Четвер, 25.04.2024, 07:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Вимоги до земляного полотна
Залізничний шлях підрозділяють на земляне полотно, верхня будова та штучні споруди. Коли проектується, а потім будується залізниця, залежно від поздовжнього і поперечного обрисів місцевості доводиться споруджувати земляне полотно у вигляді насипів, виїмок, полунасыпей, полувыемок, полунасыпей-полувыемок і нульових місць. Елементи земляного полотна в місці переходу насипу у виїмку показано на рис. 1.1.
 
Елементи земляного полотна в місці переходу насипу у виїмку

Земляне полотно повинно бути міцним і стійким. Це означає, що в процесі експлуатації воно не повинно змінювати форму, мати просадки, зсуватися, обвалюватися. Для забезпечення міцності і стійкості земляного полотна його проектують і будують з урахуванням властивостей застосовуваних грунтів та місцевих умов (топографії, клімату, можливості землетрусів і т. д.). 

До звичайним, найбільш поширеним, застосовуваним для будівництва земляного полотна належать піщані і глинисті грунти. Рідше використовуються крупноуламкові і скельні грунти.

Піщані грунти, як правило,- найкращий матеріал для земляного полотна. Вони добре пропускають воду, при зволоженні не стискуються, тобто є непросадочными. Зчеплення частинок із збільшенням вологості спочатку зростає, а потім падає.

Глинисті грунти складаються з дуже дрібних частинок (розміром менше 0,005 мм). При зволоженні вони можуть переходити в пластичне (навіть текучий) стан; здатні до утворення безодень, погано пропускають і віддають воду. Їх підрозділяють на супіски, суглинки і глини з відповідним вмістом глинистих частинок 3 - 10, 10 - 30, 30 - 60 % і більше. Інша їх частина являє собою піщані і пилові частинки. 

Крупнообломочными ґрунтами є щебенево і дресвяный. До скельних ґрунтів відносять граніти, базальти, діорити і ін, а до полускальным - мергелі, доломіти, гіпси.

До грунтів, що володіє специфічними властивостями, відносять лес, лесовидні ґрунти, солончаки і солонці, такыры, чорнозем, торф, мул. Всі ці ґрунти при зволоженні різко втрачають стійкість і несучу здатність. Потрібні спеціальні заходи, щоб забезпечити нормальну роботу земляного полотна, спорудженого з цих грунтів. Торф, мул і деякі інші грунти для земляного полотна не застосовуються.

В процесі експлуатації стежать за справністю як самого земляного полотна, так і споруд, що відносяться до нього, та одежу укосів.Досягнення стійкості забезпечується багатьма заходами: ущільненням грунтів, зведенням підтримують споруд, застосуванням спеціальних одягу або укріплень грунтів.

Для того щоб міцність і стійкість земляного полотна зберігалися в будь-яких кліматичних зонах, при будь-яких змінах погоди, необхідно огороджувати земляне полотно в першу чергу від руйнівної дії води, яка є основною першопричиною хвороб і деформацій земляного полотна. Вона може розмивати грунт під час злив або після бурхливого сніготанення, насичувати пори грунту настільки, що він втрачає міцність і іноді розповзається, як тісто або сметана. Підземна вода може викликати просадки, безодні і інші деформації або пошкодження земляного полотна.Ось чому справедливо вимога про те, щоб земляне полотно було забезпечено справними і постійно діючими водовідводами.

Особливі вимоги до улаштування та утримання земляного полотна виникають в складних випадках: при його розташуванні на вічній мерзлоті (наприклад, в районі Баму), заплавах річок, морських узбережжях, в гірських районах, де бувають обвали, снігові лавини, обвали, в районах землетрусів і т. д. 

Важливою вимогою до улаштування та утримання земляного полотна є захист її від руйнівних сил природи: температурних змін, коли грунти то промерзають, то відтають; дії вітрів, выдувающих сипучі і пилуваті ґрунти; вивітрювання гірських порід і т. д.

При виконанні всіх перерахованих вимог домагаються довговічності земляного полотна при мінімальній витраті коштів на його утримання.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 7004 | Рейтинг: 0.0/0