Субота, 27.04.2024, 07:13
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Перехідні криві
Між План і профіль перехідної кривоїпрямими і кривими ділянками шляху влаштовують перехідні криві. Їх призначення полягає в тому, щоб забезпечити плавний поступовий перехід від прямої до кривої, що не допускає виникнення раптових сил. Перехідні криві потрібні, крім того, ще й для плавного відводу підвищення зовнішньої рейки і уширення колії. Щоб виконати ці основні призначення, перехідна крива повинна володіти рядом властивостей.

На початку перехідної кривої її радіус повинен бути нескінченно великим, щоб це початок зливалося з прямою. В кінці перехідної кривої її радіус повинен бути дорівнює радіусу примикає кругової кривої. На всьому протязі її радіус перехідної кривої повинен безперервно змінюватися і, отже, повинна бути змінена її кривизна. 

Зазначеними властивостями володіють різні криві. На залізничному транспорті використовують найчастіше радиоидальные спіралі, рідше - кубічні параболи.

Протягом перехідної кривої здійснюється відведення ширини колії і поступовий підйом зовнішньої нитки до величини підвищення зовнішньої рейки в кругової кривої. З цієї причини перехідна крива повинна мати просторову кривизну (як у плані, так і в профілі). Практично ж у профілі роблять прямолінійний відвід. 

Таким чином, для того щоб рух екіпажів перехідної кривої було плавним, з поступовим наростанням відцентрових сил і прискорень, дуже важливо вибрати форму перехідної кривої та забезпечити її збереження при поточному утриманні.

Якщо довжина перехідної кривої мала, то при великій швидкості руху екіпаж проскочить цю криву за дуже малий проміжок часу.Практично при цьому сили настільки швидко зростуть, що будуть мало відрізнятися від неочікуваних. Тому дуже важливо правильно вибрати довжину перехідної кривої, яка повинна бути різною на ділянках з різною швидкістю руху. Довжина кривої залежить від прийнятого ухилу відведення піднесення, швидкості руху, допустимої величини наростання горизонтальних ускорений1, допустимої швидкості підйому колеса по зовнішньому рельсу2 і т. д.Для швидкості до 120 км/год приймають ухил відведення 0,001.

Довжина перехідної кривої визначається як добуток числа 1000 на величину підвищення зовнішньої рейки. Наприклад, при підвищенні 50 мм (0,05 м) довжина перехідної кривої буде 1000 х 0,05 = 50 м. 

Для ділянок шляху, де швидкості руху досягають 160 км/год, ухили відводу підвищення зовнішньої рейки приймають не крутіше 0,00067, або 1 мм на 1,5 м. Там, де реалізуються швидкості до 200 км/год, рекомендований ухил 0,0005, або 1 мм на 2 м.

При сполученні суміжних кривих (спрямованих в одну або різні сторони) влаштовують прямі вставки між початковими точками перехідних кривих (а якщо їх немає, то між початковими точками кругових кривих) як можна більшої довжини (табл. 4.2). 

Таблиця 4.2. Мінімальні довжини прямих вставок між кривими, м
 Швидкість руху поїздів, км/год  Напрямок кривих
 в різні сторони  в одну сторону
Більше 120
120 і менше
 150 (50)
 75 (30)
 150 (75)
 100 (50)
 Примітка. В дужках показана довжина прямих вставок у важких умовах.

Правильність плавного наростання кривизни перехідних кривих перевіряють виміром стріл вигину від хорд довжиною 20 м через кожні 10 м. Типовим відхиленням від рівномірного зростання стріл вигину в сусідніх точках прийнято 6 мм при швидкості до 120 км/год, 5 мм - при швидкості 121 - 140 км/год і 4 мм - при швидкості 141 - 160 км/год.

Стріли вигину в межах перехідних кривих (виключаючи точки початку і кінця перехідної кривої) підраховують так: стрілу вигину в кругової кривої множать на відстань від початку перехідної кривої до тієї точки, в якій визначають стрілу вигину, і результат ділять на довжину перехідної кривої.

Перевірка довжини перехідної кривої може бути зроблена так. Уточнюють і фіксують на зовнішньому рейці перерізу, в яких перевищення однієї рейки над іншою дорівнює нулю (початок перехідної кривої) і одно повного піднесення зовнішньої рейки над внутрішньою кругової кривої (кінець перехідної кривої). Далі прикладають мірну стрічку до головки рейки і вимірюють фактичну довжину перехідної кривої. 

------------------
1 Допускається 0,4 м/с3. 
2 Допускається 38 мм/с.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 4582 | Рейтинг: 0.0/0