П`ятниця, 17.05.2024, 06:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Спецодяг та запобіжні пристосування
Спецодяг, спецвзуття, діелектричні рукавички, гумові боти, захисні окуляри, респіратори та інші запобіжні пристосування застосовують для захисту від несприятливих метеорологічних, електричних, хімічних, пилових, теплових та інших впливів на тіло людини у виробничих умовах.

Спецодяг, спецвзуття та індивідуальні засоби захисту видаються працівникам колійного господарства безкоштовно у відповідності з нормами, встановленими наказом МШС № 44/ЦЗ від 3 червня 1980 р. і зазначенням МПС № 3152 від 2 жовтня 1980 р. Цим же наказом встановлено перелік професій, які забезпечуються спецодягом і захисними пристосуваннями, а також терміни служби зазначених спеціальних засобів. Спецодяг, спецвзуття і запобіжні пристосування не є власністю підприємства, тому працівник при звільненні або переході на іншу роботу повертає їх підприємству.

Крім того, засоби індивідуального захисту видаються як інвентар на окремі об'єкти в колійному господарстві - на снігоочисники, снігоприбирачі, струги й ін.

Перед вивантаженням шпал, просочених антисептиками, на період роботи монтерам колії видають брезентові костюми, наплічники, шоломи, робочі черевики і брезентові рукавиці, пасту для змащування відкритих поверхонь шкіри обличчя і рук.

Після закінчення зимового періоду спецодяг і спецвзуття працівники колійного господарства здають на зберігання на склади дистанцій шляху до наступного сезону.

Працівники, зайняті на поточному утриманні колії, залежно від умов і характеру виконуваних робіт забезпечуються захисними пристосуваннями - захисними окулярами, респіраторами, протишумні навушники, запобіжними поясами, діелектричними засобами захисту та спеціальними зимовими шапками з пристосуванням, що забезпечує нормальну чутливість, головними уборами з твердим покриттям (каски).

Для захисту очей монтерів колії, які працюють на перегонах, від впливу пилу і вітру застосовуються окуляри відкритого типу С-2 і «Прогрес». Під час сильних піщаних та пилових бур для захисту очей використовуються захисні окуляри з герметичною гумовою оправою-напівмаски типу ПО-2. При яскравому сонці рекомендується застосовувати сонцезахисні окуляри зі світлофільтрами. При шліфуванні накатів на хрестовинах, остряках, рамних рейках і інших частинах стрілочних переводів застосовують окуляри типів С-2, С-3 або маски із захисним екраном, які надійно захищають очі від відлітаючих дрібних частинок.

На вивантаженні азбестового баласту, прибирання паровозного шлаку і під час сильних піщаних та пилових бур монтери колії забезпечуються респіраторами ШБ-1, «Лепесток», «Астра-11», які захищають органи дихання від проникнення пилу.

При роботі в довгих тунелях, в умовах відсутності надійної вентиляції і необхідності виконання робіт відразу після проходу поїзда застосовуються протигази типів БКФ, З, М.

Пасти застосовуються при вивантаження шпал, просочених масляними антисептиками, при антисептуванні конструкцій дерев'яних мостів, шпал і брусів. В якості захисної пасти найчастіше застосовується паста ХИОТ-6.

Монтери колії та інші робітники зобов'язані виконувати роботи у виданій їм спецодягу, спецвзуття та інших запобіжних пристроях. Керівники робіт не повинні допускати до роботи монтерів шляхи та інших робітників без встановленої для цього виду роботи спецодягу.

На поточному утриманні монтери шляху часто піддаються впливу вібрації, особливо при роботі з электрошпалоподбойками. В даний час на заводах випускаються электрошпалоподбойки полегшеної маси і з амортизаційними пристроями, що знижують вібрацію до санітарної норми. Щоб знизити дію вібрації на монтерів шляху і забезпечити нормальні умови праці, необхідно після кожних 60 хв роботи робити 15-хвилинні перерви.

Не допускаються до роботи з виброинструментом монтери колії, які не досягли 18-річного віку, жінки в період вагітності, чоловіки і жінки, які страждають активною формою туберкульозу і виразковою хворобою.

Для зниження впливу шуму і вібрації робітників забезпечують засобами індивідуального захисту - навушниками, шоломами, виброобувью, виброрукавицами, які знижують (послаблюють) шум і вібрацію до санітарних норм.

Запобіжні пояси видаються монтерам колії, що працюють на висоті, у дорожньому господарстві, - в основному працюють на мостах. На запобіжному поясі повинні бути позначені номер поясу і дата його випробування. Випробування проводяться один раз протягом 6 місяців.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1700 | Рейтинг: 0.0/0