Неділя, 19.05.2024, 11:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Особливості утримання колії на ділянках з рейками, пропустившими понаднормовий тоннаж
Сповнений і оброблений план-графік - це найважливіший документ, за яким визначаються обсяги виконаних робіт, фактичні витрати праці монтерів шляху, розподіл відповідно з цим акордної суми коштів для робочого відділення, витрата матеріалів на ремонт шляху і кількість годин роботи механізмів на поточному утриманні. 

План роботи на робочому відділенні в залежності від фактичної обстановки може бути змінена з дозволу або за вказівкою дорожнього майстра.

З наростанням пропущеного тоннажу відбувається накопичення залишкових деформацій в елементах залізничного шляху. Особливо інтенсивно відбувається накопичення залишкових деформацій і прискорений розвиток дефектів за межами встановлених нормативів пропуску тоннажу по дорозі. Тому на ділянках з рейками, пропустившими понаднормовий тоннаж, потрібно особливу увагу до поточного утримання колії, своєчасне виконання планово-попереджувальних та невідкладних робіт і посилення контролю за його станом.

Всі споруди і пристрої на ділянках з рейками, пропустившими понаднормовий тоннаж, повинні міститися у відповідності з нормами та допусками, встановленими Правилами технічної експлуатації, Інструкції з поточного утримання залізничної колії та іншими діючими технічними умовами, вимогами та вказівками МПС. 

Комплекс робіт, виконуваних при поточному утриманні в період шляхи виходу з зими, повинен виконуватися перш за все на кілометри, пропустили понаднормовий тоннаж.

Норма рейок покилометрового запасу на таких ділянках збільшується вдвічі. У покилометровом запасі повинні перебувати рейки з зносом, відповідним зносу лежать в дорозі. Крім того, вони повинні бути оглянуті, перевірені ультразвуковим дефектоскопом і замаркированы. На ділянках з грузонапряженностью 80 млн км брутто/км в рік і більше з місячним виходом рейок понад 3 шт. на 10 км шляху в дистанціях повинен бути додатковий запас рейок, занурених на платформу, який при необхідності оперативно повинен бути доставлений на місце заміни остродефектных рейок.

Поверхні катання головок рейок повинні періодично шліфуватися рельсошлифовальными поїздами: на ділянках з грузонапряженностью 50 млн. т • км брутто/км в рік і більше - не менше одного разу на рік, а при грузонапряженности до 50 млн. т • км брутто/км в рік - один раз в два роки. Рейки в дорозі повинні підлягати комплексному дефектоскопированию із застосуванням ультразвукових знімних і магнітних дефектоскопів.

Околодки і робочі відділення, на яких є ділянки з рейками, пропустившими понаднормовий тоннаж, повинні першочергово забезпечуватися матеріалами верхньої будови колії, а також машинами і механізмами для виконання робіт з поточного утримання.

Одночасно на даних ділянках встановлюється відповідна періодичність ремонтів шляху. Так, при грузонапряженности 50 млн. т • км брутто/км в рік і більше на ділянках з незабрудненим баластом повинен щороку проводитися подъемочный ремонт, а там, де баласт забруднений і в найближчі два роки не передбачається капітальний ремонт, необхідно в найближчий сезон виконати середній ремонт. При грузонапряженности менше 50 млн.т • км брутто/км в рік на ділянках з незабрудненим щебеневим і гравійним баластом один раз у два роки повинен проводитися подъемочный ремонт шляху, а на ділянках з забрудненим баластом, де в наступні три роки не буде проводитися капітальний ремонт у найближчий сезон, виконується середній ремонт. Періодичність виконання подъемочного та середнього ремонтів на ділянках з азбестовим баластом встановлює начальник служби шляху.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1086 | Рейтинг: 0.0/0