Понеділок, 06.05.2024, 20:47
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Продуктивність праці
Продуктивність праці визначається обсягом продукції, випущеної за одиницю часу, або затрат праці на виготовлення одиниці продукції. Продукцією залізничного транспорту є обсяг перевезень в наведених тонно-кілометрах.

Наприклад, при перевезенні вантажу масою 60 т на відстань 700 км обсяг роботи дорівнює 42 000 т•км На дистанціях шляху продуктивність праці визначається виробленням в тонно-кілометрах брутто1 у всіх видах руху, яка припадає на одного працівника експлуатаційного штату в рік. Показником продуктивності праці в шляхових машинних станціях є кількість наведених до капітального ремонту колії кілометрів, що припадають на одного працівника, зайнятого на ремонтних роботах. Різні види ремонту колії відрізняються один від одного витратами праці.Тому для визначення загальної вироблення ПМС беруть за основу трудомісткість робіт капітального ремонту колії на дерев'яних шпалах з постановкою колії на щебінь.

Коефіцієнт трудомісткості цієї роботи прийнятий рівним одиниці. Тоді, наприклад, цей коефіцієнт для капітального ремонту з укладанням залізобетонних шпал і плітей безстикової нуті дорівнює 1,30, а для середнього ремонту на дерев'яних шпалах і щебеневому баласті - 0,83 і т. д.

Зростання продуктивності праці в колійному господарстві забезпечується за рахунок впровадження важких типів рейок, безстикової колії, залізобетонних шпал, щебеневого або азбестового баласту, механізації і машинізацію робіт, підвищення кваліфікації працівників, суміщення професій, зміни структурних форм управління, розкриття резервів виробництва, соціалістичного змагання і впровадження передових методів праці.

У зростанні продуктивності праці, підвищенні його ефективності, виконання і перевиконання планових завдань, а отже, і у створенні умов до збільшення заробітної плати, піднесенню матеріального і культурного добробуту працівників виробничого колективу провідну роль грає висока трудова дисципліна. У Конституції говориться: «Обов'язок і справа честі кожного здатного до праці громадянина - добросовісна праця в обраній ним галузі суспільно корисної діяльності, дотримання трудової дисципліни».

Свідома трудова дисципліна - це виконання і перевиконання норм виробітку при доброму та відмінному якості робіт, допомога товаришеві по роботі, постійне підвищення своєї кваліфікації, своєчасне припинення неправильних дій сусіда по роботі та запобігання порушень вимог безпеки руху та особистої безпеки. 

-----------------------------
1 Вироблення в тонно-кілометрах брутто - це сума добутків маси всіх рухомих одиниць з урахуванням маси тари (вантажних та пасажирських вагонів, локомотивів тощо) на відстані, які вони пройшли в межах дистанції.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1004 | Рейтинг: 0.0/0