Неділя, 19.05.2024, 11:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Заробітна плата
Кожен трудівник зацікавлений в загальному підйомі ефективності виробництва, підвищення продуктивності громадського і особистого праці, поліпшенні якості виробленої підприємством і ним особисто продукції як засіб підвищення загальнонародного і свого особистого добробуту. Зростання заробітної плати є наслідком підвищення кваліфікації працівників, поліпшення організації праці, впровадження нових машин, механізмів, передових прийомів і в кінцевому підсумку продуктивності праці.

Темпи зростання продуктивності праці повинні випереджати темпи зростання заробітної плати.

Заробітна плата встановлюється в залежності від складності й умов праці, кваліфікації працівника, якості і кількості продукції (наприклад, залежно від оцінки стану колії, що обслуговується бригадою поточного утримання).

Розряд кваліфікації робітника встановлюється в залежності від його досвіду, знань і уміння на основі тарифно-кваліфікаційного довідника, в якому для кожного розряду робочого тієї чи іншої професії вказані характеристики робіт (що робочий цього розряду повинен вміти робити), що робітник повинен знати, приклади робіт, які робітник повинен виконувати.

Розряди робітникам встановлюються після здачі проб на роботу і випробувань у необхідних знаннях. У міру зростання кваліфікації робітника розряд переглядається. Тому кожен робітник зацікавлений в підвищенні своїх знань і освоєння нових видів робіт.

Тарифна ставка для робітників відрядників і почасовиків залежно від їх розряду визначається по тарифних сіток. Тарифні сітки встановлюють ставки для робочих, зайнятих на роботах з нормальними умовами праці і на роботах гарячих, важких та із шкідливими умовами праці.

За тарифними ставками, встановленими для робітників, зайнятих на гарячих, важких та із шкідливими умовами праці роботах, у дорожньому господарстві оплачуються: машиністи шпалопідбивальні, щебені-очисних, виправочно-подбівочно-оздоблювальних, балластировочных, ущільнюючих та планувально-ущільнюючих машин; машиністи самохідних кранів з паровими, дизельними і дизель-електричними двигунами; обхідники колій та штучних споруд, зайняті на обвальних ділянках і в тунелях; робітники, зайняті на роботах з електропневматичним інструментом, у тому числі з электрошпалоподбойками;обслуговуючі снего-і землеуборочные машини на прибирання колій від сміття і бруду, а також поливальні поїзда, зайняті на роботах, пов'язаних з антисептиками, і на роботах зі шпалами та брусами, просоченими антисептиками.

За підвищеними тарифними ставками у зв'язку з небезпечними й інтенсивними умовами праці оплачуються робітники, зайняті на ремонті колії і штучних споруд, за роботи, вироблені безпосередньо під час надання перерви в русі поїздів.

Повременщики (наприклад, обхідники залізничних шляхів) за підвищеними ставками оплачуються, якщо на відповідних роботах вони пропрацювали не менше 50% робочого часу. Сдельщики (наприклад, монтери колії) за підвищеними ставками оплачуються тільки за тим нарядам, які були видані на роботи з важкими чи шкідливими умовами праці. При роботі в нічний час (з 10 год вечора до 6 год ранку) встановлена додаткова оплата в розмірі 35 ПРО' годинної тарифної ставки за кожну годину роботи.

За акордної системи оплати праці відповідно збільшується акордна сума.

При груповій системі оплати праці для розподілу заробітку між членами бригад, до яких відносяться і бригади з поточного утримання колії, а також більшість бригад колійних машинних станцій, застосовуються тарифні коефіцієнти: для 1-го розряду - 1; для 2-го - 1,08; для 3-го - 1,20; для 4-го - 1,33; для 5-го - 1,48; для 6-го - 1,71.

Деякі професії робітників почасовиків колійного господарства, у тому числі звільнені бригадири колії, оплачуються за місячними окладами.

У колійному господарстві застосовуються відрядна і погодинна форми оплати праці. Відрядна форма підрозділяється на два види: пряма відрядно-преміальна і акордно-преміальна. Пряма відрядно-преміальна система використовується, наприклад, на ремонтних роботах. Погодинна форма використовується на таких роботах, які не можна нормувати. Погодинна форма поділяється на просту почасову і почасово-преміальну.

Робітники, зайняті на поточному утриманні колії, оплачуються за акордно-преміальною системі. Сума заробітної плати, що належить на розрахунковий контингент шляховий бригади, визначається з урахуванням норм витрати робочої сили в залежності від протяжності головних та станційних колій, стрілочних переводів та інших споруд, що обслуговуються бригадою, згідно з грузонапряженностью ділянки і рівнем технічного оснащення господарства.

Акордна сума виплачується бригаді повністю, якщо шлях на обслуговуваному нею ділянці утримується у справному стані, не є ні одного кілометра головного або приймально-отправочного шляху з незадовільною оцінкою, а контингент робітників у бригаді утримується в кількості не менше 85 - 75% встановленого плану. При невиконанні умов щодо утримання колії та наявності робочих менше зазначеного мінімуму акордна сума виплачується в розмірі відсотка виконання завдання, передбаченого полумесячным графіком роботи бригади.

Між членами бригади акордний заробіток розподіляється в залежності від тарифних розрядів робітників і фактично відпрацьованого часу. Неосвобожденный бригадир шляху отримує заробітну плату з акордної суми за присвоєним розрядом кваліфікації з доплатою за керівництво бригадою. Звільнені бригадири колії оплачуються за посадовими окладами.

Монтери з поточного утримання колії преміюються в залежності від якості змісту шляху з положенням, розробленим на дистанціях. Розмір щомісячних премій встановлений при відмінному стані шляху 35% фонду заробітної плати, при хорошому - 30%, при задовільному - 20%.

Для ділянок, де прострочений капітальний, середній або подъемочный ремонт шляху, розмір премій встановлений на 5% більше, тобто відповідно до 40; 35 і 25%. На цих ділянках на період сезону летнепутевых робіт (травень - вересень) премії виплачуються в розмірі: при відмінному утриманні колії, штучних споруд та земляного полотна - до 60%, при хорошому стані - до 50% і при задовільному - до 40%. Можуть встановлюватися й інші види премій, наприклад за пропуск поїздів по ділянці підвищеної маси і довжини.

Таке збільшення розмірів премії не тільки відповідає збільшення трудових витрат по утриманню колії, але і стимулює працівників колійного господарства до продовження термінів служби елементів верхньої будови колії.

Премія не виплачується, якщо на робочому відділенні є хоча б 1 км з незадовільною оцінкою, допущеної з вини бригади.

Премія бригадиру колії виплачується в розмірі на 15-20% більше, ніж відсоток, нарахований бригаді.

При погіршенні утримання колії на ділянках із задовільною оцінкою проти фактичного змісту в попередньому місяці розмір премії за них зменшується до 50%.

Робочим відділенням (околоткам), який обслуговує не менше 30% дільниць з простроченими міжремонтних термінів, виплачується премія в розмірі 2% за кожний відсоток зниження місячного планового завдання за бальною оцінкою змісту шляху в цілому по відділенню (околотку). З фонду матеріального заохочення робітники з поточного утримання колії отримують премію до 10% відрядного заробітку за відмінне і хороше утримання колії або за виконання завдання за бальною оцінкою за його задовільному стані.

Розміри премій встановлюються керівництвом підприємства спільно з профспілковим комітетом.

Аналогічна система оплати праці встановлена і для робітників, зайнятих на поточному утриманні штучних споруд.

Для обхідників і чергових по переїздах встановлено почасово-преміальна система оплати праці. Тунельні обхідники і обхідники обвальних місць оплачуються з урахуванням тарифних ставок почасовиків, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці.

Робітники, зайняті на подъемочном, середньому та капітальному ремонтах колії, земляного полотна та споруд оплачуються за відрядно-преміальної системи з застосуванням тарифних ставок, встановлених в будівництві і на ремонтних роботах.

При надурочних робіт, роботи в святкові дні, при суміщенні посад і професій і в ряді інших випадків в системі оплати праці передбачаються відповідні доплати і компенсації.

Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 1117 | Рейтинг: 0.0/0