Вівторок, 23.04.2024, 22:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Огородження місця робіт сигналами на перегонах і станціях

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ВИРОБНИЦТВІ КОЛІЙНИХ РОБІТ

При виробництві колійних робіт, як правило, порушується стійкість, а часто і цілісність окремих місць шляху. На період ремонту це місце не забезпечує безпечне прямування поїздів з встановленими швидкостями і тому його на шляху захищають сигналами зупинки або зменшення швидкості. Окремі роботи огороджують сигнальними знаками, попереджувальними машиністів локомотивів про що знаходяться на дорозі людей.

Порядок огородження місця виробництва робіт сигналами визначається у першу чергу ступенем порушення стійкості або цілісності шляху. Він також залежить від плану і профілю ділянки, що максимально допустимих швидкостей руху поїздів, кількості шляхів на ділянці, умов видимості .та інших умов.

Огородження місця робіт сигналами на перегонах і станціях

Приступати до роботи дозволяється тільки після того, коли місце робіт огороджено відповідними сигналами. Розміри, форма, колір сигнальних щитів наведені в Інструкції з забезпечення безпеки руху поїздів при виробництві колійних робіт.

Місце робіт на будь-яких ділянках залізничних ліній (одноколійних, двоколійних, багатоколійних) обов'язково захищають сигналами з обох боків незалежно від того, очікується поїзд. Сигнали зменшення швидкості з попереджувальними знаками «Кінець небезпечного місця» і «Початок небезпечного місця» встановлюють на одноколійних ділянках з правого боку за напрямком руху до місця робіт, а на двоколійних - на узбіччі шляху, на якому проводяться роботи.

При огородженні місць перешкод або місць провадження робіт на трехпутных і багатоколійних ділянках сигнали та сигнальні знаки, що відносяться до середніх шляхами, встановлюють на міжколії з правого боку дороги за напрямком руху до місця робіт, а відносяться до крайніх колій - на узбіччі з одного боку шляху. Переносні сигнали зменшення швидкості, а також сигнальні знаки «Початок небезпечного місця» та «Кінець небезпечного місця» у сусідніх колій встановлюють на жердинах висотою 3 м при ширині междупутья 5,45 м і більше та на жердинах висотою 1,2 м при ширині междупутья менш 5,45 м.

Знімати сигнали огородження дозволяється тільки після закінчення робіт за вказівкою керівника за умови, що стан колії на місці робіт забезпечує безпечне проходження поїздів із встановленою швидкістю на період цих робіт. До моменту пропуску поїздів необхідно перевірити стан шляху, прибрати матеріали, механізми та інструменти, а також переконатися в дотриманні габариту.

 Огородження місця робіт на перегоніМісця виробництва робіт, що вимагають зупинки поїзда, захищають у наступному порядку.

При фронті робіт 200 м і менше на одноколійному ділянці на відстані 50 м від меж місця робіт з обох його сторін усередині колії біля правого рейки, якщо дивитися у напрямку до місця робіт, встановлюють переносні сигнали зупинки на жердині висотою 2 м. Від цих сигналів на відстані Б, що залежить від керівного спуску та максимально допустимої швидкості руху поїздів (як зазначено в табл.14.1), укладають по три петарди на відстані 200 м від першої, ближній до місця робіт петарди, на узбіччі земляного полотна встановлюють сигнали зменшення швидкості на відстані не менше 2 м від осі колії (рис. 14.1). На узбіччі земляного полотна на відстані 20 м від першої петарди у бік місця робіт повинен перебувати сигналист з розгорнутим червоним прапором вдень і ручним ліхтарем з червоним вогнем вночі і охороняти петарди і сигнальні щити зменшення швидкості.

При виробництві робіт на одній з колій двоколійного ділянки місце робіт, що вимагає зупинки поїзда, огороджують аналогічним порядком сигналами зупинки, тільки сигнали зменшення швидкості і сигналисты розміщуються з одного боку цього шляху, а сусідній шлях захищають з обох сторін місця робіт сигнальними знаками «С» (рис. 14.2).

Якщо фронт робіт має протяжність понад 200 м, то його огороджують порядком, зазначеним на рис. 14.1 і 14.2, а у червоних сигналів, установлених на відстані 50 м від меж місця робіт, виставляють додаткових сигналистов.

Якщо місце робіт знаходиться поблизу станції і захистити його у зазначеному вище порядку з обох сторін неможливо, то з боку станції встановлюють червоний сигнал на осі колії проти вхідного сигналу або знака «Межа станції» і укладають три петарди, які охороняються сигналистом (рис. 14.3).

Якщо місце робіт знаходиться на відстані менше 60 м від вхідного сигналу, то огородження сигналами зупинки виробляють аналогічним порядком, але петарди з боку станції не укладають й обов'язково роблять запис на станції в Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі про необхідність приймати поїзди із зупинкою на станції і про умови подальшого їх проходження.

 Місце робіт, за яким поїзди повинні проходити із зменшеною швидкістю, огороджуються з обох сторін у наступному порядку. На одноколійному ділянці з обох сторін на відстані 50 м від меж місця робіт встановлюють переносні сигнальні знаки «Початок небезпечного місця» та «Кінець небезпечного місця», а від цих сигналів по обидві сторони на відстані А (див. табл. 14.1) встановлюють переносні щити зменшення швидкості (рис. 14.4).

Якщо місце робіт знаходиться на одній з колій двоколійного ділянки, то його огороджують аналогічним порядком з обох сторін, тільки сигнали зменшення швидкості та сигнальні знаки встановлюють на узбіччі, а по сусідній колії встановлюють сигнальні знаки «С» (рис.14.5).

Місце робіт, розташоване поблизу станції, огороджують з боку перегону звичайним порядком, а з боку станції - переносними сигналами зменшення швидкості, які встановлюють проти дотепників вихідний стрілки (рис. 14.6).

На станціях, що мають маршрутні сигнали на головних шляхах, переносні сигнальні щити зменшення швидкості встановлюють проти маршрутного сигналу.

Якщо відстань від місця робіт до межі станції менше 50 м, то сигнальний знак «Початок небезпечного місця» з боку станції встановлюють проти знака «Межа станції».

Для попередження працюючих про наближення поїзда огороджують місце робіт з обох боків переносними сигнальними знаками «С» (свисток), які встановлюють на відстані від 500 до 1500 м від меж місця робіт в залежності від умов видимості, а на ділянках, де обертаються пасажирські поїзди із швидкістю більше 120 км/год,- на відстані від 800 до 1500 м. На одноколійних ділянках сигнальні знаки «С» встановлюють з правого боку за напрямком руху до місця робіт (рис. 14.7, а), а на двоколійних ділянках - на найближчій узбіччі з одного боку шляху (рис. 14.7, б).

 Порядок встановлення і зняття сигналів. Огородження місця робіт з встановленням переносних сигналів, а також зняття переносних сигналів після закінчення робіт проводяться сигналістами на підставі вказівок керівника робіт. Сигналисты повинні бути в головних уборах з жовтим верхом і мати посвідчення, яке підтверджує їх право на виконання цієї роботи. Сигналістами можуть бути монтери шляху за кваліфікацією не нижче 3-го розряду, що витримали випробування в знанні правил та інструкцій і призначені наказом начальника дистанції колії для виконання цих обов'язків.

Розпорядження на огородження місця робіт сигналисты отримують від керівника. Керівник робіт інструктує сигналистов про порядок огородження, призначає сигналистов на конкретні місця огорожі, уточнює з ними видимі і звукові сигнали на встановлення і зняття сигналів, попереджає про важливість і відповідальність огородження місця робіт. Після цього сигналисты направляються в обидва боки від місця робіт на огорожу.Сигналисты, що йдуть на огородження місця робіт, зобов'язані мати при собі повний комплект ручних сигналів з петардами і переносні сигнальні щити, якщо вони заздалегідь не залишені на місці установки.

Захищаючи місце робіт сигналами зупинки, сигналисты першими встановлюють жовті переносні сигнали. Якщо ділянка двошляховий, то одночасно по сусідньому шляху встановлюють сигнальні знаки «С». Виконавши цю роботу, сигналисты підходять до місця установки петард і чекають розпорядження на їх укладання або укладають їх негайно, якщо при інструктажі отримали таку вказівку від керівника робіт. Перед цим спеціально виділені монтери шляху за вказівкою керівника робіт встановлюють переносні червоні сигнали на відстані 50 м від меж місця робіт.

При наявності телефонного або радіозв'язку вказівку на укладання петард керівник робіт віддає по телефону або радіо одночасно всім сигналистам. Про закінчення огорожі сигналисты доповідають керівнику, називаючи свої прізвища. При відсутності радіо - або телефонного зв'язку керівник робіт повідомляє сигналистов про встановлення сигналів подачею сигналу зупинки ріжком (три коротких звуку) і одночасно дає вказівку виділеним монтерам встановити червоні переносні сигнали на відстані 50 м від меж місця робіт.Червоні сигнали встановлюються всередині колії впритул до правого рейці по ходу поїзда на жердинах висотою 2 м.

Сигналисты, уклавши на рейки петарди, подають у бік місця робіт сигнал зупинки ріжком з одночасним рухом по колу ручним червоним .сигналом, сповіщаючи керівника про те, що огорожа повністю встановлено.

Якщо сигналисту, що знаходиться у петард, не видно червоний сигнал на місці робіт, то в такому випадку керівник робіт виставляє проміжних сигналистов (або сигналіста). Проміжні сигналисты передають розпорядження керівника робіт про укладання петард, подаючи сигнал зупинки ріжком і показуючи розгорнутий червоний прапор у бік основних сигналів, а після установки сигналів повторюють сигнал сигналіста, який стоїть у петард, у бік місця робіт.Якщо фронт робіт більше 200 м, то керівник робіт подає сигнал зупинки ріжком і одночасно показує розгорнутий червоний прапор у бік сигналистов. Сигналисты, призначені до переносним червоним сигналами, встановленими на відстані 50 м від меж місця робіт, дають також ріжком сигнал зупинки, встановлюють на шляху переносні червоні сигнали і показують ручної червоний сигнал у бік сигналіста, який стоїть у петард.

Сигналисты, закінчивши огорожу, продовжують уважно стежити за сигналами на місці робіт і за наближенням потяга. Помітивши потяг, сигналист повідомляє керівнику робіт про це по телефону або радіо, а при відсутності такого зв'язку подає ріжком один довгий звук, якщо підходить непарний поїзд, і два довгих звуку, якщо підходить парний поїзд, одночасно розмахуючи ручним червоним сигналом зверху вниз.

Після приведення шляху на місці робіт у справний стан керівник робіт дає вказівку виділеним монтерам колії зняти червоні переносні сигнали, встановлені на відстані 50 м від меж місця робіт, і після цього по телефону або радіо викликає одночасно всіх сигналистов і дає вказівку зняти петарди. Виконавши розпорядження, сигналисты по черзі доповідають про це керівнику робіт.

Якщо фронт робіт більше 200 м, то керівник робіт дає вказівку по радіо або по телефону сигналистам, що знаходяться на відстані 50 м від меж місця робіт, а також і у петард, зняти переносні червоні щити і петарди.

При відсутності радіо - або телефонного зв'язку вказівку про зняття петард (а при фронті робіт понад 200 м і переносних червоних сигналів) керівник робіт подає ріжком один довгий звук з одночасним рухом розгорнутим жовтим прапором над головою справа наліво і зліва направо.

Сигналисты у петард, сприйнявши сигнали керівника робіт, знімають петарди і сповіщають про це керівника, подаючи сигнал ріжком послідовно одним коротким звуком і одним довгим звуком з одночасним рухом розгорнутим жовтим прапором над головою.

Сигналисты, що стоять у червоних переносних сигналів при фронті робіт більше 200 м, сприйнявши сигнал керівника робіт, знімають червоні сигнали і повторюють сигнали керівника робіт сигналисту, що стоїть у петард.

Вказівка про зняття сигналів може дати тільки керівник робіт або в крайньому випадку особа, яка заздалегідь ним уповноважена.

 Огородження місця робіт на станціях. Колійні роботи, що вимагають огородження сигналами зупинки або зменшення швидкості, проводити на станціях можна тільки з дозволу чергового по станції і після відповідного запису керівника робіт у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі.

При виконанні колійних робіт, що не вимагають огородження сигналами зупинки або зменшення швидкості, запис в Журналі не робиться, але керівник робіт обов'язково ставить до відома чергового по станції про майбутніх роботах і просить оповіщення працюючих про підхід поїздів або пересування маневрових составів по радіо або через стрілочників. Порядок оповіщення працюючих про наближення поїздів установлює в кожному окремому випадку керівник робіт спільно з черговим по станції.

Сигнальні знаки «С» в межах станції не застосовуються. Сигнальні знаки «Початок небезпечного місця» та «Кінець небезпечного місця» встановлюються при виробництві колійних робіт тільки на головних коліях станції.

На станціях з електричною централізацією стрілок виробництво робіт на стрілочних переводах попередньо напередодні погоджують з працівниками дистанції сигналізації та зв'язку. Керівник робіт (дорожній майстер, бригадир колії) перед виконанням колійних робіт, які порушують цілісність пристроїв електричної централізації стрілочних перекладів, робить відповідний запис у Журналі огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі.

Після запису дорожнього майстра в Журналі про виконання робіт електромеханік і черговий по станції оформляють вимикання стрілочного переводу з залежності. Роботи на стрілочному переведенні виконують в присутності електромеханіка СЦБ. Після закінчення робіт і відповідного запису дорожнього майстра в Журналі про дозвіл руху стрілковим перекладу електромеханік і черговий по станції оформляють встановленим порядком включення стрілочного переводу в залежність.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 8612 | Рейтинг: 0.0/0