Вівторок, 07.05.2024, 21:58
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Утримання та охорона переїздів
Від працівників дистанцій колії, сигналізації та зв'язку потрібна постійна пильність у змісті пристроїв переїздів та в організації правильної їх охорони з тим, щоб забезпечити безпеку рухаються з великою швидкістю поїздів і автотранспорту.

Необхідно постійно утримувати в справному стані попереджувальні знаки, встановлені перед переїздом, як на дорозі, так і на автодорозі. Особливий контроль здійснюють за габаритними воротами на електрифікованих лініях. Це істотно у зв'язку з необхідністю виключити дотик транспорту до контактного проводу. У разі несправності шлагбаумів, настилу, огорожі, габаритних воріт, попереджувальних знаків їх невідкладно ремонтують або замінюють новими. Під час заміни настилу оглядають рейки, скріплення, шпали, що знаходяться під настилом.Виявлені непридатні шпали, елементи скріплень замінюють до укладання нового настилу. Одночасно замінюють і забруднений баласт.

Не можна допускати скупчення води на переїзді в межах настилу, а також в районі переїзду у водопропускних труб. Труби та кювети повинні утримуватися в такому стані, щоб у будь-який час вони могли безперешкодно пропустити воду. Підходи до настилу переїзду, настил і жолоба у робочих рейок слід постійно утримувати в чистоті.

Охоронювані переїзди знаходяться під наглядом чергового по переїзду, який стежить за нормальною роботою шлагбаумів,як основних, так і запасних, за правильною роботою автоматики і особливо оповестительной сигналізації, своєчасно попереджувальним звуковим і світловим сигналами чергового по переїзду і водіїв автотранспорту про наближення поїзда. Після проходу поїзда він оглядає переїзд, звертаючи особливу увагу на стан настилу і жолобів в контррельсах.Черговий по переїзду закріплює ослаблі болти і протиугонні, очищає шлях від снігу та трави, забирає з колії сторонні предмети, оправляє баластну призму протягом 50 м у кожний бік переїзду. На переїздах з інтенсивним рухом поїздів і автотранспорту порядок утримання колії та інших облаштувань встановлює начальник дистанції колії.

Для створення нормальних умов роботи по забезпеченню безпеки руху транспорту для чергового по переїзду влаштовують зручне приміщення з круговим оглядом для спостереження за придатними до переїзду поїздами і автотранспортом. Приміщення переїзного поста обладнується щитами керування і контролю за роботою автоматичної сигналізації. Управління електричними і механічними шлагбаумами розташовується, як правило, на терасі посту.

В будівлі переїзного поста на видному місці поміщають виписки з розкладу руху поїздів, настінні годинники, графік чергування по переїзду, Журнал прийому і здачі чергування та огляду пристроїв на переїзді, Інструкцію з улаштування та обслуговування переїздів, аптечку, два жезла регулювальника і свистки.

На переїзді також зберігаються інструмент та інвентар, необхідні для утримання переїзду, справні сигнальні приналежності: по одному переносному сигналом зупинки і по одному сигнального ліхтаря на кожен шлях, запасний ліхтар та запасний переносний червоний щит, коробка петард, в якій повинно бути 6 або 12 петард в залежності від числа шляхів. 

Черговий по переїзду при собі постійно повинен мати коробку з шістьма петардами, сигнальний ріжок, ручної свисток, два сигнальних прапора в чохлах вдень та сигнальний ліхтар вночі.

У настилу усередині колії влаштовують металеві трубчасті гнізда для установки переносних сигналів. 

Будівля поста обладнують прямим телефонним зв'язком з черговими по станціях, що обмежує перегін, на. якому знаходиться переїзд. Нерідко обладнують радіозв'язок для переговорів не тільки з черговими по станції, але і з поїзними машиністами. Переїзди в нічний час повинні бути достатньо освітлені.

Особливо важкі громіздкі вантажі можуть перевозитися через переїзд з дозволу начальника дистанції колії. При цьому дотримуються певні заходи, що забезпечують безпеку.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 2135 | Рейтинг: 0.0/0