Субота, 20.04.2024, 14:45
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Капітальний ремонт колії

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПРИ РЕМОНТІ ШЛЯХУ

Щорічно на мережі залізниць виконується великий обсяг ремонтних колійних робіт.

Як правило, весь капітальний ремонт і значну частину середнього, особливо, якщо середній ремонт планується великими ділянками, а також заміну рейок новими, виконують колійні машинні станції. Ці підрозділи виробляють, крім того, заміну стрілочних переводів і перевідних брусів на ділянках капітального ремонту колії.

Колони і механізовані бригади дистанцій колії виконують подъемочный ремонт, частина середнього ремонту колії, заміну стрілочних переводів і перевідних брусів, зміну рейок старогодными та інші ремонтні роботи.

Капітальний ремонт колії

Капітальний ремонт шляху в порівнянні з іншими видами ремонту є найбільш складним за своєю технологією. При його виконанні використовують високопродуктивні машини. Розроблений і повсюдно застосовується принцип комплексного виробництва робіт на перегоні «вікна», передбачені в графіку руху поїздів, з використанням спеціальних машин для розбирання та укладання шляху окремими блоками.Роботи з очищення забрудненого щебеню, подъемке шляху, дозуванні баластних матеріалів, виправку і підбиття шляху і супутні їм роботи виконуються ланцюжком машин і механізмів у загальному потоці основних робіт по заміні рейко-шпальної решітки.

Трудомісткі роботи з розбирання старої колійної решітки, комплектації і складання нової, вантажно-розвантажувальні і складські роботи перенесені з перегону на високомеханізовані виробничі бази ПМС. Такий принцип організації робіт дозволяє підвищити рівень їх механізації, підняти продуктивність праці, значно збільшити ефективність використання часу «вікна».

Проект організації робіт розробляють для кожної ділянки з урахуванням особливостей технологічного процесу, інтенсивності руху поїздів і можливості збереження її в період виробництва робіт, дислокації ПМС і щебеневих заводів, потужності і оснащеності колійних машинних станцій.

У проекті організації робіт передбачають: директивні терміни початку і закінчення робіт, кількість і технічне оснащення ремонтних підрозділів, потребное кількість «вікон», їх тривалість і періодичність надання, організацію виробництва основних робіт у «вікно», календарний графік виконання робіт, графік складання колійної решітки, графік надходження матеріалів, заходів щодо форсування пропускної здатності лінії при виробництві робіт в «вікно» та інші дані.

Для розрахунків з виконавцями розробляють калькуляції і кошторису.

Для правильної, раціональної, продуктивної та безпечної організації робіт складають технологічні процеси. Типові технологічні процеси, що видаються Головним управлінням шляху для кожного виду ремонту, містять: характеристику верхньої будови колії (тип рейок, рід баласту, рід і епюру шпал, тип скріплення і т.п.), тривалість «вікна», фронт робіт у «вікно», оснащення машинами і механізмами, розрахунок потрібної робочої сили для кожної операції і на весь комплекс робіт, чисельний виробничий склад ремонтного підрозділу, перелік потрібного інструменту і деякі інші дані.

Оскільки умови виробництва робіт для кожного конкретного місця і кожного ремонтного підрозділу відрізняються від умов, передбачених у типових технологічних процесах, складають робочі технологічні процеси, за яким і ведуть ремонт.

У графіках технологічних процесів вказано послідовність, час початку та закінчення всіх операцій, склад бригад, порядок роботи машин і механізмів.

Зазвичай при розробці технологічного процесу складаються два графіка: графік розподілу робіт по днях і графік виробництва основних робіт. Графік розподілу робіт по днях визначає послідовність виконання підготовчих, основних і заключних робіт.

 Підготовчі роботи передують основних робіт, що виконуються у «вікно», і забезпечують готовність ділянки до їх проведення.

В залежності від місцевих умов номенклатура підготовчих робіт може змінюватися. Якщо при капітальному ремонті замінюється піщаний баласт на щебеневий, то в перелік підготовчих -робіт включається вирізка піщаного баласту і заповнення шпальных ящиків щебенем.Якщо ж капітальний ремонт проводиться на щебеневому баласті, то підготовчі роботи входить очищення щебеню в місцях перешкод для проходу щебенеочисної машини. Такими місцями перешкод можуть бути підходи до стрілочних переводах, мостах і шляхопроводах, райони розташування пасажирських платформ.У цих місцях щебінь очищають вручну або з використанням машин (наприклад, ЩОМ-ЗУ).

При недостатньою для даної температури величиною стикових зазорів і тим більше при наявності злитих зазорів в період роботи щебенеочисної машини може відбутися викид рейко-шпальної решітки. Щоб уникнути цього в підготовчий період регулюють зазори.Обсяг цієї роботи визначається натурним оглядом. Випробують і змащують стикові болти.

Для того щоб під час роботи машини ЩОМ-Д не відривалися шпали, перевіряють надійність їх приєднання до рейок і при необхідності пришивають додатковими милицями. Особливо погані шпали навіть замінюють. Якщо на шляху зустрічаються довгі шпали, не проходять в рамках балластеров або щебенеочисних машин, то їх обрізають.

Коли у період основних робіт намічається підрізання баласту (при капітальному ремонті з пониженням відміток поздовжнього профілю колії), у підготовчий період зрізають плечі і укоси баластної призми колійним стругом і прибирають зайвий щебінь з междупутий землеуборочной машиною.

На роботи з застосуванням машин важкого типу на всі транспортні операції, вивантаження матеріалів на перегоні в підготовчий період спеціальні «вікна» не виділяються. Ці роботи виконують під прикриттям «вікна», що надається для виробництва основних робіт на попередній ділянці.

 Основні роботи в «вікно» виконують за графіком технологічного процесу. Частина основних робіт виконують після відкриття перегону.

Для успішного виробництва робіт важливо вчасно зосередити і правильно сформувати на станціях, що обмежують перегін, господарчі поїзди і окремі машини. План розстановки господарських поїздів становить виробник робіт і стверджує начальник відділення дороги.Послідовність робіт ланцюжка машин для технологічного процесу капітального ремонту шляху очищення щебеню машиною БМС і укладанням залізобетонних шпал показана на рис. 13.1. Роботи при цьому виконують комплексно-потоковим способом.

Якщо для очищення щебеню застосовується щебнеочистительная машина ЩОМ-Д, то до початку основних робіт підготовляють місце для зарядки її підрізного ножа і планувальників. Для цього протягом 2 м з шпальных ящиків і з-під шпал видаляють щебінь на глибину до 20 см нижче підошви шпал. Цю роботу виконують до закриття перегону 8 монтерів шляху.

Після зарядки машини вона по фронту робіт зі швидкістю 1,5 - 2 км/год. При цьому особливо важливо швидко очистити щебінь протягом перших 300 - 400 м, щоб створити фронт роботи такій машині - путеразборочному поїзда.

У процесі роботи щебенеочисної машини спеціально виділені монтери шляху стежать за надходженням щебеню на сітку машини, своєчасно отримують відірвалися шпали та інші старогодные матеріали. Кожна зупинка машини для вилучення сторонніх предметів або з інших причин призводить до утворення бугрів щебеню, перекосів і інших несправностей. Якщо такі несправності все ж допускаються, то до проходу путеразборочного складу шлях повинен бути виправлений для безпечного проходу наступних машин.

Перед проходом разборочного поїзда в стиках знімають болти (за винятком одного).

Разборочный потяг формується з крана КК-25, чотиривісних платформ, обладнаних роликами, і однієї-двох моторних платформ.Осаживаясь платформами вперед, кран знімає ланки старої колійної решітки. Після накопичення на крані пакета з шести-восьми ланок такий пакет перетягується на роликові платформи. Разборочный поїзд за 1,2 - 1,5 хв знімає одну ланку. Потяг обслуговують 4 машиніста і 10 монтерів колії, які разболчивают стики, укладають накладки і болти на прибране ланка, стропуют його, прибирають відірвалися шпали.

Для вирівнювання баластного шару після разборочного поїзда пропускають планувальник, змонтований на тракторі. При укладанні нового колії із залізобетонними шпалами при плануванні створюють валики щебеню в подрельсовой зоні і поглиблення під середньою частиною шпали (рис. 13.2). При очищення щебеню машиною БМС (з тракторною тягою) вона слід за разборочным поїздом (див. рис.13.1). У цьому випадку пропускати планувальник не потрібно.

Слідом за плануванням щебеню укладають нову рейко-шпальну решітку укладочным краном, поставленим в голові укладочного поїзда.Цей потяг обслуговують 4 машиніста і 13 монтерів шляху. Монтери шляху за допомогою спеціального шаблону укладають ланки по осі шляху, стикують їх і регулюють стикові зазори. Темп роботи путеукладочного крана 1,2 - 1,7 хв на ланку.

Після звільнення фронту робіт головною частиною укладочного поїзда група монтерів шляху знімає автостыкователи, встановлює накладки і сболчивает стики, ставить зсунуті шпали на эпюрные мітки, рихтует шлях з постановкою на вісь і регулює при необхідності рейкові зазори. На цих роботах застосовуються электрогаечные ключі, разгоночные та рихтувальні гідравлічні прилади. Після укладання останньої ланки група монтерів шляху встановлює рейкові рубки і виправляє шлях на відвід.

По мірі звільнення фронту робіт вивантажують щебінь з хоперів-дозаторів.

На закінчення машина ВПО-3000 виправляє шлях із суцільним підбиттям шпал, рихтуванням й оправленням баластової призми.

Для того щоб забезпечити ретельну рихтування шляху і поповнення баластної призми, після машини ВПО-3000 пропускають рихтовочную машину і другий склад хоперів-дозаторів.

Після відкриття перегону для руху поїздів та пропуску одного-двох поїздів зі швидкістю 25 км/год встановлюється швидкість 60 км/год. До кінця робочого дня на фронті робіт виконують виправку колії (підбиття шпал электрошпалоподбойками в місцях появи осідань після обкатки колії поїздами, при необхідності рихтування шляху в оправлення баластної призми), щоб скасувати попередження і відновити швидкість руху поїздів, встановлену для даної ділянки, але не більше 100 км/ч.

Для більшої оперативності в керівництві роботами і поліпшення умов праці механізаторів і монтерів шляху фронт робіт радиофицируют.Центральний пост радіозв'язку, що пересувається, як правило, поблизу путеукладочного поїзда (де зазвичай знаходиться і керівник робіт), отримує інформацію від сигналистов, огороджувальних роботи, про підхід поїздів по сусідній колії і від керівників машин. З центрального поста передаються всі вказівки про провадження робіт і подається сигнал, застережливий монтерів колії про наближення поїздів.

Введення радіозв'язку дозволило здійснити диспетчерське керівництво роботами у «вікно» на основі пооперационных графіків.

Оскільки основні роботи в «вікно» ведуться потоковим методом, важливо, щоб всі вони виконувалися в темпі основної машини - путеукладчика. Кожна попередня операція повинна проводитися з розрахунку якнайшвидшого введення в роботу основної машини.Після закінчення укладання шляхи час відкриття перегону залежить від темпу робіт по влаштуванню відведення і наступних машин - хоперів-дозаторів, ВПО-3000, рихтовочной машини.

Для того щоб встановити точний час початку та закінчення роботи кожної машини і забезпечити своєчасне закінчення всього комплексу робіт, складають поопераційний графік (табл. 13.1). Завдання цього графіка доводяться до керівника кожної машини. Керівник робіт під час «вікна» стежить за дотриманням графіка усіма машинами і у випадку тих чи інших збоїв по радіозв'язку перевіряє обстановку і дає необхідні вказівки щодо подальшого виробництва робіт.


До опоряджувальних (заключним) робіт, що виконуються в наступні дні, відносяться: рихтування кривих за розрахунком із застосуванням гідравлічних приладів, повторна виправка колії машиною ВПО-3000, у день, коли надається «вікна» для основних робіт на наступному ділянці), очищення кюветів, обробка баластної призми, ремонт переїздів, фарбування шляхових знаків.

Заміну інвентарних рейок на пліті безстикової колії намагаються виконати в стислі терміни, щоб не допустити розладу шляху. Батоги на перегін доставляють спеціальними поїздами і укладають в шлях з одночасним зняттям і навантаженням інвентарних рейок путеукладочным краном або іншими механізмами.

Після укладання безстикових рейкових плітей ремонт шляху на кілометрі вважається закінченим і шлях пред'являється до здачі в постійну експлуатацію.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 4198 | Рейтинг: 0.0/0