Вівторок, 07.05.2024, 22:18
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Снігоочисні та снігоприбиральні машини

З усіх споруд і конструкцій шляху централізовані стрілочні переводи вимагають першочергової очищення їх від снігу. При снігопадах навіть у безвітряну погоду сніг, потрапляючи між рамним рейкою і гостряком, перешкоджає щільному прилягання гостряка.

Застосовуються два способи очистки стрілочних переводів від снігу: пневматичний і тепловий (електрообігрів і газообогрев).

Пристрій пневматичної очищення стрілочних переводів, розроблене інститутом Гипротранссигналсвязь (ГТСС) має арматуру, що складається з труб, що закінчуються соплами. Сопла розміщують між рамним рейкою і гостряком у напрямку від кореня до вістря.Сопла в правому або лівому жолобі включає електропневматичний клапан. Стисле повітря підводиться до стрелочному. переведення від компресорної установки по трубопроводу. Продування жолоба між гостряком і рамним рейкою проводиться протягом 4 с через кожні 6 хв. Керують пристроєм очищення стрілок працівники, що проводять переведення стрілок.

Ручні переносні повітродувки складаються з металевої труби діаметром 25 мм з наконечником у вигляді лопаточки для того, щоб можна було очистити напрессованный на подушках стрілочних черевиків сніг і лід. Перетин отвору у наконечника 30 мм2. Підключення повітродувки до воздухоразборным колонкам здійснюється гумовим шлангом довжиною 12 - 20 м.

У районах, де переважає випадання мокрого снігу та туман ожеледь, більш доцільно застосовувати обігрів стрілок.

 Стрілочний електричний обігрівач складається з сталевої трубки діаметром 16 мм, в якій міститься спіраль накалювання. Внутрішня поверхня трубки покрита окисом магнію. Це покриття забезпечує електричну ізоляцію і в той - же час володіє хорошою теплопровідністю. Трубки обігрівача укладають між гостряком і рамним рейкою. Живлення електричних обігрівачів здійснюється електричним струмом напругою 220 В. Обігрівачі містять в дію з приміщення чергового по станції або посаді.

При газообогреве стрілок випромінювачем тепла служить спеціальна газова пальник. Вона міститься в камері, розташованій у шпальному ящику під рамним рейкою і гостряком. Газ до пальника підводиться по газопровідної мережі. Запалення газу в пальнику здійснюється, як правило, з приміщення чергового по станції або посаді, але може бути і ручне запалення.

Обігрівачі не тільки забезпечують танення снігу, але і випаровування майже всієї води, що утворилася при таненні.

Для очищення колії від снігу при висоті шару до 1,5 м застосовуються плуговые снігоочисники СДП і СДПМ (рис. 16.4). Швидкість прямування таких снігоочисників до 70 км/год, а сніг відкидається ними на відстань до 25 м. Це треба враховувати при знаходженні поблизу від шляху, по якому проходить снігоочисник. Снігоочисник має пневматичну систему управління.

Під час роботи снігоочисника на двоколійному ділянці крило, розташоване з боку междупутья, входить в межі габариту рухомого складу сусіднього шляху і тому при проході поїзда по цьому шляху крило снігоочисника закривають. Поїздам, наступним по сусідньому шляху, видається відповідне попередження.

Якщо висота шару снігу досягає 2 - 3 м, то застосовується снігоочисник «Таран» (рис, 16.5). Обриси головної частини снігоочисника дозволяють підняти сніг, а потім вже розсікти його і відкинути вбік.

При заметах шляху висотою до 4,5 м застосовуються електричні двох - і трехроторные снігоочисники (рис. 16.6). Зазвичай при першому проході цього снігоочисника його крила не відкривають, а другий прохід роблять з відкритими крилами. Робоча швидкість снігоочисника при щільному снігу 500 м/ч.

 Струг-снігоочисник використовується для очищення шляхи його носовою частиною і для отвалки від снігу шляхи бічними крилами. У першому випадку локомотив ставлять за стругом, а швидкість роботи досягає 60 км/год, у другому струг чіпляється до локомотиву ззаду і пересувається зі швидкістю 3 - 15 км/ч.

Для зв'язку керівника робіт з машиністом локомотива на снегоочистителях використовують світлову і звукову сигналізацію, а також радіозв'язок.

Підрізні пристрою і крила снігоочисника в робочому положенні виходять за межі обрисів габариту рухомого складу. Тому місця перешкод, де робочі органи снігоочисників потрібно приводити в транспортне, неробочий стан, огороджують сигналами (рис. 16.7).

З снігоприбиральних машин найбільшого поширення набули машини СМ-2 (рис. 16.8). Вони використовуються в зимовий час для прибирання снігу, околки і навантаження льоду, а в літній час для прибирання сміття. Парканно-очисний пристрій машини складається з щіткового барабана-живильника, завдяки чому машини можуть бути використані для очищення не тільки шляхів, але і стрілочних переводів. Машини СМ-2 очищають шлях при висоті снігового покриву до 0,8 м, маючи робочу швидкість від 0,6 до 10 км/ч. При роботі слідом за головною машиною ставлять два проміжних піввагона місткістю до 125 м3 кожен. У ці напіввагони сніг надходить з головної машини за транспортерам.У хвості складу перебуває кінцевий піввагон, обладнаний для вивантаження снігу выбросным ротором або поворотним транспортером. Машина пересувається окремим локомотивом.

Для прибирання снігу і льоду, а влітку сміття, шлаку, забрудненого баласту як з колії, так і з междупутий застосовуєтьсяземлеуборочная машина конструкції Балашенко (рис. 16.9). Ця машина обладнана скалывающими і збирають пристроями, елеваторами і транспортерами для завантаження і передачі завантажених матеріалів у напіввагони. Машина має робочу швидкість 3 - 5 км/год.

Останнім часом створені самохідні снігоприбиральні машини: трехвагонная СМ-3 і одновагонная СМ-4. Вони мають високу маневреність і призначені, насамперед, для очищення горловин станцій.

Машина СМ-4 має робочу швидкість 8 - 10 км/год і транспортну швидкість 70 км/год, що забезпечує швидке звільнення горловин станцій. Незначна довжина машини дозволяє їй встановлюватися в тупиках, на коротких шляхах і в інших подібних місцях.

При роботі снігоприбиральних машин важливо не допускати попадання на їх транспортери металевих предметів, які виводять транспортери з ладу. Тому восени шляху, де будуть працювати снігоприбиральні машини, ретельно перевіряють і видаляють з них всі сторонні предмети.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2127 | Рейтинг: 0.0/0