П`ятниця, 29.03.2024, 10:58
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Прикріплення рейок до шпал
Рейки прикріплюють до шпал, плитах або інших опор проміжними кріпленнями. Від їх конструкції залежать надійність роботи рейкової колії, сталість ширини колії, величина викрадення, робота рейкових ланцюгів автоблокування і т. д. 

 для Скріплення дерев'яних шпал. За довгі роки існування залізниць застосовувалися нероздільні, полураздельные, роздільні, змішані та інші скріплення. Різниця між ними полягає в тому, що рейки прикріплюються або одними і тими ж прикрепителями і до підкладці і до шпале (нероздільно), або окремо - рейка до підкладці, а підкладка - до шпале. Можливі і проміжні варіанти.
костыльное скріплення типу ДО до рейок типу Р50
Для забезпечення простоти, малодетальности, малою металомісткістю, маневреності при складанні та зміст ще в 1947 р. прийнята як стандартна конструкція костильного скріплення (рис. 2.7). Це скріплення називається змішаним тому, що в ньому дотримано принцип нероздільної скріплення, доповненого обшивальними милицями, які закріплюють підкладку на шпале. Умовне таке скріплення позначається. У цьому скріпленні підкладка прийнята клинчатая, двухребордчатая, пятидырная.У зоні отворів для обшивальних милиць на підкладці зроблені додаткові буртики, щоб милиці, щільно посаджені на них, при їх висмикуванні можна було легко захопити лапчастий ломом. Як прикрепителей використовуються палиці з грибоподібної (овальної) головкою. Звичайні милиці мають довжину 165 мм. Спеціальні подовжені (пучинные) милиці мають розміри 205, 230, 255 і 280 мм. Головка флювіальних милиць призматична з вушками (рис. 2.8).

В прямих і пологих кривих ділянках шляху ставлять два основних милиці. Три основних.милиці ставлять у наступних випадках: у прямих на стикових шпалах, в кривих при радіусі менше 1200 м, в прямих і кривих при швидкості більше 100 км/ч. У всіх випадках, крім того, встановлюють два обшивальних милиці. Досвід показує, що вони покращують стабільність ширини колії і знижують вібрацію підкладок.

Клинчатая підкладка (ухил 1:20) забезпечує постановку рейок з підухилом. Нижні краї підкладок (поперек шпали) мають закруглення, не допускають перерізання деревини шпал. Краї отворів для милиць закруглені (радіус 2,5 мм) з тим, щоб на цих місцях не було концентрації напружень. Для зменшення напруг під підкладкою в останніх стандартних підкладках дещо збільшена їх ширина (на 5 - 10 мм). Підкладки не повинні мати угнутості, інакше підошва рейки спирається на підкладку лише краями, що може викликати тріщину в підошві.

В кривих ділянках шляху, де радіус менше 800 м, доцільна укладання несиметричних подовжених підкладок, у яких відстань від осі рейки до зовнішнього краю підкладки більше, ніж до внутрішнього. При радіусі від 800 до 501 м такі підкладки ставлять тільки за зовнішньої нитки, а при меншому радіусі - по обох нитках. При цьому покращується стабільність ширини колії і подуклонки рейок.

Вібрація підкладок при русі поїздів, їх постійне тертя об шпали при одночасному великому тиску поступово можуть призвести до втискування підкладок в шпалу. Щоб не допустити цього, рекомендують установку спеціальних прокладок між підкладкою і шпалой товщиною 6 - 10 мм. Матеріалом для цих прокладок може служити дерево (м'яких або середньої м'якості порід), гомбелит, гума і т. д.
Шляхові милиці та шурупи
На дорогах знаходять також застосування роздільні скріплення типу Д2 з жорсткими клемами (рис. 2.9, а) і типу Д4 з пружинними клемами (рис. 2.9, б). Замість милиць в них прийняті шурупи (див. рис. 2.8). Скріплень типу Д2 і особливо Д4 порівняно мало. Можна відзначити, що ці скріплення відрізняються многодетальностью і великий металомісткістю. В той же час вони сильніше, ніж милиці, затискають рейки і цим перешкоджають викраденню шляху. З такими кріпленнями можна укладати безстикової шлях. Між рейкою і підкладкою укладають прокладки.Змінюючи їх товщину, можна регулювати положення рейок по висоті, не порушуючи підбиттям постіль під шпалой.
роздільні для скріплення дерев'яних шпал
 Скріплення для залізобетонних шпал. Вони представлені двома основними типами: КБ (рис. 2.10) і ЖБ (рис. 2.11); останні застосовують лише на дорогах півдня. Скріплення типу КБ схоже на скріплення типу Д2, тільки замість чотирьох шурупів в ньому прийняті два закладних болтів. Головка закладного болта проходить через вузьку щілину застави шайби, вмонтованою в шпалу. Після повороту болта на 90' його вже не можна витягнути. На різьбовому торці болта зроблений проріз. При правильній установці болта проріз повинна бути спрямована вздовж шляху.Для зниження жорсткості колії, а також для електричної ізоляції рейок від шпал на ділянках автоблокування між підкладкою і шпалой укладають прокладку з рифленої гуми товщиною 7 мм Рифлення підвищує її пружність.
Скріплення типу КБ і ЖБ
Для електроізоляції закладного болта від підкладки на нього надягають текстолитовую втулку. Щоб не руйнувати втулку, над нею поміщають плоску круглу або прямокутну шайбу з м'якої сталі.

Для регулювання положення рейок по висоті використовують прокладки з поліетилену або кордонита різної товщини, що встановлюються між підошвою рейки і підкладкою; має високі реборды. Найбільша сумарна товщина прокладок 14 мм.

Скріплення типу КБ прийняті жорсткі клеми. При русі поїздів за жорсткості клем вузол скріплення розбудовується. Щоб зменшити це розлад, вводять двухвитковые (точніше 1,75 витка) пружинні шайби для заставних і клемних болтів. Ще більш пружними стають скріплення КБ при заміні жорстких клем пружинними прутковыми типу «краб». При цьому рідше потрібна періодична підтяжка клемних болтів. Подальше прагнення підвищити пружність скріплення призвело до створення досвідченого скріплення типу БП (рис. 2.12) з пружними пластинчастими або прутковыми клемами.
дослідне скріплення типу БПдослідне скріплення типу ЖБР
Скріплення типу ЖБ (див. рис. 2.11) бесподкладочное, з двома клемами і двома заставними болтами. Електроізоляція здійснена так само, як і в скреплениях КБ, - за допомогою гумової прокладки і текстолітової втулки на болте. Відсутність металевої підкладки знижує металоємність скріплення і можливо тому, що бетон допускає напруження на зминання до 20 МПа, а дерев'яна (сосновий) шпала - не менше 2,2 МПа.

Скріплення типу ЖБ, таким чином, мають деякі переваги перед кріпленнями типу КБ: вони містять менше деталей, менше потребують металу (їх маса 13 т/км проти 40 т/км), більш пружні. Однак є й недоліки. Головні з них - не можна регулювати положення рейок по висоті і слабкий опір бічних сил, особливо в кривих, що ускладнює їх застосування на лініях з високим грузонапряженностью і великими швидкостями. Підвищення надійності цих скріплень проти дії бічних сил можна досягти, якщо додатково над клемами на болт надягати пластинки жорсткості.Щоб зробити можливою регулювання рейок по висоті, а також посилити опір бічних сил, створено дослідне скріплення типу ЖБР (рис. 2.13).

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 4698 | Рейтинг: 0.0/0