Вівторок, 07.05.2024, 18:02
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Перевірка плавності напрямки рейкових ниток у плані
У прямих частинах шляху плавність рейкових ниток перевіряють візуально і з застосуванням бінокля або оптичного приладу ПРП.
 

 Оптичний прилад ПРП (рис. 9.4 і 9.5) застосовується для вимірювання відхилень рейкової нитки від прямолінійного напрямку як у профілі, так і в плані. В комплект ПРП входять зорова труба і набір рейок. В площині об'єктива зорової труби поміщені вертикальна і горизонтальна нитки. При візуванні трубу наводять на рейку, з допомогою кремальеры змінюють фокусна відстань, щоб досягти чіткої видимості рейок. Наводячи трубу на рейку, домагаються потрібного її розташування щодо ниток труби.

Зорову трубу монтують на стійці, яка встановлюється на головці рейки за допомогою спеціального черевика.

В кривий частини шляхи визначити на око правильність положення ниток в плані з достатньою точністю неможливо. Судити про плавності рейкових ниток у кривих можна, порівнюючи виміряні стріли вигину рейкової нитки в суміжних точках з проектними стрілами для даного радіуса. 

Криві ділянки повинні міститися без різких коливань у стрілах вигину з плавним наростанням значень стріл в межах перехідних кривих.

В дистанції колії та на околотках є паспорти кривих. У паспорті вказують початок і кінець кругової кривої, її довжину, радіус, кут повороту, довжини перехідних кривих, підвищення зовнішньої рейкової нитки, ухил відведення піднесення, ширину колії і умови відведення уширення.

Перед вимірюванням стріл вигину криву розбивають наступним чином. Орієнтуючись на дані паспорта, де зазначено місце початку кривої, на око уточнюють початок кривизни і, відступивши в бік прямої на 20 - 30 м, зазначають на шийці рейки точку 0. Ця точка буде знаходитися на прямій ділянці шляху. Від цієї точки по зовнішній (впертій) нитки кривий роблять розбивку через 10 м за допомогою рулетки. Розбивку продовжують на 20 - 30 м за кінець кривої в прямому ділянці шляху.

Точки розбиття кривої закріплюють олійною фарбою на внутрішній стороні шийки рейки, щоб при наступних перевірках не робити розбивку знову. Стріли при наступних перевірках вимірюють в одних і тих же точках, що дозволяє за результатами кожної перевірки будувати графіки стріл вигину і порівнювати з ним стан кривий, виявляючи зміни, що сталися після попередньої перевірки. 

 Стріли вигину вимірюють за допомогою шнура-хорди (тонкий дріт або капроновий шнур) довжиною 20 м і лінійки з міліметровими поділками. Шнур натягують між точками кривої через одну (між точками 0 і 2; 1 і 3; 2; 4; 3 і 5 і т. д.) і притискають вручну або спеціальними струбцинами до внутрішньої грані головки рейки на 12 - 13 мм нижче поверхні катання. Лінійкою вимірюють стрілу вигину в точці, яка розташована в середині між точками притиснення шнура до рейки. При притисненні шнура в точках 1 і 3 стрілу вимірюють у точці 2. При притисненні шнура в точках 2 і 4 стрілу вимірюють в точці 3 і т. д. (рис. 9.6).
 

У прямій стріла вигину дорівнює нулю, а в межах перехідної кривої змінюється від нуля до значення стріли кругової кривої.

При вимірюванні стріл вигину відзначають всі точки, в яких шлях не може бути зрушать при виправці (наприклад, на штучній споруді), а також точки, де сдвіжка шляху обмежується (наприклад, шириною узбіччя, шириною междупутья та іншими великими відстанями).

Виміряні стріли записують у відомість. За ним будують графік стріл вигину кривої. Порівнюючи графік, побудований за результатами даної перевірки, з графіками попередніх перевірок, можна зробити висновок про те, наскільки стійка крива, відзначити точки, часто піддаються зміщення, і розкрити причину виникаючих розладів (рис. 9.7).
 

Рух поїзда при вході в криву буде тільки тоді плавним, коли рівномірному збільшенню кривизни в межах перехідної кривої відповідає рівномірне збільшення піднесення зовнішньої нитки. Тому корисно будувати суміщені графіки стріл вигину і піднесення в межах перехідної кривої. На них легко можна побачити ті місця, де шлях вимагає виправлень (рис. 9.8).
 

Перевірка кривих з вимірюванням стріл вигину за фіксованими точками проводиться два рази на рік: навесні та восени, і, крім того, при ремонтах колії і після його виправки. Положення колії в плані може перевірятися також путеизмерительным вагоном, рихтовочным пристосуванням Мііта на электробалластере, рихтовочной машиною конструкції Балашенко або рихтовочной машиною Р-2000. Механізми рихтування цих машин вимірюють стріли кривий безперервно і відразу будують графік виміряних (натурних) стріл.
 

Кожному радіусу кривої відповідає певна стріла вигину (табл. 9.1).

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2403 | Рейтинг: 0.0/0