Четвер, 02.05.2024, 09:07
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Відновлення цілісності рейкової пліті безстикової колії
Виявивши тріщину в рейкової пліті або наскрізний поперечний злам з зазором до 25 мм, виробляють короткострокове відновлення батоги щоб не припиняти рух поїздів. Для короткострокового відновлення рейкової пліті її кінці в місці зламу перекривають типовими накладками, міцно стискають їх спеціальними струбцинами і дозволяють рух поїздів зі швидкістю не більше 25 км/год на термін не більше 3 ч. За місцем пошкодження протягом цього періоду безперервно спостерігає бригадир колії або спеціально проінструктований досвідчений монтер колії. Роботами з короткострокового відновлення керує бригадир колії.

Не дозволяється ставити накладки, прикріплені струбцинами, якщо тріщина або злам викликані дефектами ПОКЛИК.2; ЗОГ.2; 50.2; 52.2; 56,3; 60.2 і при виявленні двох дефектів, розташованих на відстані менше 25 м.

Внутрішнє пошкодження рейкової пліті за дефекту 21.2, виявлене дефектоскопом і не перевищує 30% перерізу головки, можна перекривати шестидырными накладками, закріпленими повним комплектом стиків болтів. Після закріплення поїзда пропускають без обмеження встановленої швидкості. Це місце повинно щоденно оглядатися і періодично перевірятися дефектоскопом з метою спостереження за розвитком тріщини.

Одночасно з короткочасним відновленням батоги бригада підвозить до місця зламу рейок відповідного типу, зносу і довжини. Довжина рейки вибирається менше стандартної - від 8 до 11 м. Така довжина рейки зручна тим, що згодом при остаточному відновлення батоги зварюванням можливо вирізати з неї шматок з болтовими отворами і вварить в батіг рейок стандартної довжини.

Місце першого пропилу вибирають на відстані не менше 1 м від краю дефекту або зламу і не менше 3 м до найближчого зварного стику. Місце другого пропилу визначається довжиною обраного рейки, до якої додають величини двох зазорів у стиках по 3 - 4 мм влітку в жарку погоду.

При низьких температурах місце другого пропилу намічають після того, як обидва кінця батоги укоротити. При високій температурі, коли рейкова батіг стиснута, полотно рельсорезного верстата після невеликого заглиблення, як правило, заклинюється. Щоб уникнути цього газозварюванням вирізають і видаляють з батоги невеликий шматок рейки довжиною 100 - 200 мм разом з дефектом. У результаті кінці рейкової пліті під впливом температурних сил подовжуються, знімаючи напругу в батоги, і заклинювання полотна рельсорезного верстата не відбувається.

 Роботи з тимчасового відновлення рейкової пліті проводяться бригадою поточного утримання під керівництвом шляхового майстра. Склад бригади: 6 монтерів шляху, газозварник і бригадир колії.

Після огородження місця роботи сигналами зупинки і установки обхідний перемички газозварник за вказівкою дорожнього майстра вирізає невеликий шматок рейки разом з дефектом. Потім дорожній майстер наносить на шийці рейкової пліті ризики пропилів. Два монтери встановлюють рельсорезные верстати на місце пропилів і обрізають рейок. В це. час 4 інших монтера шляху знімають клемні болти і клеми на всьому протязі вирізуваного рейки.

Закінчивши пропили, монтери шляху, кожна на своєму кінці батоги, просвердлюють болтові отвори. Потім 6 монтерів шляху выкантовывают вирізаний дефектний рейок і насувають на це місце новий рейок. Після укладання нового рейки 2 монтера шляху встановлюють накладки і сболчивают стики чотирма болтами, а 4 монтера встановлюють клеми і загвинчують гайки клемних болтів, зварювальник приварює стикові з'єднувачі і знімає обхідну перемичку. Бригадир колії перевіряє шлях по ширині колії та рівнем.Якщо немає відступу від норм, то за вказівкою дорожнього майстра знімають сигнали зупинки, і поїзди пропускають по рейковій пліті з установленою швидкістю. Потім 2 монтера шляху встановлюють у стиках відсутні болти, а решта монтери шляху підтягують гайки клемних болтів на знову укладеному рейці. Після постановки всіх болтів монтери шляху прибирають відрізані шматки рейок, матеріали, інструменти і заправляють баластну призму.

Якщо не потрібне зняття напруги в батоги, то попередня вирізка шматка рейки не потрібна, і в бригаду не включається газозварник.

Якщо злам або тріщина в рейкової пліті відбулися по дефектам 20.1-2; 21.1-2; ПОКЛИК.1-2; ЗОГ.1-2; 50.1-2; 52.1-2; 55; 60.1-2, то вирізають повністю весь рейок разом зі зварними швами і зоною впливу зварювання на рейки.

Таке тимчасове відновлення батоги не відповідає вимогам нормальної експлуатації шляхи і тому необхідно в найкоротший термін відновити цілісність батоги зварюванням.

 Остаточне відновлення рейкової пліті виробляють з допомогою пересувної рельсосварочной машини ПРСМ, обладнаної головками До 155, До 255 або До 355.

Рейкову батіг зварюють, як правило, в розрахунковому інтервалі температур, встановленому для цієї батоги. При необхідності зварювання можна виконати і при температурі за межами цього інтервалу, але не нижче - 10'С. У цьому випадку після зварювання з настанням розрахункових температур обов'язково проводять розрядки температурних напружень в цій рейкової пліті. На час робіт з відновлення рейкової пліті видається попередження про обмеження швидкості руху поїздів до 25 км/ч.

Для виконання робіт по ввариванию в батіг стандартного (12,5 м) рейки перед «вікном» виконують такі підготовчі роботи. Підвозять рейок довжиною 12,5 м того ж типу без болтових отворів з незакаленными кінцями і має однакову висоту по зносу з лежачою в дорозі батогом; на кожних двох шпалах з трьох послаблюють на 3 - 4 обороту гайки клемних болтів короткої частини изломавшейся батоги. У місці зварювання баласт з шпального ящика видаляють на глибину 30 див. Це дозволить зняти видавлений метал і відшліфувати нижню частину підошви рейки. Іноді зрушують шпалу.

Після надання «вікна» замінюють зрівняльний рейок довжиною 12,5 м, що примикає до короткої частини изломавшейся батоги на укорочений 12,42 м і з допомогою разгоночного приладу переміщують коротку частину батоги на 80 мм у бік утворився розрив. Після цього видаляють рейок, покладений при тимчасовому відновлення батоги та відпилюють кінці рейкової пліті з болтовими отворами з таким розрахунком, щоб можна було укласти підготовлений для зварювання рейок довжиною 12,5 м.Шийки на кінцях зварюваних рейок повинні бути зачищені до металевого блиску з тим, щоб забезпечити достатній електричний контакт з губками зварювальної машини.

Після закінчення цих робіт машина ПРСМ підходить до першого зварюваного стику. Зварювальну головку машини встановлюють над ним, зварюють батіг з рейкою і обробляють перший стик, обрубуючи грат, поки він не охолов. Так як при зварюванні одного стику відбувається оплавка кінців рейок розміром 40 мм, то до зварювання другого стику коротку частину батоги за допомогою разгоночного приладу підтягують до дотику з торцем ввариваемого рейки, після чого машина переміщається з перехідного містка до другого стику і зварює з рейкою другу частину батоги.При відсутності перехідного містка необхідно зачекати 10 хв і переїхати через зварений перший стик. По закінченні зварювання другого стику знімають грат, шліфують поверхню по всьому периметру перерізу рейки, а машину відправляють на станцію.

Нерівності в місцях зварювання не повинні перевищувати 0,3 мм. Одночасно по закінченні зварювання видаляють укорочений (12,42 м) і ставлять на місце раніше вилучений зрівняльний рейок (12,50 м), приварюють стикові з'єднувачі, довертывают гайки клемних болтів і виконують інші роботи. Зварені стики перевіряють ультразвуковим дефектоскопом і перегін відкривають для руху перших поїздів зі швидкістю 40 км/ч. Після обкатки поїздами довертывают гайки клемних і стикових болтів і дозволяють потягам слідувати з установленою швидкістю.

Якщо рейкова батіг не підтягується, а зварюється з попереднім місцевим вигином, то в підготовчий період примыкаемую рейкову нитку звільняють від закріплення на кожних двох шпалах з трьох в зоні ввариваемого рейки і на прилеглій до нього ділянці протягом 40 - 50 м. Після закриття перегону видаляють рейок, покладений при тимчасовому відновлення, і роблять вирізи в батоги для ввариваемого рейки з урахуванням додаткової оплавки кінців рейок при зварюванні розміром 80 мм.Обрізану і звільнену від закріплення рейкову нитку згинають горизонтально з тим, щоб поєднати торці ввариваемого рейки і батоги. Після зварювання таким способом заключного стику стріла вигину зменшується. При кінцевій стрілу вигину 15 см і більше після охолодження протягом 10 хв зварного стику рейкову батіг випрямляють і закріплюють на всіх шпалах. Після закінчення всіх робіт шлях відкривають для руху поїздів зі встановленою швидкістю.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3130 | Рейтинг: 0.0/0