П`ятниця, 19.04.2024, 07:06
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Утримання стрілочних переводів
Стрілочні переклади будь-яких конструкцій систематично оглядають і перевіряють працівники колійного господарства, а у встановлені терміни - комісії у складі працівників станції, дистанції колії, сигналізації та зв'язку. При оглядах проміряти елементи стрілочного переводу. Бригадири колії, дорожні майстри, інші працівники дистанції колії здійснюють контрольні проміри на стрілочних переводах.Ширина колії в місцях промірів повинна відповідати встановленим нормам (див. табл. 5.2).

Перевіряючи стрілочні переводи, заміряють ширину жолобів в коренях дотепників, в хрестовинах (гострих і тупих) і на відводах усовиков і контррельсов (див. рис. 5.8 і 5.17). 

При перевірці ширини колії на хрестовині вимірюють відстань між робочою гранню контррельса і серцевиною хрестовини, яке повинно бути не менше 1474 мм, відстань між робочою гранню контррельса і робочою гранню усовика, яке повинно бути не більше 1435 мм

Одночасно з перевіркою ширини колії перевіряють і стан стрілочного переводу по рівню. Поверхні катання рамних рейок, вістряків та хрестовин повинні перебувати на одному рівні. Допустимі відхилення за рівнем встановлені +-4 мм
 

Періодично вимірюють знос металевих частин стрілкових переводів. Він не повинен перевищувати встановлені норми, зазначені в табл.10.2 і 10.3. Методи вимірювання зносу описані в главі 9. Величина допустимого бічного зносу контррельсов в їх прямої частини визначається шириною жолоба між рейкою і контррельсом. Якщо ширина жолоба досягла граничної величини, то контррейка замінюють.

Дотепники і осердя хрестовин, які мають викришування на глибину 2 - 3 мм протягом, не перевищує допустимих величин (див. табл.10.2), зачищають (обпилюють). При обпилюванні выкрошенной частини на остряке йому надають таку форму, при якій виключається можливість вкочування гребеня колеса на вістрі.
 

Всі перевідні бруси систематично і ретельно підбивають, щоб забезпечити равноупругое підставу по всьому перекладу.

Зазор між стрілочними подушками і підошвою дотепника допускається не більше 1 мм і то за умови, що в завантаженому стані пониження дотепника відносно рамної рейки буде менше 2 мм. Особливо ретельно підбивають бруси біля кореня дотепників і під хрестовиною, так як в цих місцях в результаті підвищеного впливу коліс рухомого складу відбувається отрясение брусів, утворюються виплески та інші розлади шляху.

На стрілочних переводах часто змінюється положення рейкових ниток за напрямком у плані в зонах дотепників і хрестовин, тому ці місця потрібно вчасно перевіряти і рихтувати, а іноді і перешивати.

Перекладні криві при укладанні стрілочних переводів встановлюють за проектним ординатам, за яким потім в процесі експлуатації перевіряють плавність цих кривих. Величини проектних ординат для зручності перевірки їх дотримання наносять на внутрішній поверхні шийки рейки прямого напряму. При перевірці плавності перевідної кривої бригадир колії заміряє метром ординати кривій і порівнює їх з проектними, встановлюючи, таким чином, відхилення в положенні перевідної кривої. При виявленні відступів їх усувають перешивкой шляху. Допускаються відхилення від норм +-2 мм.

Постійно стежать за зниженням дотепника відносно рамної рейки і щільним приляганням гостряка до рамного рейці. При зниженні дотепника відносно рамної рейки більш ніж на 2 мм виникає утруднення в наплив колеса з гостряка на рамний рейок при пошерстном русі, а це може призвести до распиранию колії і сходу рухомого складу. 

При вимірі зниження дотепника спеціальним шаблоном (див. главу 9) до заміряній величині зниження дотепника додають величину можливого зазору (провисання) між гостряком і стрілочними подушками, на які він спирається, так як при проході рухомого складу дотепник опуститься на величину цього зазору.

Щільне прилягання гостряка часто заважають з'являються в процесі експлуатації напливи металу на головках рамних рейок і вістряків (накати), які іноді досягають 5 мм. Вони істотно впливають і на викришування дотепника. Тому їх видаляють ще в початковій стадії, коли вони досягають 1,5 - 1 мм, а на хрестовинах - 0,5 - 1 мм Щільність прилягання гостряка до рамного рейці при замкнутому положенні дотепника перевіряють за допомогою перекидання балансу на протилежну сторону.Можливий просвіт між внутрішніми поверхнями головки рамної рейки і гостряка проти першої переказний тяги повинен бути менше 4 мм, Щільність прилягання притиснутого гостряка на стрілочних переводах, обладнаних ЕЦ, перевіряється спеціальним шаблоном з набором пластин різної товщини. При товщині пластини 4 мм і більше, затиснутою між гостряком і рамним рейкою проти першої тяги, стрілка не повинна давати контролю перекладу. Одночасно потрібно стежити за щільним обпиранням решті частини гостряка на наполегливі накладки.Просвіт між завзятими накладками і поверхнею шийки дотепника допускається не більше 1 мм для стрілок, що розташовані на головних коліях, і не більше 2 мм - для стрілок на приймально-відправних та інших шляхах.

Крок дотепника - відстань між бічною робочою гранню головки рамної рейки і неробочої гранню дотепника - вимірюють проти першої тяги. Величина кроку прийнята 152 мм з допусками від +8 до - 2 мм; на стрілках, обладнаних електроприводом, дозволяється мінімальний крок дотепника 147 мм за умови, що жолоб між рамним рейкою і відведеним гостряком буде не менше 65 мм.

Дотепники стрілочних переводів повинні бути надійно з'єднані. Роз'єднання дотепників приводить до сходу рухомого складу, тому болти, що з'єднують сережки дотепників з тягами, а також болти, що з'єднують переказні тяги зі стрілочними, обов'язково обладнують шплінтами. 

Стрілочні переводи та прилеглі до них ланки колії повністю закріплюють від угону. Не можна допускати викрадення дотепника відносно рамної рейки, викрадення одного рамної рейки відносно іншого, більш ніж на 20 мм на нецентралізованих стрілочних переводах, а на централізованих він взагалі неприпустимий.

При укладанні стрілочних переводів з гнучкими гостряками і їх поточне утримання постійно забезпечують строго прямолінійне положення рамної рейки прямого напряму. Відстані між відведеним гостряком і рамним рейкою, прилягання вістряків до рамним рейках і наполегливою накладкам регулюють стяжними муфтами стрілочних тяг. Крок правого дотепника і крок лівого дотепника повинні бути рівні. Регулюють крок підгонкою переказний тяги і стяжний муфтою першої робочої тяги.Регулювання проходить успішно, якщо стрілка добре виправлено в профілі і плані, робочі поверхні очищені і змащені, а болти щільно затягнуті.

Постійно стежать за болтами, які закріплюють рамний рейок в упорках стрілочних черевиків і дотепник на кореневому містку.Наполегливі накладки завжди повинні бути щільно затягнуті. Муфти розрізних тяг затискають контргайками, а різьбове з'єднання заливають олійною фарбою. 

Виявлені відступи від норм утримання по ширині колії, рівня, від правильного положення руху в плані й інші несправності, що загрожують безпеці руху поїздів, негайно усувають, а інші несправності усувають в плановому порядку з призначенням точних термінів і відповідальних осіб.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 6001 | Рейтинг: 0.0/0