Неділя, 19.05.2024, 07:09
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Заходи безпеки при роботах на ділянках з електротягою на постійному струмі

Контактна мережа на електрифікованих ділянках знаходиться під високою напругою. На ділянках з постійним струмом напруга досягає 3000 В, а з змінним струмом - 25000 У. Дотик людини до проводів або деталей контактної мережі безпосередньо або інструментом викликає ураження електричним струмом. Тому головна вимога техніки безпеки на таких ділянках полягає в строгому дотриманні встановлених відстаней до струмопровідних частин контактної мережі і ліній електропередачі.

Організовуючи роботи по поточному утриманню колії, передбачають їх виконання таким чином, щоб виключити можливість наближення монтерів шляху, а також застосовуваних ними інструментів і пристосувань, матеріалів і механізмів на відстань ближче ніж 2 м від частин контактної мережі, що перебувають під напругою. Якщо за характером роботи це умову виконати неможливо, то до початку робіт знімається напруга з контактної мережі. Дозволяється приступати до робіт тільки після отримання наказу енергодиспетчера на виробництво робіт і заземлення контактної мережі встановленим порядком.

Наказ від енергодиспетчера отримує бригадир або електромеханік, виділений начальником дистанції контактної мережі, який несе відповідальність за зняття напруги і заземлення контактної мережі.

Отримавши наказ енергодиспетчера, електромонтер дистанції контактної мережі виробляє заземлення контактної мережі по всьому фронту, вказаним керівником колійних робіт. Відключений ділянку контактної мережі для виробництва колійних робіт (крім роботи по суцільній заміні рейок) заземлюють на тяговий рейок. Заземлення виконують двома заземлювальними штангами, які приєднують до тягового рейці від місця виробництва робіт в межах видимості, але не далі 300 м.У місцях установки штанг шляхові (діючі) рейки замикають один з одним поперечними перемичками з мідного троса перерізом не менше 120 мм2, перемички встановлюють і знімають монтери колії (рис. 15.1).

Після встановлення заземлення електромеханік дільниці енергопостачання видає керівнику робіт письмовий дозвіл приступити до роботи із зазначенням номера наказу диспетчера і часу початку і закінчення робіт.

Заземлюючі, відсмоктуючі, з'єднувальні проводи, дросель-трансформатори, перемички рейкових ланцюгів та інші пристрої, розташовані на шляху, при виконанні простих робіт з поточного утримання (одиночна заміна шпал, перешивка, рихтування) не відокремлюють, а відводять без пошкодження в бік. Не повинні порушуватися з'єднання і інших проводів, приєднаних до рейок.

Витягу або рихтування шляху, змінює існуючі габаритні відстані, узгоджують з начальником дільниці енергопостачання і начальником дистанції сигналізації та зв'язку.

Перш ніж приступити до одиночної зміні рейок, встановлюють тимчасові обхідні перемички для безперешкодного протікання тягового струму.

Замінювати рейки, до яких приєднані відсмоктуючі фідери, можна тільки в присутності представника ділянки енергопостачання. Не можна від'єднувати від рейки дросель-трансформатор (хоча б один усовик) без попереднього з'єднання обох рейок з середньої точки дросель-трансформатора сусідній рейкової ланцюга.

Одночасна зміна рейок обох ниток одного і того ж шляху не дозволяється, оскільки це порушить нормальний перебіг тягового струму по рейковим ниткам і викличе небажані явища.

Для заземлення опор контактної мережі, мостів, шляхопроводів та інших споруд, розташованих поблизу контактної мережі, дроти від цих споруд приєднуються до рейковим ниткам. При зміні рейок демонтаж та відновлення цих заземлень виконують монтери колії під наглядом представника дистанції контактної мережі.

При виявленні обриву проводів контактної мережі забороняється підходити до них ближче 10 м, торкатися чим-небудь до обірваних проводів або деталей контактної мережі, незалежно від того, стосуються вони землі або не стосуються. Слід негайно захистити це місце сигналами зупинки і доповісти бригадиру колії, черговому пункту контактної мережі, черговому по станції, енергодиспетчерові або поїзному диспетчеру. Не можна в таких випадках торкатися і до рейок. Так само треба чинити і у випадках обриву дротів ліній електропередач, що перетинають шлях.

Не можна торкатися до накинутим на контактну мережу або на дроти ліній електропередачі обрезкам дроту, тросів, стороннім предметам, частинам струмознімачів, до обірваних дротах електричних освітлювальних ліній, проводів зв'язку й СЦБ.

У разі виникнення пожежі можна гасити водою палаючі предмети, розташовані на відстані менше 2 м від контактної мережі, що знаходиться під напругою. У таких випадках дозволяється гасити пожежу тільки вуглекислотними бромэтиловыми, аерозольними та порошковими вогнегасниками.

Вивантаження та завантаження матеріалів верхньої будови колії на відкритий рухомий склад виконують, як правило, на шляхах, які не мають контактної мережі або мають секционирование, що дозволяє швидко зняти напругу. Якщо такі роботи проводять під контактною мережею, що знаходиться під напругою, то стежать за тим, щоб самі робітники або застосовувані ними пристосування не наближалися на відстань менше 2 м до частин контактної мережі.

Виконання багатьох робіт поточного утримання колії пов'язано з порушенням нормальної роботи пристроїв СЦБ, тому не можна приступати до таких робіт, не погодивши їх заздалегідь з працівниками сигналізації та зв'язку. Такі роботи проводять у присутності електромеханіка СЦБ, вказівки якого обов'язкові для керівника колійних робіт. При виконанні будь-яких робіт поточного утримання колії стежать за тим, щоб не пошкодити кабелі автоблокування.

На перегонах і станціях, на ділянках, обладнаних автоблокуванням, диспетчерською централізацією, ЕЦ стрілок і т. д. не можна проводити земляні роботи без дозволу начальника дільниці енергопостачання та начальника дистанції сигналізації та зв'язку або старших електромеханіків, які обслуговують ці ділянки. Це пов'язано з небезпекою торкання кабелю, що перебуває під напругою.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1173 | Рейтинг: 0.0/0