Понеділок, 06.05.2024, 21:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Робочий час
 Робочий час - це той час, протягом якого працівник працює на підприємстві. 

У ст. 41 Конституції, яка закріплює право на відпочинок, сказано: «Це право забезпечується встановленням для робітників і службовців робочого тижня, що не перевищує 41 години, скороченим робочим днем для ряду професій і виробництв, скороченою тривалістю роботи в нічний час; наданням щорічних оплачуваних відпусток, днів щотижневого відпочинку...».

Нормальна тривалість робочого дня при 6-денному робочому тижні (робочий час 41 год) встановлено 7 ч. Скорочений робочий день, а отже, і зменшення тривалості робочого часу передбачається для професій з шкідливими умовами праці 36 год на тиждень; для працівників у віці від 16 до 18 років - 36 год. на тиждень, для працівників у віці 15 - 16 років - 24 год. на тиждень. При 5-денному робочому тижні з двома вихідними днями тривалість їх робочого дня відповідно збільшується.

Для працівників, які зайняті на безперервній цілодобовій змінній роботі, застосовується четырехсменный графік з тривалістю робочого часу 12 год (такий графік може бути у чергових по переїздах). У всіх випадках відпрацьований протягом календарного місяця не повинно перевищувати норму годин, розраховану за умови нормальної тривалості робочого дня. Той час, який працівник пропрацював понад встановленого законом часу, є надурочною.Такий час на залізничному транспорті обмежена для категорій працівників зі змінним характером роботи 24 год протягом місяця, а для інших працівників - 4 годин протягом двох днів поспіль, але воно не повинно перевищувати 10 год в місяць. Для всіх працівників тривалість надурочних робіт не повинна бути більше 120 год на рік.

У колійному господарстві необхідність у надурочних роботах іноді виникає при стихійних явищах (снегоборьба, водоборьба) або при необхідності забезпечити звільнення рухомого складу від прибулого вантажу, наприклад матеріалів верхньої будови колії.

Правилами внутрішнього розпорядку на виробництві встановлюються час початку і закінчення роботи і обідньої перерви, а також місце збору на роботу. Таким місцем може бути табельная, пункт обігріву або прийняття їжі і т. п. Якщо виникає необхідність змінити місце збору або час початку роботи, то працівника попереджають про це напередодні.

Якщо відстань від постійного пункту збору до призначеного місця роботи понад 3 км і якщо працівник не був своєчасно сповіщений про зміну пункту збору, то час прямування від постійного пункту збору до місця робіт включається в робочий час з розрахунку 12 хв на 1 км проходу або фактично витраченого часу, якщо для перевезення було надано транспорт. Наприклад, виникла необхідність надати допомогу сусідній відділення розвантаження баластових матеріалів на станції, яка знаходиться від місця постійного збору на відстані 6 км.Монтери колії на путеремонтной летючці були доставлені до місця вивантаження за 15 хв. Цей час і буде сплачено.

Протягом робочого дня має бути надано час для відпочинку і приймання їжі тривалістю не більше 2 ч. 

Працівникам з 7-годинним робочим днем надаються междудневные перерви в роботі тривалістю 16 год, а також дні щотижневого відпочинку. Працівники, зайняті на цілодобових змінних роботах (наприклад, чергові по переїздах), отримують междудневные перерви і дні щотижневого відпочинку у відповідності з графіками робіт, які складаються на черговий місяць.

Щорічні відпустки надаються із збереженням середньої заробітної плати. Тривалість відпустки не менш 15 робочих днів, а для неповнолітніх - один календарний місяць. Додаткова відпустка надається для професій з шкідливими умовами праці, для працівників з ненормованим робочим днем. Додаткові відпустки встановлені також працівникам віддалених районів країни за безперервний стаж на одному підприємстві. 

Робочий час ділиться на продуктивне і непродуктивне

У продуктивне робочий час входить час, що витрачається на підготовчі та завершальні операції (наприклад, підготовка і здача інструменту), на основні роботи (мастило і підтягання болтів), допоміжні прийоми (контрольні перевірки) і тому подібні роботи, безпосередньо пов'язані з виконанням основної роботи і що є невід'ємною частиною технологічного процесу. 

 Непродуктивний час включає технологічні перерви, фізіологічні, організаційно-технічні (наприклад, відсутність матеріалу) і прямо залежать від виконавця (наприклад, внаслідок порушення дисципліни). Непродуктивний час - це також час, витрачений на виправлення браку, зайві проходи в період робочого часу і т. п. 

При визначенні технічної норми часу на операцію враховується все продуктивний час, а також та частка непродуктивного часу, яка пов'язана з технологічними (наприклад, очікування надання фронту робіт колійної машиною) і фізіологічними перервами. 

 Норма часу - це той час, який необхідно кваліфікованому робітнику на виконання одиниці роботи за умови досягнутого рівня техніки та передової організації праці. Вона виражається у хвилинах або годинах на одиницю продукції. Якщо задана робота виконується бригадою, то норма часу виражається у людино-годинах. Наприклад, для зміни дерев'яних шпал на щебеневому баласті при костыльном скріпленні (10 милиць на шпале) на перегоні групою у складі двох монтерів шляху 3-го розряду норма часу на 10 шпал встановлена 15,6 нормо-год, або 15,6 чол-год.

 Норма виробітку - це кількість продукції, яка повинна бути вироблена робітником або бригадою за одиницю часу (годину, робочий день тощо). При підвищенні продуктивності праці за рахунок впровадження нових, більш продуктивних машин і механізмів, передових прийомів і організації праці або зміни умов праці норми витрат праці переглядаються. Знову вводяться норми виробітку повідомляються робітникам не менш ніж за два тижні до їх запровадження.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1080 | Рейтинг: 0.0/0