Понеділок, 06.05.2024, 21:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Улаштування колії в тунелях
Частіше тунельвсього шлях у тунелях має звичайну конструкцію у вигляді рейко-шпальної решітки, покладеної на щебеневий шар завтовшки під шпалой 25 див. Тільки в окремих випадках допускають товщину шару щебеню 20 див. У тунелях довжиною більше 300 м укладають рейки не легше типу Р65. Шпали дерев'яні. Доцільно застосування безстикової колії.

Колійна решітка може укладатися й на бетонній основі також з дерев'яними або залізобетонними шпалами. Така конструкція забезпечує стабільність шляху. Перевагою її є те, що в ній відсутня щебеневий баласт, очищення якого в тунелях складна і трудомістка.Разом з тим висока жорсткість колії при такій конструкції вимагає постановки прокладок і скріплень підвищеної пружності.

За останній час відпрацьовано і проходять випробування кілька конструкцій збірного залізобетонного підрейкової основи, що складається з окремих блоків. Сборность конструкції дозволяє при необхідності замінювати окремі її елементи і насамперед подрельсовые плити, які сприймають найбільші навантаження. Можливе укладання гумових килимів між блоками, що знижує жорсткість конструкції, зменшує вібрацію, а отже, і шум від зустрічних поїздів.

В тунелях не допускається укладання рейок різних типів з перехідними стиками і рубок, оскільки це призводило б до розладів шляху і швидкого виходу рейок, що особливо неприпустимо в такому відповідальному споруді. Рейки пришивають до шпал п'ятьма милицями (три основних та два обшивальних). 

У багатьох тунелях, особливо при підвищеній вологості і на електрифікованих лініях, відбувається корозія рейок і скріплень.

При виконанні выправочных або інших колійних робіт у тунелі треба уважно стежити за тим, щоб не порушити габарит споруди. Для контролю за положенням шляху в оболонку тунелю через кожні 20 м на прямих і 10 м в кривих частинах шляху закладають постійні репери. У кожного репера на стіні тунелю зміцнюють марку, на якій вказують номер репера, відстань до робочої грані найближчої рейки і піднесення над головкою рейки.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1563 | Рейтинг: 0.0/0