Вівторок, 23.04.2024, 10:42
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Одиночна заміна рейок, шпал, перевідних брусів, деталей ізолюючих стиків

 Роботи по одиночній заміні рейки огороджуються сигналами зупинки. Керує роботами бригадир колії.

Для заміни одного рейки типу Р50 і легше довжиною 12,5 м потрібно бригада не менше 6 чол., при довжині 25 м - 10 чол., при рейках Р65 - відповідно 8 і 14 чол., при Р75 - 10 та 16 чол. Для транспортування рейок до місця зміни використовують дрезину або знімні портальні крани.

Рейка для заміни вибирають з покилометрового запасу або із рейок, спеціально привезених для цієї мети.

Вибраний рейок оглядають (навіть якщо він промаркований) і обмеряют. Тільки після того, як бригадир колії переконається, що рейку не має дефектів і його розміри відповідають лежить в дорозі (з урахуванням зазору) як по довжині, так і по висоті, цей рейок вантажать на дрезину або піднімають знімними портальними кранами та при відповідному огорожі переміщають до місця зміни. По висоті рейок не повинен відрізнятися від.висоти примикають до нього рейок більше ніж на 1 мм.

Привезений на місце робіт рейок укладають усередині колії на відстані не менше 500 мм від колійного рейки або на кінцях шпал на відстані 50 мм від торця, пришивають кожен кінець рейки до шпал і встановлюють в торцях рейок охоронні черевики.

Зміну рейки типу Р50 довжиною 12,5 м виконують у наступному порядку.

Два монтера шляху розчищають від сміття і бруду шпали та скріплення навколо змінюваного рейки, в необхідних випадках зачищають задирки на шпалах, прибирають тріску, обмітають змінюваний рейок і скріплення, антисептируют зачищені місця і знімають протиугонні.В цей час інші два монтера випробують стикові болти, змазують різьблення і знімають другий і п'ятий болти.П'ятий і шостий монтери висмикують на стикових шпалах по одному з двох основних милиць з внутрішнього боку рейкової нитки, антисептируют костыльные отвори, вставляють у них пластинки-закріплювачі і випробують всі основні милиці на всіх інших кінцях шпал цього рейки. Ці підготовчі роботи захищаються сигнальними знаками «С».

Після закінчення підготовчих робіт два монтера (сигналисты) отримують вказівки і необхідний інструктаж від бригадира колії і, взявши комплект сигналів, що направляються на огородження місця робіт. Бригадир колії, отримавши повідомлення від сигналистов про те, що місце робіт огороджено, дає вказівка приступити до робіт по зміні рейки.

Відразу ж третій монтер колії встановлює поздовжню обхідну перемичку або дві поперечні перемички і знімає рейкові з'єднувачі (див. рис. 10.9). Перемички прикріплюють до підошви рейки струбцинами.

Перший і другий монтери разболчивают в стиках всі болти і знімають накладки, а четвертий - шостий монтери висмикують всі внутрішні основні милиці, антисептируют костыльные отвори, ставлять у них пластинки-закріплювачі і наддергивают зовнішні основні милиці. Потім всі монтери шляху ломами, выкантовывают змінюваний рейок на кінці шпал, а заздалегідь поміщений в середині колії новий рейок (або старогодный) насувають на підкладки, підводячи під головки наддернутых зовнішніх милиць.Після укладання рейки перший і другий монтери встановлюють накладки і сболчивают їх чотирма болтами спочатку на одному стику, а потім на іншому. Четвертий - шостий монтери пришивають в цей час покладений рейок одним внутрішнім милицею на кожному кінці шпали і добивають зовнішні милиці. Третій монтер знімає перемички, встановлює рейкові з'єднувачі або допомагає їх приварювати.

Бригадир колії, перевіривши шлях по шаблону і впевнившись, що рейку на кожній шпале зашитий не менш ніж двома милицями і стики затягнуті чотирма болтами, дає вказівку, сигналистам зняти сигнали огородження.

Змінний рейок прибирають з кінців шпал на узбіччя. Два монтера шляху заболчивают третій і п'ятий болти в стиках, два монтера ставлять протиугонні, а два зашивають треті милиці..

Після закінчення цих робіт бригадир колії маркує знятий рейок і разом з монтерами колії вантажить його на дрезину або підхоплює знімними портальними кранами і вивозить у встановлене місце.

При одиночній заміні рейки довжиною 25 м порядок. і послідовність робіт залишаються такими ж, тільки на всіх операціях. по зміні рейки потрібно більше монтерів шляху і тому бригада збільшується до 10 чол.

 Роботи по одиночній заміні шпал захищають сигнальним знаком «С». Поїзда по ділянці робіт пропускаються з установленою швидкістю.Робота виконується групою у складі двох монтерів колії, один з яких повинен мати 4-й або 5-й розряд і керувати цією роботою.

На одному рейковому ланці можна замінювати одночасно не більше двох шпал, причому відстань між ними повинна бути не менше шести шпал.

На шпалах розташовуються окремі облаштування автоблокування і електротяги. Перед зміною таких шпал ці облаштування тимчасово переносять на сусідні шпали без прекращейия їх дії. Перенесення роблять у присутності працівників дільниці енергопостачання або дистанції сигналізації та зв'язку. Після зміни зазначених шпал облаштування встановлюють на колишнє . місце.

Зміну дерев'яних шпал виконують у наступному порядку.

Обидва монтера відривають баласт у шпальному ящику на 2 - 3 см нижче постелі шпал і влаштовують вихід на узбіччя, розшивають шпалу, знімають протиугонні, видаляють підкладки і зміщують шпалу вздовж рейкових ниток у вільний від баласту шпальний ящик, потім удвох шпальными кліщами витягують її на узбіччя. Після цього оглядають баластну постіль під викинутої шпалой, кілька підрізають і вирівнюють її під нову шпалу, кліщами затягують нову шпалу в шпальний ящик, заводять її вздовж шляху на підготовлену постіль, встановлюють по мітці на рейці і вирівнюють шнурової кінець.Далі кожен монтер колії на своїй нитки укладає підкладки. Потім один монтер колії підвішує спочатку один кінець шпали на рихтовочной нитки, потім інший кінець, а інший монтер пришиває рейок спочатку на рихтовочном кінці шпали, а потім ставить за шаблоном протилежну нитку і пришиває її на другому кінці шпали. Подбойками підбивають змінне шпалу, встановлюють на місце і закріплюють протиугонні, засипають шпальний ящик баластом, добре його утрамбовують і заправляють баластну призму. Через день-два повторно підбивають знов укладені шпали.

Монтери шляху підбивають шпали насамперед в зоні рейки, перебуваючи один проти одного по різні сторони від рейки; уплотнив баласт, вони переходять через рейок і продовжують підбиття аналогічним чином. В кривих підбиття починають з наполегливою нитки.

В даний час все ширше поширюється механізована зміна шпал при поточному утриманні колії за допомогою машин ШСМ-1 і механізмів МСШ-1, які усувають цілий ряд ручних операцій.

 Зміну залізобетонних шпал із застосуванням машин ШСМ-1 виконують в «вікно». Нові шпали з підкладками знаходяться на майданчику машини. У підготовчий період перед приходом машини до місця робіт бригада монтерів шляху в кількості 6 чол. готує зазначені крейдою на шийці рейки шпали до зміни. Вони знімають клемні болти на сменяемых шпалах і послаблюють їх на сусідніх.

Машина, приведена в робочий стан, вивішує колійну решітку над шпалой на висоту 20 мм, захоплює шпальної головкою кінець. шпали, витягає її і кладе на майданчик машини, там же захоплює нову шпалу і затягує її на місце старої. Виконавши цю роботу, машина переїжджає до наступної шпале. Монтери колії на нову залізобетонну шпали укладають прокладки, на них підкладки, опускають рейкові нитки, закріплюють клемні і закладні болти, потім підбивають шпалу, ущільнюють баласт у шпальных ящиках і планують баластну призму в цьому місці.

При вивішуванні колійної решітки перед вилученням непридатної шпали з шляху під сусідні шпали потрапляє баласт з шпальных ящиків і на місці змінений шпали в профілі виникає «бугор». Тому доцільно зміну шпал виробляти на кілометри, які выправляются при планово-попереджувальному або іншому ремонті виправочно-подбивочными машинами.

Роботою по заміні шпал керує бригадир колії або старший монтер колії. Роботи виконуються у «вікно», місце робіт огороджується сигналами зупинки. По закінченні робіт перевіряють стан шляху, і дозволяють рух поїздів зі встановленою швидкістю.

При заміні залізобетонних шпал вручну використовують спеціальний металевий лист довжиною 3,1 м, шириною 0,25 м з петлями на кінцях, який підводять під шпалу. Металевий лист полегшує витягування шпали і оберігає постіль шпали від руйнування. Заміну шпал у цих випадках виконує бригада в складі шести монтерів колії під керівництвом бригадира.

 Одиночна заміна перевідних брусів виконується групою з трьох монтерів колії під керівництвом бригадира.

На стрілочному переведенні можна замінювати одночасно два перекладних бруса, але з умовою, що їх будуть розділяти не менше 10 брусів. Нові бруси завозять завчасно і укладають у міжколії або на узбіччі земляного полотна. Кінці нових дощок повинні бути укріплені металевими або дерев'яними гвинтами або обв'язані металевою смугою. Місце робіт огороджують сигнальними знаками «С». Технологія робіт по заміні брусів аналогічна технології зміни шпал.

Одиночну зміну флюгарочных брусів виконує бригада в складі трьох монтерів колії під керівництвом бригадира колії з огорожею місця робіт сигналами зупинки. Поїздам видають попередження про прямування за місцем робіт зі швидкістю не більше 25 км/год, Час початку і закінчення робіт погоджує з черговим по станції. Перед початком робіт дотепники зашивають або притиснутий дотепник скріплюють з рамним рейкою спеціальною скобою, а між відведеним гостряком і рамним рейкою вставляють дерев'яний вкладиш.Перед пропуском поїзда брус повинен бути покладений на місце, пришитий і підбитий, а перевідний механізм повинен справно працювати. Після зміни флюгарочного бруса бригадир сповіщає чергового по станції про закінчення робіт і знімає сигнали зупинки.

 Зміна ізолюючих деталей в электроизолирующем стику проводиться, як правило, комплектно. Ізолюючі втулки для стикових болтів можуть замінюватися окремо, якщо це необхідно за їх станом. Роботи по заміні ізоляції виконує група у складі двох монтерів шляху і сигналистов під керівництвом бригадира колії. Місце робіт огороджують сигналами зупинки.

Після підбору необхідних матеріалів і інструменту бригадир колії дає вказівку огородити місце робіт і приступити до них. Роботи виконують за технологією зміни накладок. Після зняття накладок та ізолюючих прокладок встановлюють причину псування ізолюючого матеріалу. Причинами можуть бути гострі задирки на краях полиць накладок, задираки, гострі кромки. Такі місця ретельно зачищають або ці накладки замінюють іншими. Бічні, нижні і торцеві ізолюючі прокладки встановлюють на місце. На стикові болти надягають ізолюючі втулки і далі стик збирають так само, як і при зміні накладок.Після складання стику зашивають стикові шпали, і бригадир дає вказівку зняти сигнали зупинки. Поїздам дозволяється прямувати з установленою швидкістю. При складанні стику звертають особливу увагу на правильне положення ізолюючих втулок на болтах і на своєчасність постановки торцевих прокладок, так як встановлювати такі прокладки, обрубуючи нижню частину, у зазор між рейками після складання стику не можна.

Бригадир колії при заміні ізолюючих деталей уважно перевіряє стан кінців рейок, які перебували під накладками. Зібраний і сболченный стик перевіряють на опір, щоб переконатися в надійності ізоляції.

В кінці робочого дня повторно підтягують болти в стику.

Збірка ізолюючих стиків - трудомістка і тривала робота. Тому для прискорення виробництва робіт і поліпшення їх якості застосовують пристосування, запропоноване Е. М. Шульгіним і С. В. Білим (Московська залізниця).

Це пристосування (рис. 12.7, а) являє собою металевий штир 1, один кінець якого має поздовжній розріз 9 для розміщення фіксатора 8, шарнірно закріплюється перед початком стиснення накладок за допомогою валика 10. Інший кінець штиря закінчується жорстко закріпленої обмежувальної капелюшком 4, до плоскої поверхні якої прилягає натяжна поворотна головка, виконана з двох муфт: впертій 2 з привареною до неї стопорною шайбою 7 і силовий 3. Обидві муфти вільно надіті на штир і мають скошені площині 5 і 6.

Ізолюючий стик збирають наступним чином: після установки з обох сторін рейки металевих накладок 12 (рис. 12.7, б) разом з ізолюючими прокладками 11 в отвір накладок і рейки вставляють штир з одягненою на нього стопорною шайбою 7 і муфтами 2 і 3. В поздовжній виріз 9 штиря вставляють фіксатор 8 і шарнірно закріплюють його валиком 10. Важелем повертають силову муфту 3 в положення, показане на рис. 12.7, у, в результаті цього накладки щільно стискаються разом з ізолюючими прокладками. Потім складання стику продовжують так само, як і при зміні накладок.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 5969 | Рейтинг: 0.0/0