Неділя, 19.05.2024, 13:23
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Особливості утримання та ремонту колії
Високий рівень експлуатації лінії вже в перші роки після будівництва та опади шляху, які мають місце в цей період, викличуть великі обсяги робіт з поточного утримання та ремонту колії, а коротке літо (5,5 - 5 міс) буде обмежувати можливості для ремонту шляху. Для Баму передбачається розробити спеціальні міжремонтні норми, що враховують особливості цієї магістралі.

Технологічні процеси на ремонт і утримання колії будуть також відображати ці особливості. Для робіт з поточного утримання колії в графіку руху поїздів передбачаються двох-годинні «вікна». Ефективність використання «вікон» підвищиться за рахунок насичення колійних машинних станцій та дистанцій колії найбільш прогресивної і продуктивною технікою, насамперед машинами для поточного утримання колії.

Житлові селища на Бамі укрупненого типу і розташовуються на відстані 40 - 50 км одна від одної. У таких селищах є можливість створити умови життя, близькі до умов міста - з центральним опаленням будівель, водопостачанням, каналізацією та іншими зручностями.

У той же час при великій відстані між селищами ускладнюється нагляд за станом колії, його поточне утримання, виробництво невідкладних робіт. Тому в графіках руху поїздів передбачається час для пропуску господарських поїздів, які будуть доставляти бригади механізмами і матеріалами до фронту робіт і назад. При своєчасному ремонті притрасових автомобільних доріг їх також можливо використовувати для перевезення бригад автомобільним транспортом.

На проміжних станціях можливе створення робочих гуртожитків для обслуговування лінії вахтовим способом, коли робітники не повертаються щодня додому з віддалених перегонів. На випадок раптового виклику бригади для термінового усунення несправності передбачаються аварійні летючки на залізничному і автомобільному ходу.

Колійні машинні станції повинні мати виробничі бази з звеносборочными і звеноразборочными агрегатами в кількості, необхідній для великих обсягів ремонту колії в стислі терміни.

Таким чином, загальна спрямованість організації утримання і ремонту колії полягає в максимальній механізації і машинізацію робіт для полегшення умов праці і скорочення потрібного контингенту робітників.

Одним з найважливіших принципів ведення господарства в умовах Баму є прийняття всіх заходів до збереження природного середовища. Не можна вирубувати ліси в зонах, що тяжіють до залізниці, порушувати природний моховий покрив ґрунту, а отже, прокладати грунтові дороги в безпосередній близькості від полотна залізниці. Щоб не робив, які б роботи не виконував персонал, що обслуговує лінію, завжди треба стежити за тим, щоб його дії не порушували ландшафт і температурно-вологісний режим ґрунту.

Дуже важливо вчасно відвести воду від земляного полотна та споруд, так як вода не тільки знижує несучу здатність земляного полотна, але і викликає деградацію вічної мерзлоти з утворенням чаш просідання під спорудами та їх деформацію. Тому слід постійно (на період будівництва та в процесі експлуатації) стежити за станом водовідвідних споруд, своєчасно очищати їх від сплывов ґрунту та замулення. При найменших ознаках розмивів нагорних, поздовжніх водовідвідних канав і кюветів їх усунення повинно розглядатися як першочергове протиаварійний робота.

Щоб не допускати застою води в смузі відведення, треба закладати ґрунтом западини і поглиблення з доданням місцевості ухилу від шляху. При вирівнюванні місцевості не можна зрізати горби і піднесення, так як це порушить природний покрив грунту і призведе до ерозії грунту.

При експлуатації лінії і особливо в перші роки будуть відбуватися осідання земляного полотна. Дуже важливо зуміти заздалегідь визначити величини цих осад і час, протягом якого вони будуть проявлятися. Ведуться спостереження за вже побудованими ділянками лінії, вивчається зміна температурного режиму основи земляного полотна, вимірюються опади. Все це разом з геологічними обстеженнями дозволить визначити можливі осідання земляного полотна в конкретних місцевих умовах.

Як попередити небезпечні деформації земляного полотна?

Укоси виїмок, щоб уникнути сповзання в період будівництва можна зміцнювати шаром каменю. Так само можна зміцнювати укоси виїмок і насипів в період експлуатації. З досвіду Забайкальської залізниці можливе застосування в цих цілях шлаку.

Під дією температури, води і вітру в період експлуатації можуть руйнуватися скельні укоси з падінням окремих каменів і навіть виникнення обвалів. У таких місцях необхідні чергування обхідників залізничних шляхів та виконання робіт по зняттю каменів, які загрожують падінням на шлях, а також профілактичні обвалення слабких порід методом підривання. З досвіду Забайкальської залізниці корисно при виробництві таких робіт закривати простір між укосами виїмки спеціальними металевими піддонами, на які обрушается висаджена маса.Піддони мають строповочные петлі для можливості збирання їх разом з уламками скелі краном. Якщо роботи проводяться в полувыемке - полунасыпи, то камінь з піддонів скидається під укіс, в інших випадках його вантажать в рухомий склад, який подається слідом за краном. Для уловлювання обрушивающегося скельного грунту влаштовують рови, стіни, галереї. Ці заходи проводяться на експлуатованих дорогах мережі, вони знайдуть застосування і на Бамі.

У спекотне літо або при підтопленні підошви насипу можливо відтавання вічної мерзлоти в основі насипу. Виникаючі при цьому опади насипу особливо небезпечні в тому випадку, якщо відтавання відбувається не рівномірно по ширині основи, а більш інтенсивно з одного боку, наприклад з південного схилу.

Для запобігання осад, якщо вони вже почали проявлятися, слід укрити теплоізоляційним шаром (наприклад, каменем) підстава насипу, відвівши попередньо воду. Каменем також корисно зміцнити укіс і звести з нього берму. При значних опадах можна зробити поперечні прорізи в тілі насипу, нижню частину яких заповнити каменем, а верхню - дренирующим грунтом.

В умовах Баму для ліквідації безодень придатні способи, описані в главі 1, проте краще влаштовувати пінопластові покриття, які мають високі теплоізоляційні властивості. При виробництві будь-яких робіт по запобіганню безодень (заміна грунту, спорудження водогонів, дренажів та інших пристроїв) необхідно забезпечувати відведення поверхневих і ґрунтових вод від пластів вічномерзлих ґрунтів з теплоізоляцією останніх щоб уникнути просідання.

При оглядах мостів слід особливо ретельно перевіряти стан опор, якщо вони зведені на вічномерзлих ґрунтах. Відтавання грунту на підставі може призвести до опадів опор. Вертикальна осаду супроводжується нахилом опори вздовж осі шляху, так і впоперек. Опади можуть відбуватися щорічно на невелику величину і з часом взагалі припинитися. У той же час на дорогах, розташованих у геологічних умовах, схожих з умовами Баму, були випадки інтенсивної і навіть катастрофічної деформації опор. Такі опори довелося повністю перекладати.При спорудженні пальових опор можливо «поддергивание» (підняття) їх при спученні грунту.

При утворенні під трубою чаші просідання може відбуватися нерівномірне осідання підстави труби, внаслідок чого з'являться тріщини в трубі насамперед ближче до вхідного і вихідного оголовками.

Низька температура взимку і часті її переходи через нуль у весняний і осінній періоди сприяють розвитку тріщин в залізобетонних прогонових будовах.

Всі ці особливості роботи штучних споруд в умовах Баму вимагають особливо ретельного нагляду за їх станом. Такої ж уваги вимагають русла біля мостів і труб, укріплювальні покриття водовідводів, укосів підтоплюваних насипів та інших споруд, так як ушкодження їх викличе не тільки розмиви ґрунту, але і буде сприяти деградації вічної мерзлоти. Спеціальне спостереження за мостами, трубами, подтопляемыми насипами, водовідвідні споруди необхідно в період літніх паводків.

Особлива увага приділяється противолавинным споруд, стан яких має систематично перевірятися в період, що передує сходу і після сходження лавин. Виявлені пошкодження слід усувати негайно. Постійне спостереження в період сейсмічної активності і при сильних дощах встановлюється за розташованими поблизу лінії курумами і осипами.

Навесні і восени буде потрібно ретельно перевіряти зазори в стиках рейок, щоб своєчасно провести їх регулювання.

Необхідна спеціальна система спостереження за рейковим господарством: при низьких температурах більш часті огляди рейок, в тому числі за рахунок скорочення термінів між перевірками рейок дефектоскопными засобами.

У періоди зростання і спаду безодень доцільні додаткові перевірки шляху із застосуванням путеизмерительных вагонів і візків.

Кліматичні характеристики району Баму викликають особливості в техніці безпеки при виконанні колійних робіт, пов'язані з сильними морозами взимку, коли створюється загроза обмороження та знижується пильність персоналу.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1231 | Рейтинг: 0.0/0