, що витрачається на свердління отвору, залежить від типу рейки і діаметра свердла. Отвори діаметром 31 мм в незакаленном рейки типу Р50 свердлять за 2 хв. Маса верстата 38 кг.
 

Перед свердлінням розмічають отвори на шийці рейки. Верстат зміцнюють захопленням за підошву рейки таким чином, щоб шпиндель зайняв положення, перпендикулярне поверхні шийки рейки. На голівку оброблюваного рейки встановлюють бачок з водою, що подається до свердла для його охолодження. Свердло підводять до центру отвору і після включення двигуна поступово збільшують натиск на свердло. Коли свердло підходить до кінця просвердлюваного отвору, натискання зменшують.

Рельсосверлильный верстат РСМ-1 служить для свердління отворів в загартованих рейках. Потужність електродвигуна верстата 1,7 кВт, напруга 220 В. Шпиндель має хід 110 мм і частоту обертання 150 об/хв. На свердління отвору в рейки типу Р65 витрачається 2,5 хв. Робоча подача свердла проводиться автоматично. Підведення свердла до рейки і відвід від рейки забезпечуються пристроєм прискореного підвода.

 Електричний ключ ПГК служить для відгвинчування і загвинчування гайок клемних і закладних болтів. Потужність електродвигуна ключа 0,6 кВт, напруга 220 В. Час загортання гайки 5 с. Маса ключа 27 кг.

 Електричні шліфувальні верстати МРШ-3 (рис. 11.16) застосовують для обробки наплавленого металу, зняття напливів з головок рейок і елементів стрілочних переводів. Потужність двигуна верстата 0,4 кВт, напруга 220 В. Маса верстата 9,5 кг.
 

При шліфуванні наждачний круг верстата злегка притискають до оброблюваної поверхні і рівномірно, без поштовхів переміщують вперед і назад. Працюючи з верстатом, не можна знаходитися в площині обертання наждачного круга. Не можна обробляти поверхні бічною площиною кола, так як це може призвести до викришування і розриву каменю.

Для зняття бічного накату можуть застосовуватися рейкошліфувальні візки РТ-2 (рис. 11.17), РТ-3 і РТ-4.
 

Розроблено нові шліфувальні верстати, якими можна обробляти елементи стрілочних переводів по лекалу (точно відновлюючи задану поверхню і конфігурацію).

 Електрогідравлічні костылевыдергиватели КВД-1 (рис. 11.18) призначені для висмикування милиць при поточному утриманні або ремонті шляху. Двигун агрегату має потужність 0,4 кВт. Верстат при висмикуванні милиці розвиває зусилля 50 кН і виконує цю операцію за 5 с. Маса костылевыдергивателя 24 кг.

Для висмикування милиці включають електродвигун, захоплюють головку милиці кліщами і натискають на педаль, що включає робочий хід. Від натиснення на рукоятку механізм повертається в початкове положення, а милиця викидається.

 Електродрилі по дереву ЕЦД-2 (рис. 11.19) застосовуються для свердління отворів в шпалах і брусах. Потужність електродвигуна дрилі 0,4 кВт. Частота обертання шпинделя 490 об/хв Максимальний діаметр свердла 23,5 мм; найбільша глибина свердління 1000 мм. Маса електродрилі ЭДС2 10,2 кг При свердлінні отворів щоб уникнути перегріву двигуна не слід сильно натискати на рукоятку.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1949 | Рейтинг: 0.0/0