Вівторок, 07.05.2024, 05:01
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Основні характеристики ходових частин вагонів і локомотивів
Поняття «взаємодію колії та рухомого складу» охоплює умови руху залізничних екіпажів по рейковому шляху. До них відносяться сили, які діють на шлях (і на рухомий склад), напруження і деформації, що виникають в елементах шляхи, умови вписування залізничних екіпажів в криві ділянки колії, коливання рухомого складу і колії, допустимі швидкості безпечного руху поїздів, раціональні норми та допуски влаштування і утримання рейкової колії. 

Основні характеристики ходових частин вагонів і локомотивів
 
Колісна пара

Два колеса рухомого складу, глухо насаджених на одну вісь, називаються колісною парою (рис. 4.1). Глуха насадка коліс забезпечує незмінність відстані між колесами. Це важливо для недопущення сходження з рейок. Відстань між внутрішніми гранями коліс (ширина насадки) становить 1440 +-3 мм. Для швидкісних поїздів допуск прийнятий +3; - 1 мм.
 
Контури і основні розміри коліс

Колеса мають гребені, перешкоджають сходу їх з рейок. Найбільша товщина гребеня 33 мм, найменша - 25 мм. Для коліс, що мають невелике закруглення гребеня з неробочої сторони (вагонів), найбільша умовна товщина гребеня 34 мм (рис. 4.2). Гребінь сполучається з поверхнею кочення колеса за допомогою викружки радіусом 13,5 мм, у локомотива і 15 мм, у вагонів. Ці радіуси близькі до радіусів викружки на головці рейки при переході від поверхні катання на бічній грані. Таке обрис викружок ускладнює вкатывание (всползание) гребенів коліс на рейки.

Поверхню катання коліс конічна з нахилами 1/7 і 1/20. В основному колеса котяться по рейках частиною з нахилом 1/20. Частина з нахилом 1/7 потрібна для того, щоб колесо могло вільно вкочується з гостряка на рамний рейок чи з сердечника на усовик. Для полегшення зазначеного вкочування також зроблена фаска 6х6 мм по неробочому канту коліс (див. рис. 4.2).

Коничность забезпечує більш плавний рух екіпажів, тому що при будь-якій нерівності на дорозі конічне колесо, змістившись в поперечному напрямку, прагне знову зайняти середнє положення. Однак коничность коліс змушує ставити рейки з підухилом 1/20, що ускладнює скріплення і експлуатацію шляху. 

Основним типом сучасних вагонних коліс є суцільнокатані колеса. Локомотивні колеса бандажні.

Діаметр вагонних коліс 950 - 1050 мм у локомотивів - 1050 - 1220 мм, у паровозів він був 1200 - 1850 мм Чим більше діаметр колеса, тим менше напружується і зношується метал головки рейок Проте питання це є не тільки технічним, але і економічним. Намічено збільшити діаметр коліс електровозів до 1350 мм, а тепловозів - до 1200 мм.

Жорстка база - це відстань між тими осями вагона або локомотива, які не повертаються один щодо одного ні до прямих, ні в кривих.Колісна база - це відстань між крайніми осями даного екіпажа. Наприклад, жорстка база старих двовісних вагонів дорівнює 3,9 м, двовісних візків вантажних чотиривісних вагонів - 1,8 м, тривісних візків шестивісних вагонів - 3,5 м, тривісних візків електровоза ЧС4 - 4,6 м.

Чим коротше жорстка база, тим легше вписується екіпаж у криві, особливо малого радіусу. Ось чому сучасні локомотиви (електровози і тепловози) легше вписуються в криві, ніж паровози. Однак внаслідок наявності двох або більше візків у електровозів або тепловозів зросла бічне вплив коліс на шлях через збільшення числа направляючих осей, тобто осей, притиснутих до зовнішньої рейкової нитки.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2180 | Рейтинг: 0.0/0