П`ятниця, 17.05.2024, 08:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Машини важкого типу
МАШИНИ, МЕХАНІЗМИ ТА ІНСТРУМЕНТ, ЗАСТОСОВУВАНІ ПРИ ШЛЯХОВИХ РОБОТАХ

Роботи з ремонту колії виконують одночасно на порівняно короткій ділянці, закритій для руху поїздів, у «вікна», обмежені в часі. При ремонтах колії укладають велику кількість матеріалів. Так, при капітальному ремонті колії із залізобетонними шпалами маса матеріалів верхньої будови сягає 5 тис. т на 1 км. Роботи з ремонту колії, особливо з залізобетонними шпалами та з очищенням щебеню, характеризуються великою трудомісткістю.

Ці особливості ремонтних робіт призвели до створення машин важкого типу, послідовно виконують операції по заміні рейко-шпальної решітки, очищення щебеневого баласту, вивантаженні і дозуванні щебеню, виправку і підбиття шляху.

Роботи з поточного утримання колії різноманітні, виконуються, як правило, в невеликих обсягах, але розосереджені на всьому протязі залізничного шляху. Це створює труднощі в конструюванні машин для таких робіт. До останнього часу в поточному утриманні роботи виконувалися з допомогою індивідуальних невеликих механізмів та ручного інструменту.

В даний час дистанції колії обладнують автоматизованими виправочно-подбівочно-рихтовочными машинами. Ця обставина не тільки значно підвищує продуктивність праці, збільшує рівень механізації, але і вирішує соціальні проблеми, підвищуючи привабливість шляхового праці.

Застосування таких колійних машин дозволяє більш гнучко планувати выправочные роботи, здійснюючи їх як при поточному утриманні, так і при ремонтах колії.

Машини важкого типу 

 Укладальний кран УК-25/9-18 (рис. 11.1) призначений для зняття й укладання ланок колійної решітки довжиною 25 м з залізобетонними або дерев'яними шпалами. Кран КК-25/9 може бути застосований лише, якщо колійна решітка зібрана з дерев'яних шпал. Путеразборочный і путеукладочный поїзда формують із чотиривісних платформ, обладнаних роликовими транспортерами. На цих платформах перевозять нову і старогодную рейко-шпальные решітки. До складу поїздів включають моторні самохідні платформи (зазвичай по дві на поїзд), які забезпечують технологічне транспортування і перетягування пакетів ланок.Продуктивність укладальних кранів досягає 1000 м/ч.
 

 Электробалластер використовується на роботах з дозуванні шлях раніше вивантаженого баластного матеріалу і подъемке шляху на задану висоту. Робоча швидкість балластера від 5 до 15 км/ч.

 Щебнеочистительная машина на рейковому ходу ЩОМ-Д змонтована на базі электробалластера. При роботі машини рейко-шпальну решітку піднімають електромагніти, а розташований нижче решітки підрізний ніж зрізає забруднений щебінь. Цей щебінь разом з засорителями подається на гратчасту стрічку щебнеочистительного пристрою, що переміщається зі швидкістю 12 м/с. Під дією відцентрової сили засорители викидаються через отвори стрічки, а очищений щебінь повертається під рейко-шпальну решітку.Розташовані за щебнеочистительным пристроєм планувальники розрівнюють щебінь. Продуктивність машини до 2000 м3/ч.

В даний час випускаються щебенеочисні машини ЩОМ-4, які очищають щебінь на глибину до 20 - 25 см під шпалой. Машини обладнані роторними розпушувачами для вирізки щебеню по кінцях шпал і транспортерних пристроєм для розподілу щебеню, в тому числі і в цілях недопущення переподъемки шляху.

Машина ЩОМ-ЗУ призначена для очищення щебеню на стрілочних переводах. Продуктивність машини 150 - 200 м3/ч. Під одним стрілочним переводом щебінь очищається за 1 ч.

 Щебнеочистительная машина з тракторною тягою БМС застосовується при капітальному ремонті колії (рис. 11.2). При роботі вона слід за разборочным поїздом. Щебнеочистительное пристрій змонтовано на причепі, обладнаному катками. При проходженні машини котки ущільнюють очищений щебінь, залишаючи канавку під середньою частиною шпали.
 

 Виправочно-подбівочно-опоряджувальна машина ВПО-3000 (рис. 11.3) призначена для виправки колії, ущільнення баласту під шпалами та обробки шляху. При проходженні машини в робочому стані механізми підйому виробляють витягу колійної решітки на величину, необхідну для виправки колії в поздовжньому та поперечному напрямках. Механізм зсуву переміщує рельсошпальную ґрати, ліквідуючи відступу в положенні шляху в плані. Ущільнення баласту досягається за рахунок його обтиснення з вібрацією подбивочными плитами. Продуктивність машини при оптимальному режимі 2000 м/ч.
 

 Хопери-дозатори (рис. 11.4) використовуються для перевезення, розвантаження та дозування баласту. Місткість одного вагона досягає 40 м3.
 

 Виправочно-подбівочно-рихтовочная машина ВПР-1200 (рис. 11.5) призначена для виправки колії в плані і профілі при поточному утриманні колії, проте може застосовуватися і при ремонтних роботах. Машина має механізм підйому і зсуву шляхи, два подбивочных блоку і ущільнює баласт одночасно під двома шпалами. Машина ВПР-1200 є самохідною. При переміщенні з однієї ділянки на іншій вона може слідувати (у транспортному положенні) зі швидкістю 80 км/ч. Якщо машина ВПО-3000 є машиною безперервної дії, т. е.при пересуванні по ділянці робіт вібрація і ущільнення баласту виробляються на всьому протязі, включаючи і междушпальные ящики, то машина ВПР-1200 ущільнює щебінь під кожною шпалой.
 

Машина ВПР-1200 має дві незалежні системи: рихтовочную і нивелировочную, базою яких є трос. У рихтовочной системі він натягнутий між двома вимірювальними візками, розташованими перша попереду ходової візки, а друга за колісною парою причіпний платформи.' У нивелировочной системі довжина бази троса 15 м.

Рихтування шляху за допомогою машини ВПР-1200 можна проводити двома способами.

 Рихтування за способом згладжування. При переміщенні машини передня по ходу роботи візок знаходиться на неотрихтованном шляху, а остання - на отрихтованном. Дві стріли прогину вимірюються проміжними візками, одна з яких знаходиться безпосередньо у підйомно-рихтувального пристрою, а інша - поблизу останньої візки. Розміщення проміжних візків таке, що співвідношення вимірюваних ними стріл одно 1,364. Якщо це співвідношення порушується, шлях автоматично зсувається рихтовочным пристроєм до тих пір, поки воно не буде досягнуто.При роботі за способом згладжування помилки в положенні шляху в плані зменшуються в 7 разів.

 Рихтування за способом фіксованих точокПроводиться розрахунок необхідних сдвижек шляху через 5 - 7 шпал. Величини сдвижек записуються крейдою на шпалах. Оператор машини здійснює сдвижку шляху в цих точках, а між ними виправка проводиться за способом згладжування.

Виправку колії в профілі і за рівнем машина ВПР-1200 може виробляти також двома способами.

 Виправка за способом згладжування. Передня візок знаходиться на невыправленном шляху, а задня (на відстані 15 м) - на выправленном. Механізм підйому піднімає шлях до тих пір, поки головки рейок не опиняться на прямій, що сполучає ці точки. Потім подбивочные блоки машини підбивають баласт під вивішені шпали і т. д. Нерівності шляху при цьому зменшуються в 8 - 10 разів.

 Виправка за способом точної установки. На кожній п'ятої або сьомої шпале крейдою записується величина подъемки. Після встановлення на цій шпале передній візки виробляють коригування системи з урахуванням величини подъемки. Підйомний пристрій автоматично піднімає рейко-шпальну решітку, а подбивочные блоки закріплюють її положення. Постановка шляху за рівнем забезпечується маятниковими електронними датчиками.

Продуктивність машини залежить від ступеня забрудненості і щільності щебеню і може досягати 1200 шпал в годину (при чистому і недостатньо ущільненому щебені). Якщо щебінь має забрудненість більше 15%, то при невеликих величинах подъемки підбійки повільно впроваджуються в баластову призму, а для ущільнення потрібно подвійне обтиснення. Так і стабільність такого шляху після виправки значно нижче, ніж при роботах на незабруднені щебені.

 Машина ВПРС-500 (рис. 11.6) для виправки стрілочних переводів має механізм підйому і зсуву і подбивочные блоки, що дозволяють підбивати баласт під бруси між непараллельными рейковими нитками. Продуктивність машини один стрілочний перевід в годину.
 


Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2064 | Рейтинг: 0.0/0