Четвер, 02.05.2024, 06:10
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Утримання безстикової колії
Особливість поточного утримання безстикової колії полягає насамперед у тому, що необхідно забезпечити постійне надійне закріплення рейкових плітей до шпал і не допускати істотного зміни довжини плітей при зниженні або підвищенні температури. При виробництві робіт з поточного утримання враховують наявність поздовжніх сил в рейкових плітях, що залежать від зміни температури.

Для надійного закріплення плітей не менше двох разів на рік: навесні та восени, суцільно підкріплюють клемні і закладні болти, одночасно зволожуючи їх різьблення. Стежать за закріпленням стикових болтів у зрівняльних прольотах і клемних болтів на «дихаючих» кінцях батоги. Зусилля затягування клемних болтів повинно відповідати крутному моменту 147 - 176 Н • м. Стикові болти затягують механічним ключем з зусиллям, відповідним крутному моменту 549 - 588 Н • м при рейках Р65 і 441 - 471 Н • м при рейках Р50, або ручним ключем, мають довжину до 1 м.

Постійно приділяють увагу положення колії в плані. На прямих його перевіряють з допомогою бінокля або іншого оптичного приладу. В місцях виявлених відхилень від правильного положення колії в плані вимірюють стріли вигину від хорди довжиною 20 м. Відхилення допускаються не більше 5 мм при швидкостях руху до 140 км/год і 4 мм - при швидкостях понад 140 км/год за умови їх плавного наростання (не більше 1 мм на 1 м протяжений рейкової нитки). Стійкому положенню шляху в плані сприяє нормальний стан баластної призми.Тому стежать, щоб укоси щебеневої призми не обсипалися і крутизна їх не збільшувалася. Не можна допускати зменшення плеча баластної призми менше 25 див.

Температурні поздовжні сили (стискають або розтягують) в рейкових плітях і відповідні їм напруги впливають на стійкість безстикової колії в плані і на цілісність рейкових плітей. Для забезпечення стійкості безстикової колії і збереження цілісності рейкових плітей виробляють розрядки температурних напружень в рейкових плітях. Для цього звільняють рейкові батоги від закріплення проміжними кріпленнями з одночасною заміною зрівняльних рейок і після їх повного подовження (або укорочення) батоги знову закріплюють на шпалах.

Перед виконанням робіт з поточного утримання, пов'язаних з порушенням цілісності рейкових плітей (зміна рейок чи накладок), а також робіт по виправці шляху, рихтування вимірюють температуру рейок і порівнюють її з температурою, при якій рейкова батіг була закріплена. Для швидкості і зручності порівняння температур температуру і дату закріплення пліті записують у книзі форми ПУ-28 і наносять світлою фарбою на шийці рейки з боку осі колії на відстані 5 - 6 м від кінців плітей і на середині батогів.

У спекотні дні температуру рейок вимірюють не менше трьох разів: перед початком роботи, в середині робочого дня і в період від 14 до 16 год, коли температура рейок найбільша. Це дуже важливо, бо показує, чи можна проводити роботи, що впливають на стійкість шляху при такій температурі. Цілий ряд робіт можна проводити тільки в тому випадку, якщо измереннаь температура рейок відповідає температурі закріплення пліті або перевищує її, але не більше ніж на величину, встановлену для кожної з цих робіт (табл. 10.4).
 

Стики в уравнительном прольоті, як правило, розбирають при температурі закріплення плітей. При необхідності цю ж роботу можна проводити при температурі, що перевищує температуру закріплення, але не більше ніж на 20 'С, при цьому слід очікувати зміни зазору на величину до 1 див. 

У всіх випадках, коли вимірювана температура батогів відхиляється від температури закріплення на величину більше, ніж допускається нормами (див. табл. 10.4), не можна виконувати роботи, що порушують цілісність і стійкість шляху, без розрядки температурних напружень в рейкових плітях.

Виходячи з особливостей конструкції безстикової колії роботи по оздоровленню шляху краще проводити навесні і восени, а влітку виконувати тільки невідкладні роботи, переважно в ранкові та вечірні години. При перевірці рейок безстикової колії взимку під час низьких температур особливу увагу приділяють огляду місць зварювання.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3097 | Рейтинг: 0.0/0