Неділя, 19.05.2024, 15:10
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Снігові відкладення і замети шляху

Снігові відкладення і замети шляху. Гідрометеорологічне спостереження та оповіщення.

Випадання снігу в безвітряну погоду або при слабкому вітрі, коли сніг лягає рівним і пухким покривом, на початку снігопаду не викликає ускладнень в русі поїздів. Якщо сила вітру перевищує 5 - 7 м/с, то і без снігопаду відбувається перенесення раніше снігу - низова заметіль і поземка. Сніг при цьому буде відкладатися в місцях, де швидкість вітру знижується: у виїмках, на нульових місцях, а в кінці зими і на невисоких насипів.

Випадання снігу при сильних вітрах - загальна заметіль - створює велику загрозу безперебійність руху поїздів на перегонах і станціях.

В залежності від обсягу снігу, принесеного протягом зими на 1 м шляху, ступінь заносимости його метелевым снігом може бути наступною:

Особливо сильнозаносимые ділянки.......600 м3 і більше
Сильнозаносимые ділянки . . . . . . . . 400 - 600 м3
Среднезаносимые ділянки ............... 200 - 400 м3
Малозаносимые ділянки . . . . . . .... . до 200 м3

Однак не на всьому протязі шляху такі обсяги стерпного снігу створюють замети. Відкладення снігу на шлях залежить від поперечного профілю земляного полотна. За заносимости розрізняють три категорії шляху: перша - виїмки глибиною від 0,4 до 8,5 м, нульові місця на косогорах, ділянки, де шляхи розташовані на загальному земляному полотні, але в різних рівнях; друга - дрібні виїмки глибиною до 0,4 м і нульові місця; третя - насипи висотою до 0,65 м, а якщо вони розташовані на косогорах, - до 1 м.

Виїмки глибиною понад 8,5 м не заносяться снігом, так як за рахунок утворення в них кругових вихорів сніг переноситься через виїмку.

Можуть заноситися насипу висотою більше 12 м, тут сніг починає відкладатися з підвітряного боку.

Найбільш інтенсивно заносяться ті ділянки дороги, де метелевые вітри спрямовані перпендикулярно його осі. При косих вітрах заносимость менше, а при поздовжніх вітрах відкладення снігу взагалі може не бути.

Для своєчасного введення в дію всіх засобів з очищення колії від снігу та для підготовки до снегоборьбе робочої сили організована спеціальна система прогнозування погоди та оповіщення про очікувані снігопадах і завірюхах.

Головне управління гідрометеорологічної служби країни розробляє прогнози погоди: довгострокові (на місяць), періодичні (на 5 - 7 діб), екстрені (на наступну добу). На підставі цих прогнозів, а також з урахуванням даних дорожніх гідрометеорологічних станцій відділ гідрометеорології Головного управління колії та дорожні гідрометеорологічні станції складають бюлетені очікуваної погоди на мережі та залізницях, уточнюють ділянки, на яких можуть бути заметілі і буревій, і направляють керівникам залізниць, відділень залізниць і підприємств телеграми, що попереджають про ці явища.

При отриманні таких телеграм на місцях організовується підготовка всіх сил і засобів, передбачених оперативними планами снігоборотьби.

На околотках і робочих відділеннях при необхідності вводяться цілодобові чергування на місцях, особливо схильних до заносів, де не переставлені зароблені в попередню заметіль щити, на затяжних підйомах і т. п. При цьому на околотку встановлюють порядок оповіщення бригадира колії та дорожнього майстра про відкладах снігу на дорозі.

Дорожні майстри і бригадири колії повинні добре вивчити свої ділянки, знати, при яких снігопадах і вітрах створюється загроза занесення, в якому становищі знаходяться кошти снігозатримання.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1130 | Рейтинг: 0.0/0