Четвер, 28.03.2024, 23:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Оцінка стану колії
Оцінка стану колії дається на основі натурної перевірки і результатів проходу путеизмерительного вагона або путеизмерительной візки.

Відповідно до Інструкції з поточного утримання залізничної колії (ЦП/2913) головні та приймально-відправні колії і стрілочні переводи на них вважаються утримуються в справному стані, якщо: відсутні остродефектные рейки, а також дві або більше лежать поспіль непридатні шпали; шлях закріплений від угону; баластова призма має встановлені розміри, очищена від сміття і рослинності; стрілочні переводи та глухі пересічення не мають відступів від норм і допусків їх змісту, неприпустимих несправностей;рейкові стики мають повний комплект скріплень, які перебувають у справному стані; немає отрясенных шпал і виплеск; водовідвідні споруди забезпечують відведення води; елементи штучних споруд справні; переїзди, включаючи настил, підходи, шлагбауми, сигнальні знаки та інші-їх облаштування, справні; сигнальні та колійні знаки мають встановлені позначення і забарвлення; нові та старогодные матеріали зберігаються в установленому порядку, при цьому старогодные матеріали вчасно прибираються з перегонів.

Якщо виконані всі ці умови, то оцінка шляху дається в балах за результатами розшифровки стрічок путеизмерительного вагона або путеизмерительной візки (табл. 9.3).
 

Кількість балів, що нараховується за несправності, встановлено з урахуванням забезпечення умов комфорту для пасажирів, впливу несправностей на збільшення динамічних навантажень при взаємодії рухомого складу і колії, забезпечення безпеки руху поїздів.

Якщо під час проходу путеизмерителя на ділянці виконуються роботи по капітальному, середньому і подъемочному ремонтів шляху, суцільний зміні рейок, зміни стрілочних переводів, суцільний зміні перевідних брусів, виправлення колії на пучинах або деформується земляне полотно, то несправності, зафіксовані путеизмерительным вагоном, розшифровуються і оцінюються.Однак якщо на цих ділянках швидкість руху поїздів обмежена наказом начальника залізниці, то в загальну оцінку відділення, околотка й дистанції шляху штрафні бали не включаються при встановленні швидкостей: щодо виправлення колії на пучинах - до 25 км/ч, а в інших зазначених вище випадках - до 40 км/год при рейках Р50 і легше і до 60 км/год при рейках Р65 і важче.

Як же оцінюються несправності, зафіксовані на стрічці путеизмерительного вагона? 

Несправності з величин відступів від норм утримання поділяються на п'ять ступенів (табл. 9.4).
 

При утриманні колії з -нормативами по ширині колії 1524 мм на прямих, 1530, 1535 і 1540 мм в кривих, а також при швидкостях руху менше 50 км/год для ширини колії 1520 мм встановлюються інші градації відступів по ширині колії та оцінка-за їх ступенями (див. Технічні вказівки по розшифровці записів путеизмерительных вагонів, оцінці відступів від норм утримання рейкової колії залізничного шляху, заходів по забезпеченню безпеки руху поїздів при їх виявленні (МПС СРСР. М.: Транспорт, 1982. 22 с.).

Кожній ступені відступу відповідає певне число балів, наведених в табл. 9.5.
 

До утримання колії на мостах, у тунелях і на підходах до них пред'являються підвищені вимоги. Тому кількість балів на цих ділянках подвоюється. Для мостів і тунелів довжиною від 25 до 100 м підходи вважаються за 200 м з кожного боку, а довжиною понад 100 м за 500 м. 

При розшифровці стрічки путеизмерительных візків, які не виявляють потайних осідань і перекосів, суму балів при рейках Р43 і легше збільшують в 3 рази, а при більш важких рейках - в 2 рази. 

При протяганні стрічки стрічкопротяжним механізмом на ній наносяться нульові лінії та лінії ступенів несправностей (рис. 9.10).
 

Відступи від норм утримання колії по ширині колії оцінюються кількістю балів за табл. 9.5 залежно від протяжності несправності в межах тій чи іншій мірі несправності (див. рис. 9.10). 

Відступи від норм утримання колії по рівню можуть бути двох видів: перекіс - якщо шлях є послідовні відхилення за рівнем обох рейкових ниток у різні боки при відстані між точками крайніх відхилень менше 20 м; плавне відхилення за рівнем - якщо відступ має протяжність понад 20 м.

Перекоси, які є найбільш небезпечними несправностями, оцінюються поштучно по табл. 9.4 і 9.5. Плавні відхилення за рівнем оцінюються так само, як і відступу по ширині колії - по протяжності несправності даної ступеня. 

У кругових і перехідних кривих нульова лінія і лінії допусків в утриманні колії за рівнем проводяться в залежності від підвищення зовнішньої рейкової нитки. Нульова лінія і лінії допусків в утриманні колії по ширині колії також зміщуються, якщо в залежності від радіусу кривої за нормами передбачено розширення колії.

Відступи від норм утримання колії за напрямком у плані оцінюються поштучно по табл. 9.4 і 9.5. 

Також поштучно оцінюються осідання рейкових ниток.

Розшифровану стрічку путеизмерительного вагона (див. рис. 9.10) розрізають по околиці кордонів і розбивають на пікети. Для кожної несправності орієнтовно вказують рейковий ланка її знаходження (це порівняно легко зробити після поділу стрічки на пікети). Найбільш грубі несправності відзначаються особливими знаками. Наприклад, обводять або підкреслюють кольоровим олівцем або чорнилом, ставлять знак «!» і т. д. Вказують і строки усунення несправностей.

Відступу III, II і I ступенів усуваються в плановому порядку, IV і V - як першочергова робота, а відступу, за наявності яких обмежена швидкість або закрито рух,- без зволікання.

Рух поїздів припиняється при виявленні ширини колії більше 1550 мм Швидкість 15 км/год встановлюється при ширині колії менше 1510 мм, якщо відхилення за рівнем більше 35 мм або перекіс більше 30 мм, просадка більше 35 мм, різниця в стрілах прогину більше 65 мм, а також у разі несприятливих поєднань перекосів і осідань. При менш значних відступах встановлюються більш високі швидкості.

Сортувальні та інші станційні колії (локомотивних і вагонних депо, шляхи вантажно-выгрузочных операцій) вважаються такими, що знаходяться в справному стані, якщо на них забезпечується безпека руху поїздів і маневрової роботи з встановленими швидкостями.Стан таких шляхів перевіряють або ручним шаблоном, або путеизмерительными візками. Особливо ретельно перевіряють шлях на маневрових витяжках та шляхи насуву на гірки, на горбах гірок, на ділянках набору швидкості і в межах гальмівних позицій подгорочных шляхів, на ходових шляхи для локомотивів та стрілочні переводи на цих шляхах.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 4005 | Рейтинг: 0.0/0