Субота, 20.04.2024, 17:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту


Категорії розділу
Технологія металів
та інших конструкційних матеріалів
Чорний хліб металургії
Захист нафтових резервуарів від корозії
Конструкція залізничної колії і його зміст
Шлях у космос
Метеоритні кратери на Землі
У світі застиглих звуків
Моделі залізниць
Рентгенотехника
Наука і техніка
Термодинаміка
Ручна ковка
Гумор


Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Конструкція залізничної колії і його зміст

Зняття температурних напружень в рейкових плітях безстикової колії

Розрядку напруги виробляють одночасно в правій і лівій полуплетях, щоб в обох рейкових нитках діяли однакові поздовжні сили. Якщо зняти напруження тільки в однієї рейкової нитки, то до правої і лівої рейкових нитках виникнуть різні поздовжні зусилля, а при різних силах створюються умови для порушення стійкості шляху.

Для примусової розрядки напружень в рейкових нитках застосовують гідравлічні разгоночные або ударні прилади. Роботи виконуються з огородженням їх сигналами зупинки. Поїзди пропускаються за місцем робіт зі швидкістю 15 км/ч.

Розрядку напруги на електрифікованій ділянці з автоблокуванням при довжині рейкових плітей 800 м, тип рейок Р50 і важче виконує бригада, що складається з 12 монтерів шляху, чотирьох сигналистов, одного машиніста пересувної електростанції і бригадира колії.Роботою керує дорожній майстер. Місце робіт огороджують сигналами зупинки. Роботу виконують без перерви в русі поїздів, за винятком випадків розрядки напружень на шляху зі скріпленням ЖБ.

Перед початком робіт з розрядки температурних напружень рейкова батіг довжиною 800 м розбивається на дві полуплети довжиною 400 м кожна. Середину рейкової пліті відзначають крейдою на шийці рейки усередині колії. Напередодні розраховують можливе подовження рейкової полуплети в момент виконання робіт з розрядки напруг. У залежності від отриманого подовження полуплети приймають рішення про числі і довжині вкорочених зрівняльних рейок, які потрібно замінити.

Зрівнювальні рейки перед заміною розкладають всередині колії.

 Роботи по розрядці напруги при підвищенні температури виконують у наступному порядку. Очищають рейки і скріплення від бруду, сміття, мазуту по обидва рейковим ниткам полуплетей. Два монтери колії знімають в стиках зрівняльних рейок 2-й і 5-й болти і послаблюють гайки клемних болтів на 2 - 3 оберти. Потім за вказівкою бригадира колії огороджують місце робіт сигналами зупинки і приступають до заміни зрівняльних рейок нормальної довжини на укорочені на підставі розрахунку подовження рейкової полуплети.

Зрівнювальні рейки замінюють послідовно спочатку з однієї рейкової нитки, а потім з іншого (рис. 12.8, а). Якщо, наприклад, замінюють два зрівняльних рейки, то монтери колії працюють в такому порядку. Три монтера разболчивают болти в стиках і знімають накладки, шість монтерів відвертають гайки клемних болтів на одну третину довжини нарізки, два монтера знімають клеми з болтами. Потім всі монтери разом зрушують звільнені від закріплення зрівнювальні рейки на кінці шпал, насувають на їх місце з середини колії укорочені рейки.Після цього три монтера шляху ставлять накладки в стиках і закріплюють кожен кінець рейки двома болтами. В стику батоги замість типових встановлюють інвентарні накладки, які сболчивают повним кількістю болтів тільки .на кінці зрівняльного рейки, на кінці батоги накладки стискають типовими струбцинами. У цьому стику за кінцями накладок встановлюють поздовжню перемичку.

Для пропуску поїзда в зазор стику рейкової пліті і зрівняльного рейки вставляють вкладиш типового розміру і заболчивают кінець батоги не менше ніж двома болтами, причому один з них вставляють через отвори вкладиша. Після установки вкладиша можна пропускати поїзд зі швидкістю не більше 25 км/ч. Перед проходом поїзда монтер колії підкріплює гайки клемних болтів, а бригадир перевіряє шлях за шаблоном. У такому ж порядку замінюють зрівнювальні рейки на інший рейкової нитки.

Після заміни зрівняльних рейок 10 монтерів шляху двома рівними групами, розташовуючись на обох рейкових нитках полуплетей в шаховому порядку через шпалу, за допомогою электрогаечных ключів послаблюють на 2 - 3 оберти гайки клемних болтів. Ослаблення гайок клемних болтів проводять у напрямку від кінця батоги до її середини (рис. 12.8, б). Слідом за ними два монтера шляху змащують різьблення клемних болтів під отвинченными гайками, застосовуючи для цього шприц-маслянку, і замінюють негідні шайби, болти і клеми.

Далі шість монтерів шляху, розділившись на дві рівні групи, сильними ударами дерев'яних молотків по бічних гранях рейок струшують звільнену від закріплення полуплеть по всій довжині, рухаючись від середини до кінців батоги на відстані 3 - 5 м один від одного в шаховому порядку. Одночасно чотири монтера працюють гідравлічними приладами, встановленими на кінцях батоги, допомагаючи поздовжнього зсуву рейкових ниток і їх повного звільнення від залишкових напружень.

Якщо гідравлічних приладів немає, то застосовують ударні прилади, які встановлюють на відстані 60 - 70 м від кінця батоги. Примусову розрядку закінчують, коли батіг починає «пружинити» і припиняється її подовження.

По мірі того як у результаті постукування дерев'яними молотками і дії приладу рейки звільняються від напруги, систематично стежать за їх подовженням і своєчасно замінюють рейкові вкладиші відповідного розміру, не допускаючи затиску вкладиша батогом.

По закінченні примусової розрядки кожна група в складі 5 чол. на своїй рейкової нитки электрогаечными ключами довертывает гайки клемних болтів на кожній п'ятій шпале в напрямку від середини батоги до її кінців (рис. 12.8, в). Після цього зворотним проходом (від кінців до середини) довертывают гайки на інших шпалах. В цей час два монтера шляху замінюють на стиках батогів інвентарні накладки, встановлені при зміні зрівняльних рейок, знімають перемички і довертывают гайки клемних болтів на зрівняльних рейках.

Завинчивая гайки клемних болтів, стежать за тим, щоб ніжки клем, спираються на підошву рейок, впритул стикалися з внутрішніми гранями реборд підкладок, інакше після проходу перших поїздів клеми поступово сповзають вниз по похилій поверхні підошви рейок.

Після виконання цих робіт в першій половині полуплетей сигнали зупинки знімають, а сигнали зменшення швидкості залишають на місці і потяги пропускають за місцем робіт зі швидкістю 25 км/ч. Бригада переміщується далі в такому ж порядку виконує роботи по розрядці напруги у другій половині полуплетей. В кінці робочого дня всі монтери шляху усувають виявлені відступи за шаблоном, замінюють негідні пружинні шайби на всій ділянці робіт, після цього дорожній майстер дозволяє рух поїздів зі встановленою швидкістю.

 При розрядці напруги при зниженні температури підготовчі роботи виконують так само, як викладено вище.

Переконавшись в тому, що місце робіт огороджено сигналами зупинки, два монтера шляху встановлюють у стиках рейкових плітей поздовжні перемички і замінюють типові накладки на інвентарні. В стику з інвентарними накладками болти встановлюють тільки на кінці зрівняльного рейки, а кінець батоги не сболчивают.

Решта 10 монтерів в цей час очищають рейки і скріплення від засмічувачі в межах полуплетей, намічених до розрядки, потім двома групами по 5 чол., розташовуючись в шаховому порядку через шпалу на кожної рейкової нитки, электрогаечными ключами відвертають гайки клемних болтів на 3 - 4 обороту. Робота ведеться у напрямку від кінця батоги до середини (рис. 12.9, а). Слідом за цим два монтера шляху змащують різьблення клемних болтів під отвинченными гайками.

Після звільнення полуплетей від закріплення 6 монтерів шляху, розділившись на дві рівні групи, сильними ударами дерев'яних молотків по бічних гранях рейок струшують полуплети. Одночасно 4 монтера встановлюють гідравлічні прилади і виробляють примусове зняття напруги в рейкових нитках полуплетей.

При виконанні цих робіт бригадир колії уважно стежить за укороченням рейкових ниток і своєчасно встановлює рейкові вкладиші відповідних розмірів розтягнуті зазори в стиках, щоб можна було пропустити поїзд у процесі роботи зі швидкістю 25 км/ч. Перед пропуском поїзда стик повинен бути сболчен на одному рейсі повним кількістю болтів, а на іншому - не менше ніж двома болтами, з них один болт повинен проходити через вкладиш. Можна перекрити стик типовими накладками, прикріпленими спеціальними струбцинами.

Виконавши роботи з примусовою розрядці напруги, групи монтерів шляху (по 5 осіб) розташовуються кожна на своїй нитки і электрогаечными ключами загортають гайки клемних болтів на кожній п'ятій шпале, рухаючись у напрямку від середини батогів до їх кінців (рис. 12.9, б). В цей час два монтера послаблюють клемні болти на що підлягають заміні зрівняльних рейках. Після закріплення полуплетей всі монтери колії переходять на заміну зрівняльних рейок (рис. 12.9, в).

В рейкових плітях довжиною 400 м і менше напруга знімають відразу на всій їх довжині.



Категорія: Конструкція залізничної колії і його зміст | Додав: 26.09.2016
Переглядів: 5258 | Рейтинг: 5.0/1