П`ятниця, 26.04.2024, 06:06
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Сучасні конструкції одиночних звичайних стрілочних переводів
З допомогою стрілочних переводів та глухих пересічень здійснюються різні види з'єднань шляхів та їх перетинів. Найбільш широко застосовуються поодинокі звичайні, поодинокі симетричні і подвійні перехресні стрілочні переводи. Досить широко застосовуються косокутні глухі пересічення. 

Стрілочні переводи та глухі пересічення відносять до верхньої будови колії.
 

Поодинокими звичайними стрілочними переводами називають перекази, що дозволяють зробити одне одностороннє відгалуження від прямого шляху (рис. 5.1) Такі переклади найпоширеніші на мережі наших залізниць. Ці переклади складаються з наступних основних частин: стрілки (I), з'єднувальних шляхів (II), хрестовини з контррельсами (III), як правило, закрестовинной кривої (IV), підрейкової основи (бруси або плити). В цілому стрілочний перевід - це складна конструкція, яка складається з великої кількості деталей (в залежності від типу перекладу - від 3000 до 7500 деталей).

Однією з найголовніших характеристик перекладу є його марка у вигляді дробу 1/N. Знаменник показує, скільки раз ширина сердечника хрестовини в її хвості укладається по його довжині до математичного центру. Найбільш поширені марки перекладів на дорогах Росії 1/9 і 1/11. 

 Стрілка складається з двох рамних рейок, двох дотепників з кореневими вузлами, ряду деталей, що забезпечують прикріплення рейок до опор, зв'язків між гостряками і пристрої для їх перекладу. 

 Рамні рейки виготовляють із звичайних рейок, як правило, стандартної довжини: при марки 1/9 і 1/11 - 12,5 м, при марки 1/18 і 1/22 - 25 мм. Виняток становлять лише деякі переклади. Наприклад, для переводу Р65 марки 1/11 з гнучкими гостряками довжина прямолінійного рамної рейки 20 855 мм, а криволінійного - 20 764 мм

На відміну від колійних рейок рамні рейки мають ряд додаткових отворів (для кріплення до упоркам, в кореневому сайті, для установки наполегливих накладок і кріплень деталей переказного пристрою). Протягом горизонтальній строжки дотепників (з запасом на 30 мм з кожної сторони) робиться коса строжка бічній грані головки рамної рейки з тим, щоб забезпечити укриття тонкої частини дотепника і зменшити припадає на нього навантаження.
 

Рамний рейок, що лежить на прямому напрямку, прямолінійний, а на бічному напрямку - криволінійний (рис. 5.2), 2-й вигин зроблено для того, щоб укрити вістрі прямолінійного гостряка від ударів гребенів коліс при противошерстном русі по прямому шляху. Крім того, це дозволяє уширить колію за умовами вписування екіпажу. 

 Дотепники виготовляють з рейок спеціального профілю (ОР50, ОР65, ОР75) пониженої висоти, несиметричного обриси. Знижена висота дотепників прийнята для того, щоб не послаблювати підошву рамної рейки, до якого притискається дотепник. Стрілку з такими гостряками легше утримувати в зимовий час. Несиметричний профіль полегшує кріплення тяг і підвищує опір вигину дотепника бічних сил. 

Маса остряковых рейок в неослабленном перерізі становить: ОР50 - 64,6 кг/м; ОР65 - 83,8 кг/м; ОР75 - 92,14 кг/м.

Знижена висота дотепника ускладнює пристрій стику докорінно, де з гостряком стикується рейок нормальної висоти. З цієї причини доводиться дотепники выпрессовывать докорінно до висоти нормального рейки. Щоб підвищити зносостійкість дотепників і запобігти утворенню сідловин в зоні випресовки, дотепники гартують. Гартуванню піддають також і рамні рейки.

В сучасних одиночних звичайних перекладах один дотепник завжди прямолінійний (прямий шлях), а інший криволінійний (на бічний шлях). Радіус криволінійного гостряка може бути постійним (рівним радіусу сполучної кривий), або змінним. 

Наприклад, для переводів типу Р65 марки 1/11 з шириною колії 1524 мм радіус на початку гостряка дорівнює 400 м (до перетину дотепника 75 мм), а потім - 300 м. 

Для переводів типу Р65 з колією 1520 мм прийнятий постійний радіус кривизни дотепника 300 м, тобто такий же, як і радіус сполучної (переказний) кривої, для переказів типу Р50 - 297, 259 м.

Змінний радіус кривизни дотепника забезпечує більш плавний рух екіпажів на бічний шлях. Однак при переході до ширини колії 1520 мм довелося відмовитися від змінного радіуса кривизни і зробити його постійним. Криволінійний дотепник розташований під кутом до рамного рейці. На початку гостряка цей кут називають початковим. Він зазвичай знаходиться в межах 20 - 40'. В кінці кут гостряка з рамним рейкою досягає 1,5 - 2'. У цьому місці він називається повним стрілочним кутом.

Для того щоб дотепники могли бути щільно притиснуті до рамним рейках, роблять їх бічну строжку. Строжка дозволяє отримати тонке вістря гостряка, не заважає руху коліс. Бічна строжка починається з вістря гостряка і кінчається там, де неробоча грань дотепника відходить від рамної рейки. Щоб при струганні головки і підошви дотепника зберегти шийку, роблять невеликий попередній вигин дотепника.
 

Дотепник піддають струганні ще й у вертикальній площині. Це дозволяє знизити вістря відносно головки рамної рейки і домогтися поступового (без удару у торці) накочування колеса на дотепник. Строжка у вертикальній площині доходить до перетину дотепника, де ширина його голівки дорівнює 50 мм. В перетинах 20; 5 мм і в вістря (на початку гостряка) зниження дотепника відносно рамної рейки відповідно становить 2; 15; 25 мм (рис. 5.3).
 

Рамні рейки і дотепники встановлюють, як правило, на перевідні бруси (або плити). На протязі від вістря до кореня дотепників їх встановлення та закріплення здійснюються за допомогою спеціальних стрілочних черевиків (рис. 5.4). В зоні переднього і заднього вильотів рамні рейки прикріплюють до брусів кріпленнями різних типів (залежно від виду переказу): змішаними, костыльными, за допомогою підкладок-башмаків, а також їх поєднань.

Рамний рейок болтами прикріплюють до упоркам стрілочних черевиків. В нових конструкціях прийнята клинова упорка, що дозволяє домогтися регульованого притиснення її до голівці і підошві рамної рейки. Неприпустимо користуватися клиновими упорками для регулювання ширини колії. 

Стрілкова подушка (див. рис. 5.4) служить для установки дотепника. Дотепник переміщується (наноситься) по подушці при переведенні стрілки.

Частина гостряка від кореня до місця притиснення до рамного рейці відчуває великі бічні навантаження. Щоб допомогти дотепникові чинити опір бічному вигину, його підпирають наполегливими накладками, закріпленими на рамному рейці і упираються в шийку гостряка (див. рис. 5.4, а). Наполегливі накладки кріпляться до рамного рейці двома болтами з овальними подголовками. В залежності від марки перекладу і його типу встановлюють 3 або 4 пари наполегливих накладок (через 500 - 700 мм), а для переказів марок 1/18 і 1/22 - відповідно 11 та 14 пар.

Кореневе кріплення дотепників є одним з найбільш складних і відповідальних вузлів в конструкції стрілок. Пояснюється це тим, що в цьому сайті потрібно забезпечити поворот гостряка (при переведенні стрілки), надійну його зв'язок з рейкою сполучної кривий, постійний зв'язок з рамним рейкою, зберегти незмінну ширину жолоба гостряка в корені. Кореневий вузол повинен мати протиугінними властивостями. 

Відомі багато конструкції кореневих вузлів. В сучасних стрілочних переводах застосовують лише два варіанти кореневих кріплень: вкладышно-накладочное і звичайний подорожній стик при гнучких остряках.
 

Вкладышно-накладочное кореневого кріплення (рис. 5.5) при щільній компонування деталей забезпечує переклад гостряка за рахунок відігнутого кінця накладки. Відігнута половина накладки з боку дотепника. На крайній до вістря болт надіта розпірна втулка, яка впирається в вкладиш і в відігнутий кінець накладки. Відгин кінця накладки досягає 7 - 8 мм.

Недоліком цієї конструкції кореневого кріплення є можливість наповнення брудом (а взимку снігом пазух між гостряком, вкладишем і накладкою. Природно, це ускладнює переклад дотепника. Потрібно утримувати пазуху в чистоті, систематично чистити це місце в кореневому кріпленні. 

Більш прогресивною конструкцією кореневого кріплення є звичайний стик в поєднанні з гнучкими гостряками. Іноді це кореневого кріплення називають накладочным.
 

Гнучкі дотепники являють собою конструкцію, в якій переведення стрілки здійснюється за рахунок вигину дотепника. Очевидно, що легше зігнути більш довгий дотепник. Якщо при вкладышно-накладочном кореневому кріпленні довжина дотепників в перекладах марок 1/9 і 1/11 становить 6515 - 8300 мм, довжина гнучких дотепників (при тих же марках) прийнята 11,0 - 12,5 м, а при марки 1/18 і 1/22 - 16,5 - 18,5 м. Для полегшення вигину раніше в гнучких остряках вирізувалася частина підошви протягом 800 - 900 мм (врівень з головкою). Це ослаблення робилося на відстані 1 - 2 м від кореня.Ослаблену частина гнучкого гостряка розміщували на містку, який кріпився до лафета з допомогою заклепок (рис. 5.6).

З 1985 р. ослаблення підошви дотепників не робиться. При цьому перекладне зусилля зростає незначно, але зате спрощується і здешевлюється виготовлення гнучких дотепників. Збільшується також жорсткість дотепника у вертикальній площині. Не можна забувати про те, що остряковый рейок є більш гнучким, ніж звичайний рейок. Так, наприклад, рейок ОР65 чинить опір вигину у вертикальній площині в 1,76 рази менше, ніж звичайний рейок Р65.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 4531 | Рейтинг: 0.0/0