Неділя, 19.05.2024, 10:45
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Загальні заходи безпеки при роботах з поточного утримання колії на перегонах і станціях

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ З ПОТОЧНОГО УТРИМАННЯ КОЛІЇ

Поточне утримання колії проводиться в перервах між поїздами, а це пов'язано з підвищеною небезпекою для працюючих і вимагає від них особливо чітких дій по своєчасному сходу з колії. Крім того, шляховики працюють під відкритим небом, при несприятливих кліматичних умовах, часто погіршують видимість і чутність.

Більшість нещасних випадків з тяжкими наслідками відбувається з-за наїзду рухомого складу на працюючих, особливо при пропуску поїзда по сусідній колії. Найчастіше це є результатом порушення діючого порядку виробництва та огорожі колійних робіт.

Основою попередження травматизму в колійному господарстві є постійне вдосконалення організації праці, чіткість і злагодженість в роботі всередині свого господарства і з іншими службами, зміцнення трудової і виробничої дисципліни.

Загальні заходи безпеки при роботах з поточного утримання колії на перегонах і станціях

Забезпечення безпечної роботи монтерів шляху в бригаді поточного утримання покладається на бригадира колії.

До виходу на роботу керівник зобов'язаний перевірити справність інструменту, машин, механізмів і сигнальних приладдя, переконатися в дії виданого попередження на поїзди.

Перед початком робіт бригадир зобов'язаний проінструктувати всіх монтерів шляху за правилами безпеки в умовах майбутньої роботи, ознайомити з безпечними прийомами при виконанні цієї роботи, вказати місця і порядок сходження з колії перед наближається поїздом або вагонами, скачуються з гірки і наступними з маневровими локомотивами.

Під час роботи бригадир колії або будь-який інший керівник робіт стежить за тим, щоб на місці робіт інструмент і механізми не заважали пересуванню монтерів шляху, а нові і старі матеріали були правильно складені і не заважали монтерам швидко зійти з колії при наближенні поїзда. Керівник робіт стежить за наближенням поїздів і своєчасно подає команду про підготовці шляху для пропуску поїздів і відхід з монтерів шляху.

Після інструктажу монтери колії можуть слідувати до місця роботи. Робочий одяг монтерів не повинна обмежувати їхнього руху, а головний убір зменшувати видимість або чутність. Поверх одягу надівається помаранчевий жилет.

Шляховий інструмент, який видається монтерам колії, має бути справним, мати дерев'яні ручки з міцного дерева, добре остроганные і відшліфовані, без задирок. На ударних інструментах (молотках, зубилах) поверхні бойків повинні бути чистими, без зазубрин і напливів.

При виконанні роботи групою по 2 чол. і більше призначається старший, як правило, більш досвідчений і знаючий монтер колії. Він в процесі роботи спостерігає за дотриманням працюючими правил техніки безпеки.

На роботу і з роботи монтери колії повинні йти тільки по узбіччю земляного полотна, а іноді і в стороні від колії під наглядом керівника робіт або призначеного для цієї мети досвідченого монтера шляху.

Іноді неможливо пройти до місця роботи по узбіччю або осторонь від шляху. У цьому випадку дотримуються певні запобіжні заходи: на двоколійному ділянці при проході по шляху монтери йдуть назустріч правильному руху поїздів. Вони йдуть по одному (один за одним) або по два в ряду, не відстаючи один від одного. Не можна рухатися безладною юрбою. Попереду групи йде виділений досвідчений спеціально проінструктований монтер колії, уважно спостерігає за рухом поїздів. Ззаду групи знаходиться керівник і захищає її розгорнутим прапором, а уночі - ліхтарем з червоним вогнем.У темний час доби, туман, заметіль або в складних умовах плану і профілю колії (круті криві, глибокі виїмки), коли видимість недостатня, бригадир шляху виділяє двох сигналистов (одного йде попереду групи, іншого - ззаду) з тим, щоб вони могли вчасно помітити наближається поїзд і оповістити про це групу. Сигналисты, отримавши відповідний інструктаж, йдуть з розгорнутими червоними прапорами (вночі з ліхтарями з червоним вогнем) на відстані зорового зв'язку із йде групою монтерів з таким розрахунком, щоб поїзд, що наближається було видно їм за 500 м від йде групи.Помітивши потяг, сигналисты негайно сповіщають йдуть монтерів шляху і захищають їх до тих пір, поки все не зійдуть на узбіччя. Монтери шляху, одержавши повідомлення від сигналіста, при підході поїзда не ближче ніж на 400 м сходять на узбіччя на відстань не менше 2 м від крайньої рейки. При проході колієукладачів, электробалластеров, прибиральних машин монтери відходять від крайньої рейки на відстань 5 м, при проході щебенеочисних машин, двоколійних і роторних снігоочисників відходять на 5 м у бік, протилежний викиду снігу або засмічувачів, при проході шляхових стругов відходять на 10 м.

Якщо група монтерів везе з собою інструмент і матеріали на однорельсовой візку або вагончику, то кількість людей в групі має бути достатнім для швидкого зняття вантажу та візки з шляху до підходу поїзда до групи на відстань не ближче 400 м. Візок, матеріали верхньої будови колії та інструмент після зняття прибирають за межі габариту наближення споруд.

Після приходу на місце бригадир колії до початку робіт захищає місце робіт установленим порядком (див. главу 14). Якщо виконувані роботи не вимагають огородження сигналами зупинки або зменшення швидкості, то встановлюють сигнальні знаки «С» на відстані від 500 до 1500 м, а при швидкісному русі - 800 - 1500 м для того, щоб про наближення поїзда машиніст попереджав свистком працюючих на шляху монтерів. Для своєчасного попередження працюючих монтерів на одній з колій двоколійного або многопутного ділянки про наближення поїзда по сусідній колії у всіх випадках на сусідньому шляху встановлюють сигнальні знаки «С» незалежно від того, якими сигналами огороджене місце робіт.

Своєчасне і правильне огорожу місця виконання робіт, безперервне спостереження за рухом поїздів, своєчасний відхід з монтерів шляху при наближенні поїзда - найважливіша умова забезпечення безпеки працюючих на перегонах і станціях.

Застосовуючи при огородженні петарди, треба пам'ятати, що з ними необхідно поводитися обережно. Не дозволяється стояти від петарди на відстані менше 20 м в момент наїзду на неї поїзда, піддавати петарду нагрівання, ударів, припаювати отломившиеся лапки, якими вони прикріплюються до рейок, зберігати на гарячих печах, поблизу вогню, а також розкривати їх.

У тунелях і на великих мостах для попередження працюючих монтерів колії про наближення поїзда застосовується стаціонарна звукова або світлова автоматична сигналізація.

При поганій видимості, у крутих кривих, глибоких виїмках, у лісистій місцевості і при відсутності автоматичної звукової сигналізації для своєчасного попередження працюючих монтерів колії про наближення поїзда з боку поганої видимості виставляють сигналіста так, щоб він міг бачити поїзд, що наближається, на відстані не менше 500 м від місця робіт. Якщо на такій відстані сигналист не може помітити потяг, то він відходить далі від місця робіт, а для сприйняття сигналів виставляють ще одного, проміжного, сигналіста, який звуковим сигналом повторює сигнали першого сигналіста.На поїзди видаються в цьому випадку попередження про особливу пильність при підході до місця робіт і більш частої подачі оповестительных сигналів.

Особливої небезпеки зазнають монтери шляху, виконуючи роботи електричним інструментом, шум від якого заглушає шум, видаваний наближається поїздом. В цьому випадку для своєчасного попередження бригади працюють монтерів колії про наближення поїзда виставляють сигналистов порядком, викладеним вище, і фронт робіт повинен бути не більше 50 м.

На лініях зі швидкісним рухом поїздів встановлені більш суворі вимоги до поведінки монтерів шляху під час виконання робіт на перегонах.У всіх випадках не менше ніж за 10 хв до проходу швидкісного поїзда (за графіком) припиняють усі роботи, шлях приводять у справний стан, матеріали та інструмент з шляху прибирають. Залишений у середині колії і на міжколії інструмент може бути захоплений потоком повітря і занесено під колеса швидкісного поїзда. За 5 хв до проходу поїзда монтери шляху йдуть в польову сторону на відстань не менше 4 м від шляху, по якому пройде потяг.Припиняють роботи та на суміжній колії з таким розрахунком, щоб за 5 хв до проходу швидкісного поїзда всі працюючі зійшли зі шляху у польову сторону.

Відновлювати роботи до проходу швидкісного поїзда забороняється.

Якщо швидкісний поїзд з якихось причин за розкладом не пройшов по відповідному ділянці, то керівникам робіт, дорожнім майстрам, бригадирам шляху, обходчикам залізничних колій і штучних споруд, черговим по переїздам необхідно проявляти особливу пильність та за телефоном у чергових по станції або поїзного диспетчера уточнити час його проходу.

Коли бригада поточного утримання працює в тунелі або на мосту, бригадир колії завчасно виводить монтерів колії за межі тунелю або моста з розрахунком, щоб за 5 хв до проходу швидкісного поїзда монтери знаходилися осторонь від шляху.

При вивантаженні матеріалів верхньої будови колії з відкритого рухомого складу приймаються заходи для забезпечення безпеки монтерів шляху, якщо в цей час проходить швидкісний поїзд по сусідньому шляху. Керівник робіт при відправленні зі станції уточнює у чергового час проходу швидкісного поїзда по сусідній колії і при проходженні по перегону зупиняє господарський поїзд або припиняє вивантаження матеріалів за 10 хв до проходу швидкісного поїзда, а за 5 хв відводить робітників від рухомого складу в польову сторону на відстань не менше 4 м від колії.

Баластні матеріали, вивантажені для колійних робіт, повинні знаходитися строго в межах габариту наближення будівель.

Машиністи колійних машин і поїздів за 10 хв до проходу швидкісного поїзда прибирають робочі органи габаритне положення і вживають заходів до безпечного проследованию поїзда, залишаючись у кабінах управління.

Обхідники шляху не менш ніж за 5 хв до проходу швидкісного поїзда припиняють огляд шляху і споруд видаляються в сторону не менше ніж на 4 м від колії.

Дорожні майстри, бригадири колії, чергові по переїздах, обхідники залізничної колії і штучних споруд забезпечуються виписками з розкладів руху швидкісних поїздів в межах своїх ділянок і годинами, які необхідно перевіряти перед початком роботи.

На станціях для безпечного проходу монтерів шляху на роботу і з роботи встановлюють спеціальні маршрути прямування в будь-який район станції для виконання робіт з поточного утримання колії і стрілочних переводів і позначають їх покажчиками.

Переходять дорогу під прямим кутом, попередньо переконавшись, що на дорозі немає рухомого рухомого складу. Особливо обережно переходять шлях позаду стоїть складу, близько стрілочних постів, платформ та інших споруд, що погіршують видимість сусідніх з ними шляхів. Не можна, які б причини до цього не були, переходити або перебігати дорогу перед наближається складом або локомотивом.

При переході шляху, зайнятого рухомим' складом, користуються гальмовими площадками і ні в якому разі не подлезают під вагони.Обходити вагони, що стоять на шляху, можна на відстані не менше 5 м від крайнього вагона. Категорично забороняється переходити через склад за ударним і зчіпним приладів, пролізати під вагонами, а тим більше проносити під вагонами інструмент і матеріали. При переході через колії не можна наступати на рейки, проходити між вагонами, що стоять на відстані менше 10 м один від одного.Не можна ставати в простір між рамним рейкою і гостряком, так як в будь-який момент цей простір може бути перекрито гостряком, що рухається до рамного рейці.

Мости і тунелі повинні мати пристрої, необхідні для їх справного та безпечного змісту: настили, поручні та оглядові пристрої на мостах, освітлення, вентиляція, автоматична,сигналізація і ніші для укриття робітників у тунелях.

Настил і перила влаштовують на всіх мостах з довжиною проїзної частини понад 10 м і на мостах, розташованих на станціях незалежно від їх довжини. Настил укладають з дощок шириною 20 см і товщиною 5 см із зазорами між дошками не більш 2 див. Всередині колії укладають дві дошки, на кінцях брусів з обох сторін - чотири дошки. Перила обов'язково встановлюються металеві і надійно прикріплені до пролетному будовою.Оглядові пристрої - підвісні люльки, оглядові візки, підмостки, драбини, сходи - повинні бути міцними, стійкими надійно підвішеними і мають гарний огорожу, тобто такими, які повністю забезпечують безпеку працюючих на них. Кількість оглядових пристроїв, їх тип або конструкція визначаються проектом.

На мостах і тунелях довжиною більше 50 м обов'язково влаштовують схованки для робітників у шаховому порядку через 50 м. На мостах влаштовують майданчики з металевими поручнями, що виступають назовні від осі моста, а в тунелях - ніші в стінах. Якщо тунелі мають довжину понад 300 м, крім звичайних ніш, встановлюються в шаховому порядку через кожні 300 м у стінах тунелів ще й камери, куди при необхідності можна вкрити знімну дрезину, колійний вагончик або матеріали.

Ніші в тунелях повинні бути обов'язково висвітлені, стіни пофарбовані в білий колір і мати кольорові миготливі сигнальні лампочки.Розміри ніші наступні: ширина 2 м, глибина 1 м, висота 2 м; камери повинні бути завширшки не менше 3 м, глибиною 2 м і висотою 2,8 м. Забороняється захаращувати камери і ніші матеріалами, будівельним сміттям, а також і підходи до них.

Ніші в тунелях і майданчики на мостах призначені тільки для укриття монтерів шляху і робітників з обслуговування мостів і тунелів.Тунелі повинні освітлюватися безперервно протягом доби. Освітленість повинна бути рівномірною і не менше 1 лк на рівні підошви рейки. Місця провадження робіт висвітлюються додатково з розрахунком, щоб освітленість місця робіт була не менше 20 лк.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1408 | Рейтинг: 0.0/0