Неділя, 19.05.2024, 07:56
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Заходи безпеки при роботах на ділянках з електротягою на змінному струмі

Особливість електричної тяги на змінному струмі полягає в тому, що проходить по контактного проводу змінний струм високої напруги утворює навколо себе змінне електромагнітне поле, яке викликає наведене напруга в рейкових ланцюгах, проводах ліній зв'язку, на дахах рухомого складу, цивільних споруд і на інших металевих спорудах. Наведене напруга часто досягає значних величин. Ця обставина ускладнює умови роботи монтерів шляху при виконанні поточного утримання колії.

Особливо несприятливі умови для роботи створюються в сиру погоду, коли рукавиці на руках працюючих і взуття вологі. Монтери шляху в цей час повинні бути особливо обережні і чітко виконувати вимоги безпеки. Дуже небезпечно в таких умовах дотик чим би то не було до рейках при підході поїзда до місця робіт на відстані 450 - 600 м. Тому всі роботи, пов'язані з дотиком до колії при наближенні поїзда на 500 м, припиняють, і монтери шляху відходять від колії на відстань 4-5 м.Знову приступають до роботи тільки після видалення хвостового вагона на відстань від місця робіт не менше ніж на 400 - 500 м.

Працівники ділянок енергопостачання та дистанцій колії систематично визначають небезпечні зони на шляху, де різниця потенціалів «рейка-земля» перевищує норми. В таких зонах можна працювати тільки з інструментом, рукоятки якого електроізольовані. У всіх випадках під час роботи не рекомендується ставати однією ногою на баласт або шпалу, а інший - на рейку.

Постійні пристрої на шляху і близько шляху обов'язково заземлюють. Забороняється заземлювач забивати в баластную призму.Заземлювачі забивають не ближче 2 м від крайньої рейки на глибину не менше 1 м. Заземлювачами повинні бути нефарбовані металеві куточки розміром не менше 50Х50 мм або труби діаметром 36 - 50 мм.

При зміні з однієї нитки одночасно всіх зрівняльних рейок на ділянках безстикової колії першими разболчивают середні (проміжні) стики.До заміни батоги зрівняльних рейок на кінцях безстикових батогів, сусідніх з сменяемыми, встановлюють поперечні обхідні перемички.Після заміни зрівняльних рейок в стиках розриву додатково встановлюють короткі поздовжні обхідні перемички з мідного проводу перерізом 50 мм, які прикріплюють до підошви рейок за межами накладок. Перемичка повинна бути досить довгою, щоб забезпечити розрив колії у стику до 200 мм.Після цього замінюють зрівнювальні рейки вдруге, противолежащей, нитки з дотриманням такого порядку встановлення перемичок.

Після установки поздовжніх обхідних перемичок у всіх стиках розриву з обох нитках поперечні перемички можна зняти. Поздовжні перемички знімають тільки після того, як нові зрівнювальні рейки будуть повністю сболчены в стиках.

Під час розгонки зазорів з розривом рейкової колії на стиках розриву встановлюють аналогічним порядком перемички, довжина яких повинна забезпечити розрив стику величиною до 200 мм.

При необхідності наближення за умовами виробництва робіт знаходяться під напругою частин контактної мережі на відстань менше 2 м до початку робіт напруга з контактної мережі знімають і в межах фронту робіт встановлюють заземлення на весь період роботи.Відключений ділянку контактної мережі для виробництва колійних робіт з поточного утримання (крім робіт по суцільній заміні рейок) заземлюють на тяговий рейок.Заземлення роблять двома заземлювальними штангами, розташованими одна від іншої на відстані не більше 200 м при заземлення контактної підвіски і 100 м при заземленні інших проводів, розташованих на опорах контактної мережі.

Якщо секції контактної мережі відключають секційним роз'єднувачем з заземлюючим контактом, то таке заземлення рівноцінно встановленні однієї заземлювальної штанги. Робота проводиться в зоні між заземлювальними штангами.

Заземлення контактної мережі, високовольтних ліній та інших проводів, розташованих на опорах контактної мережі, на штучний заземлювач забороняється.

Після встановлення заземлення електромеханік дільниці енергопостачання видає керівнику робіт письмовий дозвіл приступити до роботи із зазначенням номера наказу енергодиспетчера та часу початку і закінчення робіт.

При суцільній заміні рейок довгомірні рейкові батоги або рейки, сболченные в пліті довжиною 400 м і більше, підготовлені для заміни зношених, розташовані як усередині колії, так і на кінцях шпал, обов'язково заземлюють. Обидві батоги, розташовані у середині колії, з'єднують одну з іншої перемичкою з мідного проводу перерізом 50 мм'. Потім замкнуті таким чином накоротко рейкові батоги приєднують до одного з колійних рейок поперечної перемичкою з мідного троса того ж перетину. Наступну пару рейкових плітей заземлюють таким же порядком, але на іншій (протилежній) нитки (рис.15.2, а).

Рейкові батоги, розташовані на кінцях шпал або у міжколії, заземлюють, приєднуючи їх в середині до найближчого чинним подорожнього рейку (рис. 15.2, б). Кінці сусідніх батогів не повинні стикатися.

При суцільній заміні рейок напруга з контактної мережі знімають, і контактну мережу заземлюють допомогою установки заземлюючих штанг. У місцях установки штанг колійні рейки протилежних ниток замикають один з одним поперечними перемичками з мідного троса перерізом не менше 50 мм2. Перемички встановлюють і знімають монтери шляху. На одноколійному ділянці при суцільній заміні рейок без застосування укладальників заземлювальні штанги устанавлиивают в межах видимості з обох боків від місця робіт, але не далі 200 м від його меж (див. рис. 15.1).

На двоколійному ділянці заземлювальні штанги встановлюються в межах видимості з обох боків від місця робіт, але не далі 200 м від його кордонів. Крім того, по всьому фронті робіт установлюють додаткові заземлювальні штанги так, щоб кожний розрив у рейкової нитки знаходився між двома штангами, розташованими одна від одної не далі 300 м (рис. 15.3). Знімають додаткові заземлювальні штанги після ліквідації розривів рейкових ниток між ними.

Заземлювальні штанги на початку та в кінці фронту робіт знімають після повного сболчивания всіх стиків, заземлення опор контактної мережі та інших споруд і тільки за вказівкою працівника дистанції контактної мережі.

Відключення усовиков дросель-трансформаторів при заміні рейок чи подъемке дорозі дозволяється тільки після зняття напруги з контактної мережі. По закінченні робіт усовики негайно приєднують до рейок.

Перевірка габариту наближення будівель у верхній його частині як із застосуванням габаритної рами, так і безпосереднім виміром може проводитись лише при знятому з контактної мережі напрузі.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1089 | Рейтинг: 0.0/0