Неділя, 19.05.2024, 11:31
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Захист шляху від снігу

Захист колії від снігу на перегонах

Самим надійним засобом захисту дороги від снігу є природні ліси, Коли шлях оточений лісом, снігових заметів практично не виникає, так як вітер у поверхні землі не досягає такої швидкості, при якій можливе перенесення снігу. Тому вирубка лісу на відстані 500 м від смуги відводу під залізницю не допускається.

Для затримання снігу, переноситься на відкритих місцях, влаштовують захисні лісонасадження з чагарників і дерев, переважно листяних порід або їли. Зустрічаючи на своєму шляху перешкоду у вигляді захисних лісосмуг, вітер втрачає швидкість і тому вже не може переносити сніг, який відкладається всередині посадок або за ними. Щоб відкладення снігу при цьому не досягли шляху, крайній ряд посадок розташовують не ближче 30 м від осі шляху.

Щоб уникнути відкладення великого обсягу снігу всередині посадок, що може привести до поломки дерев, влаштовують багаторядні смуги з розривами між ними від 50 до 130 м. Такі смуги можуть затримати снігу більше, ніж однополосні насадження. У смугах породи дерев і чагарнику підбирають з таким розрахунком, щоб збільшити снегосборность захисту і не допустити гноблення одних порід іншими.Приблизна схема насаджень показана на рис. 16.1.

На які заносять ділянках, де грунт і кліматичні умови несприятливі для вирощування дерев, шлях захищається штучної захистом - переносними щитами або постійними парканами.

 Типовий переносний щит має розміри 2х2 м. Просвіти між планками такого щита складають 43 % загальної його площі. Для доріг Півдня, де переважають хуртовини з вологим снігом, щит має висоту 1,5 м, а плоша просвітів - 47 %. На дорогах Сибіру щит висотою 1,5 м має площу просвітів 37 %, що забезпечує затримання сухого, легко переноситься снігу.

Першу встановлення щитів на ділянках першої і другої категорій заносимости виробляють до кілків. Кілки довжиною 3 м встановлюють у ґрунт у спеціально просвердлені отвори завглибшки 40 - 60 див. Щит, зароблений на 2/3 своєї висоти, не затримує сніг, який вільно пролітає над ним. У цьому випадку щити переставляють. Першу перестановку щитів рекомендується робити в польову сторону (від шляху), а наступні - на вершину снігового валу (рис. 16.2). Щити при цьому встановлюють у розкопану на валу канавку.

Снігові щити можуть переставлятися кілька разів протягом зими. За рахунок таких перестановок значно збільшується обсяг затриманого снігу.

Якщо в зимовий період потрібно не більше трьох перестановок щитів, то щитову лінію розташовують на відстані 30 м від брівки укосу виїмки (на нульових місцях - від брівки основної площадки земляного полотна). Якщо число перестановок більше трьох, то це відстань збільшують до 50 м.

Для огородження ділянок колії в межах переїздів щитову лінію зміщують на 12 - 17 м, а дорогу виносять на нову тимчасову трасу.

При великій кількості стерпного снігу встановлюють дворядну щитову лінію з відстанню між рядами 50 - 60 м. Таке огородження збирає (затримує) до 170 м3 снігу на 1 м лінії.

 Постійні снігозахисні паркани можуть затримати стільки снігу, скільки затримує лінія щитів при 8 - 10 - кратної їх перестановці. Паркани в залежності від кількості принесеного до них снігу роблять висотою від 3 до 6,8 м. Від бровки укосу ограждаемой виїмки або брівки основної площадки земляного полотна на нульових місцях паркан ставлять на відстані, що дорівнює 10 - 12 висот паркану (наприклад, якщо висота забору 5 м, відстань до брівки укосу виїмки повинно бути 50 - 60 м).

На особливо сильнозаносимых ділянках доводиться влаштовувати огорожі в два ряди або доповнювати паркани лініями снігових щитів.Огорожі, як правило, роблять залізобетонними або на залізобетонних стовпах з дерев'яним заповненням.

Для того щоб скоротити трудомісткі роботи по перестановці снігових щитів, доцільно застосовувати бульдозери для обробки валів снігу, зібраних щитовими лініями або парканами. Для створення перешкод переносимого снігу можна нарізати траншеї в снігу бульдозерами, подібно до того, як це робиться для снігозатримання в сільському господарстві.

Захист від снігу станційних колій і стрілочних переводів

Головним у захисті станційних колій від снігу, принесеного з прилеглої місцевості, є створення надійних контурних захистів, які являють собою багаторядні лісозахисні смуги або постійні огорожі.

Великі станції мають велику площу. Тому швидкість вітру, погашена контурними захистами, на території станції може знову зрости, що спричинить перенесення снігу і відкладення його на коліях і стрілочних горловинах. У зв'язку з цим застосовуються внутрішньостанційні захисту.

Якщо між парками станції є значні простору, то доцільно захистити ці парки лісозахисними смугами з низкорастущих порід, 3-метровими парканами або типовими щитами.

Для огородження окремих горловин або шляхів, де зазначені внутрішньостанційні захисту застосовувати не можна, можна встановити малогабаритні щити висотою 0,5 - 1,0 м. У таких щитів сніг відкладається на відстані від 4 до 6,5 м від щитової лінії і тому їх використовують у вузьких місцях. Приблизна схема огородження станції показана на рис. 16.3.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1364 | Рейтинг: 0.0/0