Неділя, 19.05.2024, 11:12
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Планування робіт з поточного утримання колії
Стан шляху на протязі робочого відділення часто буває різним, отже, склад і обсяг робіт з його поточного утримання на різних кілометрів, а іноді і пікетах неоднакові. Тому роботи з поточного утримання планують в залежності від стану окремих кілометрів на робочому відділенні, наявності матеріалів і кількості монтерів шляху. Досвід передових дистанцій колії показав, що планування робіт по кільцевому графіком дає хороші результати. За цим графіком планово-попереджувальні роботи ведуться по кільцю на кожному кілометрі. Роботи плануються на півмісяця.

На підставі даних про стан шляху, отриманих при спільному огляді і прикладі шляху, кожні півмісяця дорожнім майстром і бригадиром шляху складається полумесячный план-графік роботи бригади з поточного утримання колії на наступну половину місяця. Причому планується усунення не тільки несправностей, але і перш за все причин, що викликали ці несправності.

План-графік має встановлену форму і складається дорожнім майстром спільно з бригадиром шляху. Він складається з чотирьох частин. У першій частині ведеться облік роботи монтерів шляху і розподіл аккордного фонду. Тут вказуються прізвища монтерів шляху, тарифні розряди, фактично відпрацьовані години за кожне число місяця, суми відпрацьованих годин за день, місяць, заробітна плата за тарифом, акордний заробіток і загальний заробіток з урахуванням премії. У другій частині графіка вказуються найменування робіт, місце робіт та час, затрачений на їх виконання.У третій частині враховується робота машин і механізмів, у четвертій - оборот матеріалів. Плануючи роботи і встановлюючи вироблення в зміну і терміни виконання робіт, враховують втрати робочого часу на пропуск поїздів.

На перші дні півмісяця в плані-графіку передбачається виконання насамперед невідкладних робіт: заміна рейок з небезпечними дефектами і граничним зносом, непотрібного скріплення, усунення відступів від норм за шириною колії та рівнем, небезпечних осідань, перекосів, різких «кутів» у плані. На станційних відділеннях планується усунення несправностей, записаних у Журналі огляду колії, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі.

На наступні дні півмісяця плануються планово-попереджувальні роботи. У разі виникнення в ці дні якихось стихійних явищ бригада перекидається на виконання невідкладних робіт, викликаних цими явищами. Після закінчення цих робіт бригада знову перемикається на планово-попереджувальні роботи. Плануючи ці роботи, дотримуються послідовність їх виконання, щоб уникнути повторюваності робіт. Наприклад, регулювання рейкових зазорів виробляють до підбиття шпал, а перешивку шляху - після рихтування і т. д.При зміні накладок після їх зняття ретельно оглядають стан кінців рейок під накладками, змазують болти і межі накладок.

В кінці кожного робочого дня бригадир колії заносить в план-графік виконані обсяги робіт, кількість витрачених на них людино-днів, витрата матеріалів, тривалість роботи машин і механізмів. Після цього результати виконання робіт за день він доповідає дорожньому майстрові і погоджує з ним роботи на наступний день. 

По закінченні півмісяця заповнений і підписаний план-графік бригадир колії передає дорожньому майстрові. Потім план-графік, відповідно оброблений майстром, представляється у дистанцію колії.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1342 | Рейтинг: 0.0/0