Неділя, 19.05.2024, 14:13
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Заходи безпеки при снего - і водоборьбе
В зимовий період проводяться роботи по очищенню колій перегонів і станцій від снігу.

Для прибирання снігу під час хуртовин залучається значна кількість тимчасових робітників, не знайомих з особливостями роботи на шляху. Причому саме в цей час знижується видимість і чутність. Одночасно з цим теплий одяг знижує рухливість працюючих, а обмерзання баластного шару погіршує стан робочого місця.В цих умовах безпека працюючих може бути забезпечена тільки при правильній організації робіт, вмілій розстановці робочих по всьому фронту, закріпленням досвідчених монтерів шляху для спостереження за працюючими, а також своєчасним оповіщенням працюючих про наближення поїздів або маневрових составів.

Працюють на снегоборьбе докладно інструктують по техніці безпеки, про правильній поведінці на дорозі та про порядок руху до місця робіт і повернення з роботи. Інструктаж проводять на пунктах збору, куди збираються робітники, перш ніж приступити до робіт з прибирання снігу. Пункти збору призначаються, як правило, в будівлях і приміщеннях, розташованих у межах станції, але при проході до яких не потрібно перетинати станційні шляху.

На пункті збору керівники знайомляться з кожним прибулим працівником і, якщо серед прибулих виявляться окремі працівники з явно ослабленим слухом і зором або іншими фізичними вадами, їх відправляють назад і до роботи на шляху не допускають.

Після інструктажу тимчасові робочі розбиваються на групи, якими в процесі робіт керують досвідчені монтери шляху, добре знають умови роботи на цій станції.

Монтери колії або інші працівники, які мають право керувати групами тимчасових робітників, призначаються наказом по дистанції шляху. Перед початком робіт по снегоборьбе вони проходять навчання, а потім випробовуються на знання правил техніки безпеки і заходів щодо забезпечення безпеки працюючих в конкретних умовах певного району станції, де вони будуть керувати роботою протягом всієї зими по очищенню колій і стрілок від снігу.Підготовлений таким чином монтер колії може керувати на одноколійних ділянках і станційних коліях групою робітників до 15 чол., на двоколійних ділянках - до 20 чол., на стрілочних переводах - не більше 6 чол.

Керівник призводить до місця робіт свою групу заздалегідь визначеним маршрутом, ретельно забезпечуючи їх безпечний прохід; на місці робіт правильно розставляє робітників для виконання потрібних операцій, безперервно стежить за рухом поїздів, маневрових составів, локомотивів і при їх наближенні своєчасно сповіщає і відводить з дороги робітників. Керівник робіт, зайнятий своїми обов'язками, звільняється від виконання робіт з очищення колій від снігу. Після закінчення роботи керівник організовано проводить свою групу на пункт збору.

На станціях, що мають гучномовний зв'язок, організується систематичне оповіщення працюючих про майбутній прийманні та відправленні поїздів або про маневрових пересуваннях. По фронту робіт виставляють переносні попереджувальні написи по техніці безпеки.

Поїздів, які прямують через станцію, і бригадам маневрових локомотивів видається попередження про уважному ставленні і частої подачі оповестительных сигналів при наближенні до місця робіт. У разі поганої видимості додатково виставляють сигналіста, який своєчасно сповіщає працюючих про наближення поїзда.

Якщо під час очищення снігу утворюються траншеї, відкоси яких не дозволяють зійти з шляху перед наближається поїздом, то в таких випадках влаштовують в шаховому порядку спеціальні ніші на відстані 20 - 25 м одна від іншої, куди можуть ховатися робочі перед наближається поїздом. Розміри шин залежать від кількості працюючих, але не повинні бути менше по глибині (по дорозі) 0,75 м і по ширині (вздовж шляху) 2 м. Якщо укоси занадто високі, то роботи необхідно проводити обережно, щоб не викликати сніговий обвал.

Прибирати сніг на подгорочных шляхах в межах гальмівних позицій і на стрілочних горловинах станцій можна перерви від руху поїздів або спеціальні «вікна» відповідно до заздалегідь розроблених оперативними планами снігоборотьби.

Особливої уваги щодо організації робіт по снегоборьбе вимагають стрілочні переводи, обладнані електричною централізацією. У період заметілей і снігопадів очищення централізованих стрілочних переводів здійснюється цілодобово. На великих станціях, де стрілочних переводів багато, забезпечити їх цілодобову очищення наявними монтерами колії в бригадах поточного утримання неможливо. На таких станціях оперативним планом снігоборотьби передбачається залучення до очищення стрілочних переводів монтерів колії колійних машинних станцій, укрупнених бригад або колон дистанцій колії.

Списки монтерів шляху, що залучаються для очистки стрілочних переводів, а також керівників груп складають заздалегідь. Керівниками груп призначаються досвідчені штатні монтери шляху за кваліфікацією не нижче 3-го розряду. Додатково виділених монтерів шляху і керівників груп на весь зимовий період закріплюють за певними стрілочними районами станцій.

Стрілочні переводи очищають за допомогою пристроїв автоматичної або ручної пневмообдувки. Пристрої автоматичної обдувки стрілок включає черговий по станції поста ЕЦ. Ці пристрої працюють в період снігопаду в автоматичному режимі. Ручну пневмообдувку стрілочних переводів виконують монтери колії за допомогою гумових гнучких шлангів довжиною 10 - 15 м з наконечниками.

Очищення стрілок вручну в горловинах станцій з інтенсивним рухом при заглушающем шумі стисненого повітря вимагає чіткої її організації з безумовним забезпеченням безпеки працюючих.

До початку очищення стрілок керівник (бригадир колії або дорожній майстер) робить запис у журналі чергового по станції про місце виробництва робіт про необхідність своєчасного оповіщення працюючих про рух поїздів і маневрових составів і локомотивів. Потім керівник робіт інструктує монтерів колії про заходи безпеки в умовах руху поїздів і поганий чутності, розставляє монтерів по стрілочним районах і вказує, яка група на яких стрілочних переводах буде працювати.

Ручна обдування стрілочних переводів виконується двома монтерами колії, один з яких призначається старшим. Він уважно стежить за підходом поїздів або маневрових составів, відкриває і закриває разобщительный кран воздухоразборной колонки, розправляє і переносить шланг. Інший монтер колії за його вказівкою з'єднує головку шланга з воздухоразборной колонкою, розправляє шланг і, взявши в руки наконечник, направляє струмінь повітря в жолоб стрілки, хрестовини або контррельса.При наближенні поїзда, локомотива або вагонів старший монтер закриває разобщительный кран колонки і потім обидва монтера своєчасно йдуть з шляху, прибираючи шланг з рейок. Не можна подавати повітря в нерасправленный шланг і коли наконечник ще не знаходиться в руках монтера шляху.

Роботи по обдувке стрілок ведуть не далі, ніж через один шлях від воздухоразборной колонки. Якщо є необхідність перетнути кілька шляхів, тоді шланг прокладають шпальных ящиках під рейками. Забороняється вести ручну обдування стрілочних переводів одному монтерові колії (тобто в одну особу).

Сніг, зібраний у вали у міжколії, біля стрілочних переводів, вчасно вивозять машинами або сніговими складами. Снігові склади, наступні на вивантаження, мають вагон, обладнаний опаленням, для забезпечення нормальних умов виїжджають з складом монтерам колії для вивантаження снігу.

Під час сильних морозів на місці робіт повинен бути медичний працівник, здатний надати необхідну допомогу в разі обмороження працюючих.

З настанням паводкового періоду всі місця можливих розмивів зміцнюють тюфяками, кам'яної відсипання та іншими захисними засобами. В районі виробництва подібних робіт прикріплюють на видних місцях рятувальні засоби, а на воді в зоні робіт ставлять рятувальні човни.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1665 | Рейтинг: 0.0/0