Вівторок, 07.05.2024, 03:48
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Принципи планування колійного господарства
ПЛАНУВАННЯ І ФІНАНСУВАННЯ ШЛЯХОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Продуктивність праці, госпрозрахунок, вдосконалення господарського механізму - все це дуже важливі елементи прискорення розвитку виробництва. 

Проведений на Білоруській залізниці експеримент показав, що за рахунок форсованого впровадження науково-технічного прогресу, посилення технологічних і технічних нормативів, удосконалення організації виробництва і нормування праці, освоєння суміжних професій, підвищення відповідальності і дисципліни, можна досягти високих результатів у підвищенні продуктивності праці.

Високі темпи зростання продуктивності праці дозволяють не тільки вивільняти для потреб народного господарства трудові ресурси, але і суттєво піднімати заробітну плату залишається на підприємстві працівникам. 

Принципи планування 

Виробнича діяльність підрозділів колійного господарства здійснюється на основі перспективних і річних виробничо-фінансових планів, а також оперативних планових завдань. 

 Перспективні плани розробляються на п'ятиріччя і більш тривалий термін. Вони визначають технічну політику розвитку шляхового господарства з урахуванням загального комплексного розвитку всіх галузей транспорту в інтересах забезпечення плану перевезень.В цих планах передбачаються заходи щодо посилення та оздоровлення верхньої будови колії, земляного полотна та споруд, насамперед на найважливіших напрямках мережі, за рахунок впровадження більш потужних конструкцій, застосування прогресивних технологічних процесів і методів організації робіт, сучасних машин і механізмів, а також заходи щодо розвитку виробничо-технічної бази колійного господарства.

 Річні плани на основі перспективних планів визначають в конкретній формі завдання щодо посилення та оздоровлення шляху на майбутній рік. За таким планам визначаються обсяги і ділянки капітального, середнього і подъемочного ремонтів шляху, зміни стрілочних переводів та інших робіт. Обсяги робіт при цьому ув'язуються з фондами на матеріали, з можливостями по витраті праці та фінансовими ресурсами. 

 Оперативні планові завдання складаються на квартали. Квартальні планові завдання розбиваються на місяці і враховують сезонні особливості робіт. До оперативних планів ставляться півмісячної плани.

Різні роботи в колійному господарстві виконуються за рахунок різних джерел фінансування.

За рахунок експлуатаційних витрат здійснюються поточне утримання колії, споруд і пристроїв, охорона колії, переїздів і штучних споруд, одинична зміна шпал, одиночна зміна і поповнення скріплень і противоугонов, поповнення та заміна баласту, снего-, водо - і пескоборьба.

Для того щоб утворилися кошти для виконання ремонтів і модернізації основних фондів підприємства, наприклад верхньої будови колії, проводяться щорічні відрахування від вартості основних фондів, які залежать від строків їх служби, наприклад строку служби рейок, шпал і т. п. Такі відрахування називаються амортизаційними відрахуваннями.

За рахунок амортизаційних відрахувань проводяться роботи по капітальному, середньому і подъемочному ремонтів шляху, посилення кривих, суцільний зміні рейок, зміни стрілочних переводів і перевідних брусів, капітального ремонту штучних споруд, земляного полотна, переїздів, будівель, механізмів і інші подібні роботи. 

За рахунок інших джерел фінансуються роботи по обслуговуванню шляхів незагального користування (гілки промислових та інших підприємств), вантажно-розвантажувальні роботи, роботи в дистанційних майстерень і деякі інші.

Нове будівництво і придбання машин, механізмів та устаткування здійснюються за планом капіталовкладень. Робота шпалопропиточных і щебеневих заводів, рейкозварювальних підприємств і заводів залізобетонних шпал організовується за планами промислового виробництва.

Річний виробничо-фінансовий план дистанції колії включає в себе: обсяг робіт, техніко-виробничі показники, план експлуатаційних витрат, план по праці, план доходів і витрат від підсобно-допоміжної діяльності підсобних підприємств, план витрат по капітальному ремонту і капітальних вкладеннях, баланс доходів і витрат.

Обсяг робіт визначається розгорнутою довжиною головних та станційних колій, числом стрілочних переводів, протяжністю штучних споруд, довжиною ділянок, де здійснюється снего-, водо - і пескоборьба. Встановлюються також завдання з одиночної зміні елементів верхньої будови колії та деяких видів колійних робіт (наприклад, зміни стрілочних переводів, подъемочному ремонту колії). 

Передбачений у виробничо-фінансовому плані обсяг робіт визначає в основному витрати підприємств, план по праці, план матеріально-технічного забезпечення.

Техніко-виробничі показники для дистанцій шляху характеризуються завданням за бальною оцінкою змісту шляху. 

План з праці встановлює завдання по зростанню продуктивності праці, ліміт чисельності працівників і річний фонд заробітної плати.Річний фонд заробітної плати входить окремим розділом в план експлуатаційних витрат. 

План експлуатаційних витрат включає розділи: заробітна плата, матеріали, паливо, електроенергія і інші витрати.

У плані доходів і витрат підсобних підприємств відображається робота кар'єрів, майстерень, а в плані витрат по капітальному ремонту - роботи по подъемочному, середньому та інших видів ремонтів шляху. 

Баланс доходів і витрат - фінансовий план підприємства. У цьому документі показано отримання і витрата коштів на експлуатаційну діяльність і капітальний ремонт, доходи і витрати від підсобних підприємств, стан оборотних коштів, прибуток і рентабельність і т. д.

Для розробки виробничо-фінансового плану дистанції шляху відділення дороги стверджує експлуатаційні витрати; ліміт чисельності працівників, фонд заробітної плати, завдання по зростанню продуктивності праці, розмір прибутку від підсобно-допоміжної діяльності, нормативи оборотних коштів, стан колії в балах, обсяг ремонту шляху, фонд матеріального заохочення і фонд соціальних заходів та житлового будівництва.

Всі інші показники виробничо-фінансового плану підприємства (дистанції колії, колійні машинні станції та ін) розробляють самі. На підставі цього плану підприємства складають плани для околиці, цехів і окремих бригад.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1395 | Рейтинг: 5.0/1