Четвер, 02.05.2024, 09:47
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Виправка і рихтування колії та стрілочних переводів із застосуванням машин
Висока грузонапряженность, потужні типи верхньої будови колії вимагають підвищеного технічного рівня поточного утримання колії. Досягти цього можна шляхом широкого впровадження машинизированного способу поточного утримання. Роботи з застосуванням важких колійних машин виконуються в технологічні «вікна» або спеціально надані, а також у «вікна», що виділяються для капітального ремонту колії. Виправку колії виробляють із застосуванням машин ВПР-1200, ВПРС-500 і ВП0-3000, а виправку стрілочних переводів - тільки з застосуванням ВПРС-500.

Перед початком виправки колії або стрілочного переводу машинами ВПР-1200, ВПРС-500 визначається висота подъемки. Висоту подъемки місцевої осідання може визначити інженер-технолог машини, а якщо шлях необхідно підняти на певні позначки, то вони визначаються на підставі даних нівелювання шляху, виконаної інженером дистанції колії.

Висота подъемки при поточному утриманні в основному коливається від 5 до 10 мм і на осідання до 20 - 30 мм.

При підбиття колії машиною ВПР-1200 висота подъемки залежить не тільки від величини відступів за рівнем або осідань, але і від стану баластного шару. Якщо баластова призма (щебенева) слабо ущільнена і мало забруднена (по дорозі після ремонту пропущено до 10 млн. т вантажу), то підбійки машини підбивають шпали при будь-якій висоті подъемки і навіть без подъемки. Якщо щебеневий баласт сильно ущільнений і забруднений, то в цьому випадку для ефективної роботи подбоек машини необхідна подъемка колійної решітки не менш ніж на 25 - 30 мм.При такому стані баластного шару неможливо застосовувати машину ВПР-1200 на виправці окремих дрібних осідань, відступів за рівнем або невеликих перекосах, так як при підбиття шпал на місцях цих несправностей утворюються «горби» заввишки до 25 мм з дуже крутими відводами, які доводиться уположивать вручну. Ця ж риса властива і машиною ВПРС-500.Виходячи з цього у всіх випадках стрілочні переводи машиною ВПРС-500 підбиваються суцільно, а при виправку колії машиною ВПР-1200 при ущільненому і забрудненому баласті потрібно вибирати ділянки шляху протягом не менше 200 м з подъемкой решітки на 25 - 30 мм, а ще краще, якщо підбиття ведеться суцільно по всьому кілометру або ділянки шляху. При суцільній виправці (підбиття) досягається висока точність постановки ниток за рівнем, гарне вирівнювання осідань і рівномірна на всьому протязі підбиття шпал.Наявний досвід застосування важких машин показує, що якість виправки та підбиття шляху залежить в основному від ступеня забруднення баласту. Одночасно необхідно зазначити, що підбитий машиною шлях швидше розбудовується в стиках (особливо при наявності нерівностей на поверхні катання рейок в зоні стику). Тому при підбиття доцільно стикові і предстыковые шпали підбивати з подвійним обтисненням робочими органами машини. На отрясенных стиках, як правило, після підбиття необхідно додавати баласт у шпальные ящики.

Для створення равнопрочности і стабільності шляху в комплексі подбивочных машин необхідно мати балластно-ущільнювальні машини. На жаль, таких машин майже немає, лише на Московській дорозі застосовуються машини, створені на базі ШПМ-02, у яких замість подбоек встановлені змінні ущільнюючі черевики. За даними служби колії Московської дороги застосування машини ШПМ-02 зі знімними ущільнювальним башмаками в комплексі з машиною ВПР-1200 дає гарні результати, та це і зрозуміло, так як в цьому випадку цикл виправки та підбиття виходить завершеним.Відомо, що найпоширенішими машинами на дорогах є ВПО-3000, які найчастіше застосовуються на поточному утриманні при суцільній планово-попереджувального виправку колії, тому нам хотілося трохи детальніше зупинитися на технології застосування цієї машини на поточному утриманні колії.

Виправку колії машиною ВПО-3000 ведуть суцільно по всьому кілометру або кількох кілометрів. Організація робіт по виправку колії на щебеневому баласті з застосуванням машини ВПО-3000 є характерною і для інших розглянутих вище машин.

Роботи за виправку колії із застосуванням цієї машини діляться на підготовчі, основні і заключні (в основному оздоблювальні). Під час підготовчих робіт виконуються заміна дефектних рейок, скріплень, шпал, противоугонов, очищення щебеню в місцях виплеск, регулювання зазорів у стиках, очищення рейок і скріплень, а також поверхні щебеневої призми від засмічувачів і мазуту, зачистка задирок на дерев'яних шпалах, видалення за габарит матеріалів верхньої будови і інші супутні роботи.

Основні роботи складаються з підготовки місця для зарядки машини, зняття флювіальних карток на дерев'яних або регулювальних прокладок на залізобетонних шпалах, виправку колії машиною і поповнення при необхідності баласту.

До опоряджувальних робіт належать часткова виправка колії ручними электрошпалоподбойками, рихтування шляху, підгонка противоугонов, заправка баластної призми, добивка милиць, прибирання матеріалів та інші роботи.

Якщо на ділянці ремонту є переїзд (або переїзди), тоді під час підготовчих робіт знімається настил (із заміною на тимчасовий), а при оздоблювальних роботах укладається постійний настил на переїзді.

Виправку колії машиною ВПО-3000 ведуть з подъемкой колійної решітки магнітами на висоту 30 - 70. мм. Це вимагає додавання баласту на кожен кілометр до 300 м'. Баласт вивантажується по кінцях шпал до і після проходу машини.

Машина ВПО-3000 застосовується на всіх видах баласту, причому найбільш ефективна її робота на баластах з забрудненням у шпальных ящиках не більше 15Я. Найбільш раціональна швидкість машини під час роботи 1,5 - 2 км/год. При меншій швидкості збільшується випинання баласту в шпальные ящики, а це призводить до того, що в подальшому необхідно робити вручну підрізання баласту під підошвою рейки і знижується вироблення машини у «вікно», при більшій швидкості погіршується якість підбиття шпал.

Продуктивність машини ВПО-3000 в 3 - 4 рази вище, ніж ВПР-1200, але точність виправки колії по рівню і в плані нижче, ніж у машини ВПР-1200, а також і ступінь ущільнення баласту під шпалами. Тому остаточна виправка і рихтування після роботи машини ВПО-3000 потребує більше затрат праці монтерів шляху.

Однією з особливостей організації поточного утримання колії із застосуванням машин є регулярне та своєчасне надання технологічних «вікон» для роботи машин на перегонах. Для виконання накопичених обсягів робіт з поточного утримання на ділянках з високою грузонапряженностью - 50 млн. т км брутто/км в рік і більше - вимагається надання щоденних «вікон» тривалістю 2 ч.Це доведено проведеними дослідженнями ВНИИЖТа і практикою змісту шляху, причому при виконанні аналогічних робіт із застосуванням ручних механізмів та інструменту потрібно видавати таку кількість попереджень про обмеження швидкості, при яких втрати пропускної здатності навіть на 5% більше, ніж при наданні технологічних «вікон».

Роботи з поточного утримання станційних шляхів з застосуванням колійних машин, як правило, проводяться на закритій для руху поїздів шляху.

Для виправки стрілочного переводу машиною ВПРС-500 також потрібно «вікно» 1,5 - 2 ч. Порядок надання «вікон» на перегонах, закриття шляхів на станціях визначається спільно керівними працівниками руху відділення дороги і дистанцій колії з урахуванням конкретних експлуатаційних умов, обсягів робіт і кількості застосовуваних .машин.

Застосування колійних машин на поточному утриманні колії дозволить різко збільшити обсяги планово-попереджувальних робіт насамперед на ділянках з простроченими ремонтами, які особливо потребують суцільної виправку, підбиття і рихтування шляху, заміни непридатних деталей скріплення, змащення і підкріпленні болтів, приведення в порядок баластної призми та ін.

Перехід на машинизированный спосіб робіт з поточного утримання колії з відповідною зміною існуючих структурних форм дозволить підвищити рівень механізації поточного утримання, продуктивність праці, стабільність і равноупругость шляху, якість змісту і надійність шляху.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 3500 | Рейтинг: 0.0/0