Вівторок, 07.05.2024, 14:46
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Мастило і закріплення болтів проміжних скріплень залізобетонних шпал
Для прикріплення рейок до залізобетонних шпалах і блокам в основному застосовують скріплення КБ або ЖБ. На кожному кілометрі
такого шляху налічується від 7,5 тис. до 15 тис. клемних і закладних болтів, гайок, ізолюючих втулок і шайб. Здійснювати догляд за такою кількістю елементів скріплень непросто. Ослаблення гайок може створити нерівномірність у закріпленні рейкових ниток і викликати передчасний масовий вихід болтів та інші несправності. Тому гарний стан шляху багато в чому залежить від правильного догляду за кріпленнями.

Особливу увагу необхідно приділяти постійному натягу закладних, клемних і стикових болтів. Не рідше двох разів на рік: навесні та восени, необхідно суцільно підтягувати гайки клемних, закладних та стикових болтів, при цьому змащуючи їх різьблення.

Відгвинчують Гайки не більше ніж на восьми кінцях шпал поспіль з негайним їх закріпленням після змащення.

Не можна послаблювати гайки клемних і закладних болтів одночасно на одних і тих же кінцях шпал. Одночасне послаблення гайок загрожує порушенням безпеки руху поїздів. Якщо мастило болтів і довинчивание гайок виконують кілька бригад, то необхідно, щоб відстань між цими бригадами було не менше 25 м.

Мастило болтів виконує бригада в складі шести монтерів шляху і машиніста пересувної електростанції під керівництвом бригадира. Два монтера шляху встановлюють переносні сигнальні знаки «С», а інші розміщують на шляху електрокабель, розподільні коробки, механізми та інструменти.

Роботи ведуть двома групами, по 3 чол. в кожній. У групі розподіл обов'язків наступне. Один монтер колії електро-ключем отвинчивает гайки клемних болтів на 5 - 6 оборотів на восьми шпалах поспіль. Там, де потрібно замінити пружинну шайбу, клему або болт, монтер отвинчивает гайку повністю, знімає нікчемну деталь, на її місце встановлює нову і знову загвинчує гайки. За ним другий монтер з допомогою спеціальної шприц-маслянки змащує різьблення клемних болтів під гайками.При необхідності замінити або поправити прокладку-амортизатор перший монтер колії з допомогою другого монтера вивішує домкратом рейкову батіг і виконує цю роботу. У процесі роботи другої монтер колії, якщо це потрібно, епізодично допомагає першому при заміні деталей скріплення. Третій монтер колії слідом за другим загвинчує гайки клемних болтів.

Друга група виконує аналогічним порядком роботу на паралельній батоги на відстані від першої не ближче 25 м. Роботи виконуються без перерви в русі поїздів. Перед пропуском поїздів всі гайки повинні бути щільно завинчены. Щільність закріплення гайок перевіряють вибірково динамометричним ключем.

При скріпленні ЖБ ця технологія мастила і заміни деталей застосовується лише за умови надання «вікна», тобто з перервою у русі поїздів. Без перерви в русі поїздів змащувати різьблення закладних болтів при скріпленні ЖБ дозволяється одночасно не більше ніж на одній шпале.

Одночасно з суцільною змащування різьби болтів і виконують заміну непридатних клемних і закладних болтів, пружинних шайб, ізолюючих втулок, прокладок і клем. При необхідності в цей же час регулюють ширину колії. Перед початком заміни цих деталей вимірюють температуру рейок. Якщо виміряна температура перевищує температуру закріплення плітей безстикової колії більш ніж на 15'С, то одночасну заміну деталей скріплень можна виробляти на одному кінці шпали через кожні 10 шпал.

В останні роки створені високопродуктивні клеммно-болтові машини ПМГ і ШПМ-МГ, що дозволяють з високою ефективністю замінити ручну працю монтерів шляху по отвертыванию, змащення і завертыванию гайок клемних і закладних болтів.

Шляховий моторний гайковерт ПМГ використовується як планово-попереджувальні роботи, так і окремо тільки на мастилі і закріпленні колійних болтів. Роботи машини можуть виконувати технологічні та спеціально надані для цієї мети «вікна», крім того, і в дні, коли на перегоні ведуться роботи по капітальному ремонту колії або інші роботи, що потребують перерви в русі поїздів. Перед «вікном» на кілометри, де планується робота машини, групою монтерів шляху проводяться підготовчі роботи по заміні непридатних деталей скріплень - болтів, гайок, шайб.Під час «вікна» машина суцільно отвертывает на 6 - 8 оборотів гайки заставних і клемних болтів, змащує різьблення на них і знову загортають гайки.

Мастило і закріплення болтів можуть проводитися одразу ж після танення снігу на дорозі і тривати до тих пір, поки шлях знову не покриється снігом незалежно від того, відтанув баластний шар або немає.

Керує роботою дорожній майстер або бригадир колії, він же і відповідає за огорожу робіт та безпеку руху поїздів.

Своєчасна періодична мастило і закріплення гайок болтів і заміна непридатних деталей створюють умови для нормальної роботи скріплень і гарного стану колії.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2826 | Рейтинг: 0.0/0