Четвер, 02.05.2024, 07:57
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Подвійні перехресні стрілочні переводи
Схема подвійного перехресного стрілочного переводу

Якщо в глухому косоугольном перетині додати 4 сполучні нитки з гостряками (дві всередині ромба і дві поза ромба), то одержимо подвійний перехресний стрілочний перевід (рис. 5.18). Такий переклад відміну від глухого перетину дає можливість здійснити кілька варіантів зміни напрямку руху екіпажу. Цей переклад дуже вигідний, тому що він фактично замінює два одиночних звичайних перекладу, займаючи по довжині менше місця, ніж вони, на 36,3 м. 

На мережі доріг країни найбільш поширений подвійний перехресний переклад марки 1/9 типів Р65, Р50.

Подвійний перехресний переклад складається з двох гострих хрестовин з контррельсами, двох тупих хрестовин, восьми дотепників і рамних рейок, двох перевідних кривих радіусом 243 м (такий же радіус мають криволінійні дотепники). Дотепники з'єднані стрілочними тягами попарно. В принципі можливий несиметричний (рис. 5.18, а) і симетричний (рис. 5.18, б) хід дотепників при їх перекладі (щодо великої і малої діагоналей ромба). Проте прийнятий несиметричний хід, що необхідно при електричній централізації стрілок. При несиметричного ході дотепників можна задати тільки один маршрут (див. рис. 5.18, а). Решта 3 приводили б до взрезу стрілок. При симетричному можливо задавати одночасно два маршрути, що небезпечно (див. рис. 5.18, б).

Укладання перехресних переводів та глухих пересічень на головні шляхи дозволена лише для швидкості руху до 70 км/год. 

При експлуатації перехресних стрілочних переводів на шляхах насуву на сортувальні гірки були випадки сходів порожніх вагонів при русі по тупим крестовинам, так як на такі вагони при розміщенні їх в стислому складі діють поздовжні зусилля до 400 - 1000 кН. В момент, коли колесо йде по неперекрытому шкідливого простору хрестовини, выжимающие поперечні сили можуть скинути вагон з шляху.
 
Тупа хрестовина з рухомими серцевиною

Для запобігання такого роду сходів вагонів була розроблена конструкція тупої хрестовини з рухомим осердям (марки 1/9 типів Р50 і Р43) (рис. 5.19). 

Розбивка переказів при їх укладанні і заміні

Разом з епюрою стрілочного переводу (див. рис. 5.11) даються відомості про елементи його розбивки на місцевості перед укладанням. У проектах станцій шляху стрілочних переводів зображуються у вигляді однієї осьової лінії (рис. 5.20). При цьому зазвичай ставлять, на якій відстані від осьової лінії станції має бути розміщений центр укладається переказу ЦП. Іноді вказують інші відстані до центру перекладу (наприклад, від стику примикає шляху або від центру іншого вже покладеного перекладу).
 
Елементи розбивки перекладу

Забивши кілочок там, де розміщений центр переказу ЦП, від нього відкладають (за даними з епюри) відстані: а₀ - до початку гостряка АЛЕ; а - до початку рамної рейки; b₀ - до математичного центра хрестовини МЦ; b - до торця хвоста хрестовини ТК. 

Цих даних достатньо, щоб укласти стрілку і хрестовину. Далі виробляються розкладка всіх брусів, рейок, контррельсов, розбивка закрестовинной кривій і встановлення граничного стовпчика. Користуючись епюрою, за ординатам розбивають зовнішню нитка перевідної кривої' і пряму вставку перед хрестовиною.

При необхідності укладання стрілочного переводу на кривій вдаються до перебудови лінії, а саме замість існуючої кривої розбивають дві криві меншого радіуса з прямою вставкою між ними. На цій прямої вставки і розбивають переклад зазначеним вище способом. Якщо при цьому виникають дуже великі зсуви шляху, то на існуючій кривий виділяють два прямолінійних ділянки: стрілки і хрестовини. 

Укладання переказів в кривих дозволяється лише при швидкості руху до 100 км/ч.

Вимоги до взаємного розташування перекладів викладені в Технічних вказівках на укладання стрілочних переказів при будівництві нових, розвиток і перебудову існуючих станцій. 

Маркування стрілочних переводів на заводах

На всіх прийнятих ВТК заводу виробах є маркування. Знаки маркування наносять у вістря гостряка, на шийці рамної рейки, на підкладках, зв'язкових смугах (на обох частинах), тягах, станинах переказного пристрою. Маркування робляться або у вигляді вибитого клейма, або білої незмивною фарбою. Крім того, на кожному остряке і рамним рейці білої незмивною фарбою вказують марку заводу (ДСЗ, НСЗ, МСЗ), номер стрілки, рік і сторонность (право або на ліво). Наприклад, ДСЗ 252 76 право. Аналогічно на шийці усовиков також фарбою наносять маркування.Наприклад, маркування 129 НСЗ 75 означає: заводський номер хрестовини - 129; виробник - Новосибірський завод; рік випуску - 1975. На шийках рейок сполучної частини стрілочного переводу білою фарбою вказується їх довжина. Разом зі стрілками і хрестовинами заводи висилають технічні паспорти цих конструкцій.

Марки стрілочних заводів позначаються відповідно: Дніпропетровського - ДСЗ, Новосибірського - НСЗ; Муромського - МСЗ.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3137 | Рейтинг: 0.0/0