Четвер, 02.05.2024, 08:33
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Утримання колії і стрілочних переводів на електрифікованих ділянках з автоблокуванням і електричною централізацією стрілок
Особливості утримання колії та стрілочних переводів на таких ділянках визначаються тим, що колійні рейки виконують роль рейкових ланцюгів і служать зворотним проводом для тягового струму. 

Нормальна робота пристроїв автоблокування істотно залежить від справного стану рейкових кіл. Хороша провідність рейкових ланцюгів знижує втрати електроенергії та забезпечує стійку роботу пристроїв СЦБ.

Бригадири колії, обхідники залізничної колії і штучних споруд (там, де вони є) систематично стежать за справністю рейкових ланцюгів: при щоденних оглядах і двотижневих оглядах спільно з дорожнім майстром. Крім того, щомісяця рейкові ланцюга оглядають дорожній майстер і старший електромеханік СЦБ.

Незатянутые стикові болти або несправні стикові з'єднувачі значно знижують електричну провідність в стиках, погіршуючи нормальну роботу автоблокування. Бригаді поточного утримання необхідно систематично підтягувати болти і стежити за щільним контактом з рейками штепсельних стикових з'єднувачів, за надійністю зварювання мідних з'єднувачів. Виявлені негідні стикові з'єднувачі замінюють.

Найважливішим у змісті таких ділянок є забезпечення роботи кожної рейкової нитки ізольовано одна від іншої, тобто не можна допускати довільного шунтування двох рейкових ниток. Довільне шунтування рейкових ниток призводить до подачі помилкових сигналів. Найбільша небезпека виникає при подачі помилкового сигналу про незайнятості шляхи при наявності на ньому рухомого складу.

Вологий баласт, і особливо забруднений солями, хімікатами, рудним металевим концентратом, сміттям та іншими електро-провідними засорителями, стає токопроводимым і небезпечним для нормальної роботи автоблокування. Враховуючи ці умови, потрібно систематично проводити прибирання засмічувачів, підрізування баластного шару під підошвою рейки з таким розрахунком, щоб просвіт між підошвою рейки і баластом був не менше 30 мм Підрізати баласт треба з ухилом від осі колії до кінця шпал, щоб забезпечувався сток поверхневої води.

Рейкові кола на залізобетонних шпалах з кріпленнями КБ і ЖБ при гарному їх утриманні працюють стабільно, якщо всі елементи проміжних скріплень надійно ізольовані від шпал. При вмісті таких ланцюгів головним є постійне спостереження за справністю ізоляції в скреплениях.

Для точної оцінки опору ізоляції рейкових ниток без порушення роботи автоблокування створений спеціальний вимірювальний прилад ІСБ-1. Вимірювання приладом виробляє механік СЦБ. Питомий опір баласту і шпал для двухниточной рейкової ланцюга має бути не менше 1 Ом на 1 км, а однониточной - 0,5 Ом на 1 км. 

Нормальна робота рейкових ланцюгів порушується також через несправні стикових з'єднувачів. Якщо неможливо виявити несправність стикових з'єднувачів зовнішнім оглядом, то вимірюють напругу з допомогою вольтметра між протилежними рейками через кожні 10 - 15 ланок. У тому місці, де є несправний роз'єм, напруга змінюється не плавно, а стрибком. Потім у зоні можливої несправності вимірюють напругу послідовно на кожній ланці і таким чином визначають пару стиків (у різних рейкових нитках), які мають високий опір.Після цього на кожному з стиків послідовно заміряють напруга за схемою, показаної на рис. 10.8. На стику з несправним стикових з'єднувачем стрілка вольтметра помітно відхилиться.

Для вимірювання електричного опору рейкових стиків застосовують також стыкоизмерители різних типів. Найбільше поширення отримав стыкоизмеритель ЦНДІ-56 для ділянок з постійним тяговим струмом. Він складається з вимірювальної штанги і укріпленого на ній вимірювального приладу.Вимірювання виробляє бригадир колії самостійно або спільно з механіком СЦБ.Останнім часом розроблено універсальний вимірник електричного опору стиків ИЭСС-1М, який можна застосовувати на ділянках з електротягою постійного і змінного струму, а також на ділянках, не обладнаних електротягою. Вимірювання приладом виробляє бригадир колії.

Справність ізоляції ізолюючих стиках перевіряють різними методами. Найбільш простим і досить надійним є застосування (на ділянках з електричною тягою) вольтметра, який приєднують до рейок по обидві сторони стику, як показано на рис. 10.8. Якщо стик неисправлен, ізоляція порушена, то вольтметр покаже нульове або близьке до нуля напруга.

Щоб домогтися надійної роботи електроізолюючі стику, необхідно правильно його зібрати. Зокрема, слід прибирати гострі ребра, задирки, напливи на металевих деталях, а торцеві і бічні ізолюючі прокладки ретельно підганяти до контуру рейок. Після складання таких стиків через 2 - 3 дні підтягують всі болти. Далі в процесі експлуатації це робиться систематично. Шкідливо впливають на нормальну роботу ізолюючих стиків просадки, провисы, а також нерівності, викликані смятием кінців рейок.Стикові і предстыковые шпали дерев'яні для ізолюючого стику підбирають однаковими по висоті і ширині ліжка і ретельно підбивають. Підходи до ізолюючому стику протягом трьох-п'яти ланок в кожну сторону надійно закріплюють від угону.

Два рази в рік, найкраще навесні і восени (в цей час року рейкові зазори постійні), проводять огляди ізолюючих стиків для виявлення дефектних або зношених ізолюючих деталей і заміни їх. В необхідних випадках, але не рідше одного разу в два роки, їх оглядають зі зняттям накладок і заміною пошкоджених або зношених ізолюючих деталей. При оглядах поточних ізолюючих стиків звертають увагу на скупчення металевого пилу від гальмівних колодок в зазорах стиків і негайно видаляють її віничком або волосяною щіткою.

Ізолюючий стик насичений великою кількістю різнотипних ізолюючих і металевих деталей, досить швидко зношуються, тому містити такі стики нелегко. Останнім часом стали застосовувати клееболтовые електроізолюючі стики, які при відносно простій конструкції більш надійно ізолюють рейкові ланцюги і зручні в утриманні.

На стрілочних переводах, обладнаних електричною централізацією, стежать за роботою рейкових ланцюгів, систематично перевіряють стан ізолюючих стиків, ізоляцію стрілочних зв'язкових металевих смуг, сережок стрілочних вістряків, ізоляцію інших з'єднувачів.Контроль за станом та забезпеченням нормальної роботи рейкових ланцюгів на станціях і роздільних пунктах є обов'язком працівників дистанції сигналізації і зв'язку.

Дуже важливо забезпечувати надійне відведення води від стрілочних переводів і особливо з шпальных ящиків, де розташовані робочі та контрольні тяги електроприводів. Навесні і восени цього слід приділяти підвищену увагу, так як скупчилася в ящиках вода при зниженні температури в нічний час може замерзнути і скувати льодом тяги електроприводів. В результаті буде виведена з ладу електрична централізація стрілок і паралізована робота станції.

Стійкій роботі стрілочних переводів, обладнаних електричною централізацією, заважають і такі недоліки в утриманні стрілок, як відсутність достатньої зазору в кінці дотепників і сильна затягування болтів з вкладышно-накладочным кріпленням, відбій рамної рейки, викривлення дотепників, наявність «накатів» на голівці рамної рейки. На стрілочних переводах з гнучкими гостряками часто заважає нормальній роботі неправильне регулювання переказних пристроїв.

Стрілочні переводи з ЕЦ повинні міститися в чистоті. Зокрема, кореневі кріплення, стрілочні подушки повинні мати гладку поверхню, в теплу пору року їх змащують мазутом, розведеним гасом. 

При виконанні робіт чи під час промірів колії та стрілочних переводів застосовують вимірювальні прилади, що мають надійну електроізоляцію. Відсутність ізоляції в шаблонах або інструменті, які одночасно розташовуються на обох нитках шляху, призводить до шунтування рейкових ланцюгів і порушення роботи автоблокування.

Більшість робіт з поточного утримання стрілок, наприклад заміну металевих частин, перешивку рамних рейок, пов'язаних з порушенням дії електричної централізації стрілок, виробляють тільки в присутності електромеханіка СЦБ.
 

При одиночній заміні рейок до початку роботи паралельно сменяемому рейці укладають обхідні перемички з мідного проводу (рис. 10.9) перерізом не менше 120 мм2 при постійному тяговому струмі і 50 мм2 при змінному струмі. Перед заміною рейки изолирующем стику встановлюють поперечні перемички таким чином, як показано на рис. 10.10.
 

Одиночна заміна рейок одночасно на обох рейкових нитках без зняття напруги в контактній мережі забороняється. 

Рихтуя шлях, не можна допускати довільних сдвижек, не враховують зміщення шляху по відношенню до опор контактної мережі і контактного проводу. При подъемке шляху необхідно стежити за тим, щоб висота підвіски контактного проводу над головкою рейок постійно зберігалася не менш 6250 мм на станціях і 5750 мм на перегонах.

Регулювання зазорів повинна проводитися без розриву колії зі збереженням приварених стикових, междурельсовых і междупутных стикових з'єднувачів і заземлень. При розгоні в місцях розриву рейкової пліті замість стикових з'єднувачів потрібно встановити тимчасові «обвідні» перемички, довжина яких дозволяє робити розрив до 200 мм.

Роботи поточного утримання колії, які порушують цілісність пристроїв контактної мережі або габаритні відстані до цих пристроїв, повинні узгоджуватися з керівниками ділянки енергопостачання та виконуватись у присутності працівників дільниці енергопостачання або за їх участю.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3337 | Рейтинг: 0.0/0