П`ятниця, 26.04.2024, 05:36
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Маркування рейок
На Приклади маркування рейокрельсопрокатных комбінатах постійно працюють приймальники МПС, які контролюють якість рейок. При цьому вони керуються двома державними стандартами по конструкції і розмірам і технічним вимогам (хімічний склад, термообробка, випробування, міцність і ін). За зазначеними стандартами рейки ділять на два сорти. Маркування рейок робиться постійної (таврування) і тимчасової (фарбами) (рис. 2.6).

На шийці рейки опуклими літерами і цифрами через кожні 2,5 м відзначені завод-виробник, місяць, рік випуску та тип рейки.Стрілкою показано напрямок головної частини злитка, з якого прокочуються рейки. Умовні букви металургійних комбінатів: А - «Азовсталь», - Кузнецький, Д - Дніпропетровський імені Ф. Е. Дзержинського, Т - Нижньотагільський. Насамперед ці позначення відповідно були МЗА, КМК, ДДЗ, НТМК. Більш дрібними цифрами і літерами на торці підошви вказується номер плавки, наприклад А293 на рис. 2.6. Перед номером плавки 1 групи мають букву П, наприклад ПЯ751 на рис.2.6, ст. На двох перших головних рейках, прокатаних з приусадочной частині злитка, на відстані 1 - 2 м від кінця накочують цифру «1», а на двох друге - цифру «2». Знак «х» ставиться на рейках, прокатаних з донної частини зливків.

На один торець рейки наносяться приймальні і інспекторські клейма: на рейках 1-го сорту - серп і молот, а також ключ з молотком; на рейках 2-го сорту - два знаки ключ з молотком. На загартованих рейках знак «3» (див. рис. 2.6, б, в), а на незагартованих - «До» (див. рис. 2.6, а).

На торцях рейок 1-го сорту наноситься клеймо ВТК заводу - один керн; приймальні клейма на рейках 1 групи обводяться блакитною фарбою, а 2 групи - білою. Крім того, посередині торця шийки загартованих рейок 1-го класу наноситься поперечна смуга фісташкового кольору, а 2-го класу - жовтого. До 1-го класу належать рейки, повністю відповідають вимогам технічних умов на загартування, а до 2-го класу - рейки з деякими відхиленнями від цих вимог, але перевершують по своїх параметрах незагартовані.На поверхню катання головки незагартованих рейок 1-го сорту наноситься поперечна смуга блакитного кольору, якщо рейки відносяться до 1 групи, і білого кольору, якщо вони належать до 2 групі. Ця смуга наноситься на відстані 0,5 м від торця з приймальними клеймами.

Аналогічно відзначаються загартовані рейки, але тільки смугою фісташкового кольору на шийці на відстані 0,7 - 1,0 м від зазначеного кінця. 

Незагартовані рейки з середнім або підвищеним вмістом вуглецю (тверді рейки) характеризуються тим, що верхня поверхня підошви з боку торця з приймальними клеймами забарвлюється жовтою фарбою на довжину не менше 100 мм. 

Рейки 2-го сорти відзначаються на торцях двома кернами. При цьому торець підошви і половина торця шийки незагартованих рейок зафарбовуються червоною фарбою, а загартованих - фісташкової.

На торцях забракованих рейок наносяться три керна, і торець з приймальними клеймами зафарбовують синьою фарбою. 

Відмінною особливістю укорочених рейок 1 групи є забарвлення блакитним кольором одного краю підошви (рейки довжиною 24,92 і 12,46 м) або двох країв підошви (рейки довжиною 24,84 і 12,42 м), для укорочених рейок 2 групи забарвлення здійснюється аналогічно, але білого кольору.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 6020 | Рейтинг: 0.0/0