Понеділок, 06.05.2024, 17:13
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Періодичність ремонтів колії
Періодичність виконання капітального, середнього, подъемочного та інших видів ремонтів колії та споруд встановлюється Положенням про проведення планово-попереджувального ремонту верхньої будови колії, земляного полотна, штучних споруд та захисних лісових насаджень залізниць Союзу РСР. Періодичність визначається кількістю пройшов по дорозі вантажу в мільйонах тонн брутто від одного ремонту до іншого. Вона залежить від типу верхньої будови колії (див. главу 2), так як чим потужніший конструкція колії, тим більший термін служби мають всі його елементи.

Періодичність капітальних ремонтів шляху залежить від терміну служби рейок, протягом якого забезпечується необхідна надійність їх роботи. При встановленні нормативних термінів виробництва капітального ремонту шляху враховувалися грузонапряженность, тип рейок, їх термічне зміцнення, типи шпал, ланковий або безстикової шлях. 

В період між капітальними ремонтами на кривих ділянках шляху може проводитися суцільна заміна рейок новими.

На ділянках, де по одному шляху в добу проходять 100 пасажирських і приміських поїздів і більше, де швидкість руху 140 км/год і вище, і на ділянках рекуперативного гальмування нормативний термін між капітальними ремонтами зменшують на 20%. 

При грузонапряженности менше 10 млн. т км брутто/км в рік при чергових ремонтах в шлях укладають тільки старогодные рейки.
 

Середній і подъемочный ремонти шляху виробляють в період між капітальними ремонтами (рис. 7.3). При особливо високою грузонапряженности капітальний ремонт виконують через 5 - 6 років, а в період між капітальними ремонтами призначають один - два середніх або подъемочных ремонту. Чим нижче грузонапряженность, тим триваліший відрізок часу між капітальними ремонтами і тим більше призначається середніх і подъемочных ремонтів на цьому відрізку (до трьох-чотирьох). При малій грузонапряженности (25 млн. т км брутто/км в рік і менше) подъемочный або середній ремонт проводять не рідше одного разу в 5 років.

Якщо шлях покладений на азбестовий баласт і засоряемость баластного шару незначна, середній ремонт може бути замінений подъемочным. Навпаки, там, де щебеневий баласт особливо інтенсивно засмічується (на ділянках, розташованих поблизу від вугле - і рудопогрузочных районів), замість подъемочного може виконуватися середній ремонт колії.

Ремонти шляху планують на підставі нормативів періодичності та фактичного стану колії. Капітальний ремонт шляху призначають суцільними ділянками великої протяжності і насамперед на тих напрямках мережі, які забезпечують основні перевезення вантажів і пасажирів.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1869 | Рейтинг: 0.0/0