Неділя, 19.05.2024, 11:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Ручний інструмент
Незважаючи на те, що електричний, гідравлічний інструменти, машини і механізми все ширше використовуються в дорожньому господарстві, на роботах насамперед з поточного утримання колії, виконуваних у невеликих обсягах і розосереджених на значному протязі, застосовують ще і ручний інструмент. 

Костыльные молотки застосовують для забивання костилів в шпали. При забиванні анкери, попередньо наживляють легкими ударами, потім монтер колії, стоячи так, щоб рейок знаходився між ніг, забиває милицю сильними ударами молотка. Останній удар повинен бути легким, щоб не пошкодити підошву рейки.

Гайкові ключі мають розміри зіву і довжину в залежності від типу рейок (для рейок Р75 і Р65 - 750 мм для рейок Р50 і Р43 - 550 мм). Забороняється працювати ключем з розробленими гранями зіва або нарощувати ключ для збільшення крутного моменту. 

Для загвинчування і відгвинчування гайок клемних і закладних болтів застосовують торцеві ключі. Висота ключів 684 мм, а довжина рукоятки 500 мм.

Зачистку верхній ліжку шпали під підкладки і видалення задирок виконують сокирою для зарубки шпал (декселем). Карб виробляють вздовж шпал у напрямку до рейки. П'ятою декселя поправляють підкладки і встановлюють на місце пучинные картки. 

Для підбиття баласту під шпали на піщаному баласті використовують махові підбійки, а на щебеневому баласті - торцеві. Ущільнення піщаного і азбестового баластів може проводитися також із застосуванням штопань.

Лапаті ломи призначені для висмикування милиць. Якщо ріжки лапчатого брухту важко завести під головку милиці, то можна застосувати наддергиватель, обладнаний захисним козирком. 

Для перенесення і зміни шпал користуються шпалоносками і шпальными кліщами, а для перенесення рейок - рельсоносными кліщами.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1095 | Рейтинг: 0.0/0