Четвер, 25.04.2024, 00:21
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Контроль за шириною колії, положення рейок за рівнем і подуклонке
Ширину колії та положення рейок за рівнем перевіряють шляховими шаблонами ЦУП (для бригадирів колії) і ЦУП-2Д (для дорожніх майстрів) (рис. 9.2).
 

Корпус 2 шаблону виконаний з сталевої трубки, з одного боку якої є нерухомий упор 1. Всередині трубки розташована тяга, поєднана з ручкою шаблону і закінчується рухомим упором 5. При натисканні на ручку рухомий упор підтягується, а при відпусканні ручки пружиною, поміщеної усередині трубки, притискається до головки рейки. При цьому покажчик ширини колії показує на шкалі б відстань між внутрішніми гранями головок рейок.

Щоб отримати правильні показання, шаблон при вимірюванні розташовують перпендикулярно осі шляху. При перекашивании шаблону відстань між рейками, показане на шкалі, буде більше фактичного.

Для вимірювання положення рейкових ниток за рівнем на шаблоні є рівень 4, укріплений зверху трубки корпусу. Один кінець оправи рівня укріплений шарнірно, а інший може переміщатися по гвинтовій нарізці при обертанні лімба. При вимірі положення рейкових ниток за рівнем після установки шаблону на рейки обертанням лімба бульбашка рівня приводять в середнє положення. Стрілка лімба вкаже на шкалі 7 піднесення однієї рейкової нитки над іншою. 

Шаблон має пристрій 3 для вимірювання ординати перевідної кривої.

Ширину колії та положення рейок за рівнем, як правило, перевіряють шаблоном на рейковому ланці довжиною 12,5 м у двох місцях, а довжиною 25 м - в чотирьох. 

Дуже важливо встановити ті місця, де свідчення рівня різко змінюють своє значення в протилежні сторони. Якщо відстань між максимумами відхилень 20 м і менше, то ця несправність називається перекосом (див. главу 4 і рис. 4.6). У цьому випадку додатковими промірами (через 1 - 2 м) визначають найбільші відхилення за рівнем в різні сторони і відстань між ними, тобто знаходять величину і межі перекосу. Межі выправочных робіт зазначають у книзі форми ПУ-28, а також крейдою на шпалах.Додаткові проміри виробляють також при виявленні різкої просадки колії, відступи по ширині колії (для визначення меж відступу і крутизни відведення), «кута» в напрямі рейкових ниток у плані, відбою зовнішньої рейкової нитки в кривих і в ряді інших випадків, коли порушується плавність ходу рухомого складу, а іноді і виникає загроза безпеці руху поїздів.

При перешивке шляху користуються робочим шаблоном, що складається з куточка і двох нерухомих упорів, відстань між якими дорівнює 1520 або 1524 мм За упором є шкала, призначена для перешивки колії в кривих. При перевірці ширини колії таким шаблоном один наголос притискається до внутрішньої грані головки рейки, а інший переміщається у протилежної рейки. Найменше показання за шкалою при цьому переміщенні буде відстанню між рейковими нитками в даному місці.
 

При перевірці шляху шаблоном стан шляху визначається тільки в місці вимірювання. Тому відступу в інших місцях можуть залишитися непоміченими. Перевірка шляху шаблоном утомлива і вимагає багато часу. Для отримання безперервного запису ширини колії та положення шляху за рівнем застосовуються путеизмерительные візки (рис. 9.3). Вони можуть бути трьох - і чотириколісними. Основні частини візка: рама; механізм вимірювання ширини колії з пружиною, притискає гребені коліс до робочими гранями головок рейок; механізм рівня зі спеціальним маятником; стрічкопротяжний механізм; механізм передачі обертання коліс візка до валику стрічкопротягувального механізму. 

Механізми ширини колії і рівня пов'язані з олівцями, вычерчивающими на папері при її протяжці графіки положення шляху по ширині колії та рівнем. На візку є також шкала ширини колії та рівень для перевірки стану колії в будь-якій точці.

Путеизмерительные візки щомісяця перевіряє начальник дистанції колії або його заступник. При перевірці порівнюють стан шляху, зафіксоване на стрічці візки, з промірами, виконаними ручним шаблоном, через 1 м. 

Після розшифровки стрічки путеизмерительной візки її видають бригадиру колії для використання при усуненні виявлених відступів.

Хоча путеизмерительные візки і дають безперервний запис стану колії, однак вони, як і ручні шаблони, показують стан шляху, коли шлях не відчуває поїзних навантажень. У зв'язку з цим залишаються не виявленими потаємні осідання (поштовхи), отбои зовнішніх ниток кривих та інші несправності. Бригадир колії, супроводжуючи путеизмерительную візок, повинен уважно стежити за ознаками несправностей, які можуть проявитися при навантаженні шляху поїздами, і фіксувати такі місця в книзі форми ПУ-28, доповнюючи, таким чином, запис візки. 

 Путеизмерительные вагони безперервно реєструють стан колії під навантаженням, переміщаючись по дорозі зі швидкістю до 100 км/год, тобто вони виявляють всі потаємні несправності. Сучасний колієвимірювальний вагон фіксує на стрічці у вигляді безперервних графіків ширину колії, взаємне положення рейкових ниток за рівнем, стріли вигину в плані кожної рейкової нитки; осідання кожної рейкової нитки. 

На стрічці путеизмерительного вагона зазначаються межі кілометрів і робляться спеціальні зарубки для визначення швидкості руху вагона.

Докладно конструкція та принципи роботи путеизмерительных вагонів викладені в спеціальній літературі і тут розглядатися не будуть.

Сучасні путеизмерители не задовольняють завданням отримання даних про стан колії та взаємодії шляху і рухомого складу при високих швидкостях - до 200 км/год і при русі різних типів локомотивів і вагонів (електровозів і тепловозів, вантажних та пасажирських вагонів, навантажених і порожніх і т. д.). Тому в даний час ведуться роботи по створенню нового типу путеизмерительного вагона, який виконає ці завдання. У конструкції такого путеизмерительного вагона знайдуть застосування вимірювальні пристрої без прямого контакту з релисом, а також з електричною передачею сигналів.Розташована на путеизмерителе малогабаритна електронно-обчислювальна машина автоматизує розшифровку сигналів про стан шляху й негайну видачу інформації про всі несправності, що порушують вимоги безпеки руху поїздів. Інформація про стан шляху, оброблена за спеціальною програмою в дорожніх обчислювальних центрах, дозволить не тільки давати оцінку роботи бригад і ремонтних підрозділів, але і планувати планово-попереджувальні та ремонтні роботи.Застосування обчислювальної техніки дасть можливість одержувати характеристики взаємодії шляху і різного типу рухомого складу за показниками взаємодії шляху і путеизмерительного вагона.

Подуклонку рейок перевіряють спеціальними шаблонами. Зовнішнім ознакою порушення правильності подуклонки є розташування накату від колеса не поблизу осі головки рейки, а у зовнішнього краю головки (переуклонка) або у внутрішнього краю (разуклонка). 

Порушення в утриманні рейок по подуклонке призводить до утворення в них дефектів, передчасного зносу шпал, а в окремих випадках сприяє розкантовці рейок під впливом поїзного навантаження.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3676 | Рейтинг: 0.0/0