Понеділок, 06.05.2024, 17:03
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Пристрій колії на мостах і шляхопроводах
Верхня будова колії на підходах до мостів і тунелів і в межах цих споруд має повністю відповідати вимогам надійності при встановлених навантаженнях і швидкостях руху. На підходах до мостів протягом не менш 50 м, а на підходах до тунелів на протязі 200 м шлях укладають тільки на щебеневому або азбестовому баласті.

На кам'яних, залізобетонних мостах і на деяких металевих мостах, коли проїзна частина перекрита залізобетонним коритом, шлях укладають звичайної конструкції у вигляді рейко-шпальної решітки, баласт застосовують щебеневий або азбестовий товщиною шару під шпалой не менше 25 см. При такій конструкції можуть укладатися як дерев'яні, так і залізобетонні шпали.
 
мостове полотно з дерев'яними поперечками

На металевих мостах найбільш поширена конструкція мостового полотна у вигляді дерев'яних поперечок, на які покладені рейки, охоронні пристрої та інші частини шляху (рис. 3.4). Поперечки прийнято називати мостовими брусами. Застосовують дерев'яні бруси перетином 20х24 і 22х26 см, довжиною 3,25 м. Відстань у світлі між брусами 10 - 15 див.

Мостові бруси скріплюють протиугінними охоронними брусами, що розташовуються на відстані 300 - 400 мм від зовнішньої грані головки колійного рейки. За рахунок врубок охоронні бруси перешкоджають зсуву мостових брусів. Замість дерев'яних охоронних брусів можуть встановлювати металеві куточки. Мостові бруси притягаються до поздовжніх балок спеціальними лапчатыми болтами і цими ж болтами з'єднуються з охоронними брусами. Таким чином, всі елементи мостового полотна з'єднані один з одним і працюють як єдина конструкція.

На деяких мостах споруди останніх років в конструкції мостового полотна застосовані металеві поперечини і залізобетонні плити. При цьому виробляють установку ізолюючих і пружних елементів під підошву рейки і в деталях проміжних скріплень як для забезпечення електроізоляції на ділянках автоблокування, так і для зниження жорсткості колії.

Незалежно від типу мостового полотна при довжині мосту більше 25 м укладають контррейки. Якщо ж мостове полотно виконано на мостових брусах, то контррейки укладають при довжині мосту понад 5 м. Обов'язкова установка контррельсов при розташуванні мосту в кривих радіусом менше 1000 м і на коліях, які проходять під шляхопроводами та пішохідними мостами з опорами стійкового типу, якщо відстань від осі колії до опори путепро-вода або моста менше 3 м. Контррейки повинні бути того ж типу, що і колійні рейки, або на один тип легше.

Контррейки запобігають пошкодження прогонових будов і падіння рухомого складу з мосту у разі сходження з рейок на мосту або на підходах до нього. 

Замість контррельсов застосовують контруголки перерізом не менше 160х100х14 мм (допускаються тільки на експлуатованих мостах до їх перебудови) при костыльном прикріпленні колійних рейок і не менш 160х160х16 мм при шурупно-клемному прикріплення рейок.

Відстань від внутрішньої грані головки колійного рейки до контррельса або контруголка має бути 220 мм при рейках Р50 і 245 мм при рейках Р65 і Р75. Збільшення цієї відстані для рейок Р65 і Р75 викликано тим, що ширина підошви рейки і довжина підкладки у таких рейок більше, ніж у рейок Р50.

Контррейки і контруголки прикріплюють на кожному мостовому брусі двома милицями чи шурупами. На ділянках, обладнаних автоблокуванням, між рейковими підкладками та милицями, прикрепляющими контррейка, повинен зберігатися зазор не менше 15 мм. В іншому випадку не виключається можливість електричного замикання двох ниток рейкових ланцюгів. 

Контррейки або контруголки укладають на протязі усього мосту і далі до задньої грані підвалин, а потім на протязі не менше 10 м зводять їх човником. В кінці човника встановлюють спеціальний башмак.

На мостах, мають температурні прольоти більше 100 м, встановлюються зрівнювальні прилади. Температурний проліт визначається відстанню від нерухомих опорних частин прогонової будови до нерухомих опорних частин суміжного прогонової будови (або до шафові стінки устою, якщо на устое розташована рухома опорна частина).
 
схема приладу зрівняльного

Призначення зрівнювальних приладів - не допустити розривів рейкової колії на стиках при температурних змінах довжин прогонових будов. Конструкція зрівняльного приладу дозволяє дотепникові ковзати по рамного рейці, компенсуючи переміщення рейок (рис. 3.5).Ширина колії у вістря гостряка змінюється в залежності від температурного переміщення гостряка по рамного рейці.

Створено зрівняльний прилад поліпшеної конструкції з рейок Р65. Цей прилад допускає взаємне переміщення дотепника і рамної рейки до 750 мм, тобто на 420 мм більше, ніж у випускалися раніше зрівнювальних приладів, що особливо важливо для великих прольотів мостів.

Для проходу обслуговуючого персоналу та розміщення інструменту, механізмів і матеріалів влаштовують мостовий настил. Усередині колії дошки мостового настилу укладають при будь-якій довжині мосту. При довжині мосту більше 25 м або висоті більше 5 м, а також на мостах, розташованих у межах станції, і на всіх шляхопроводах влаштовують тротуари з настилом по обидві сторони від шляху.Тротуарний настил розміщують на випусках подовжених мостових брусів або на металевих консолях. В останньому випадку настил може виконуватися із залізобетонних плит.

Якщо під мостом на суходолі чи в трубі пропускається автогужовій транспорт, то перед таким спорудженням влаштовують габаритні ворота, що повторюють обриси споруди. При русі транспорту з вантажем, обрис якого виходить за межі габариту споруди, вантаж не пройде через габаритні ворота і транспорт буде своєчасно зупинена.

Спеціальні габаритні ворота встановлюють перед великими мостами і тунелями. Ці ворота обладнують пристроями сигналізації, пов'язаної з загороджувальним сигналом, розташованим біля мосту або тунелю. Якщо в складі поїзда є вантаж, який виступає за межі габариту споруди, то цей вантаж не зачепить за габаритні ворота, пристрої сигналізації включать загороджувальний світлофор і потяг вчасно буде зупинений. У тунелях і на великих мостах влаштовують оповестительную сигналізацію про наближення поїзда.

На дерев'яних, а також на металевих і залізобетонних мостах з полотном на мостових брусах передбачають протипожежні засоби: діжки з водою і ящики з піском, вогнегасники, гідропульти і інші пристосування, які розміщують згідно з нормами на площах притулків або спеціальних помостах. Необхідно стежити за тим, щоб діжки в теплу пору року були заповнені водою, а пісок в ящиках зберігався постійно сухим.

На дерев'яних мостах і на мостах з металевими прогоновими будовами і дерев'яними опорами влаштовують спеціальне протипожежне покриття, захищає дерев'яні елементи від загоряння. Укривають також дерев'яні частини шляхопроводів, що розташовані над залізничними шляхами.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1987 | Рейтинг: 0.0/0